Homeopatie. Ano nebo ne?

cila9
18. led 2022

Dobrý den, mám chronické potíže s kvasinkami. Není nic co bych nezkusila. Řada lékařů mi nedokázala pomoct. Mám také různé vyrážky od narození dcery. Poslední lékař mi řekl,že se s tím mám naučit žít a užívat co mi zabírá. Přemýšlím nad návštěvou homeopata. Máte někdo zkušenosti s homeopatii? Dcera měla nějaké homeo na nevolnost v autě a zabralo to. Měla půl roku,takže o placebo efektu nemůže být řeč.

malenka3
18. led 2022

Mně homeopatie nikdy nepomohla, ale za zkoušku asi nic nedáš.
Máš ze stravy vyřazen v rámci možností cukr? Znám nejednu, které se to po vyřazení sladkého srovnalo.

cila9
autor
18. led 2022

@malenka3 jo,držela jsem čtvrt roku sacharidovou dietu.

dixi86
18. led 2022

Doporučuji Non toxic a homeo využívám, občas a funguje.

levandule_k
18. led 2022

Vyzkoušej a uvidíš, já jsem zrovna homeopatika nezkoušela, ale tady bych to vyzkoušela.

Není to úplně známá věc, ale na výtok funguje řebříček koupel a čaj.

mamikry
18. led 2022

@cila9 A nemerili ti histamin? Ten totiz taky muze vest k rozmnozeni kvasinky, a tam pak pouze sacharidy omezit nestaci. Co mlecne?

renstep
18. led 2022

@cila9
Tak po zkušenostech bych homeopatii nebrala. Je to na každém. Účinky homeopatie se dají najít a proč,, fungují,, taky. Nicméně na kvasinky jsem trpěla dlouuuuho. Žádnou sacharidovou dietu jsem nedržela. Pomohlo mi omezit cukry (buchty, sladké mineralky, sušenky atp.) a mléčné výrobky. Nechodit do společných bazénů a možná i saun. Zahodit tanga a nosit bavlněné kalhotky ne umělé neprodyšné. Oblečení (dnes moderní slim kalhoty) nevhodné. Laktobacily, fungicidin, boraxové globule. Při léčbě zalecit i partnera, nebo to bude dokola. Pomáhal mi kontryhelovy a řebřickovy čaj (běžně v lékárně) a nejvíc účinný je řebříček obecný na sedací koupele. 100g natě dát na noc do studené vody, další den zahřát k varu a přilit do koupele. Nejlevnější varianta a účinná.

mari90
18. led 2022

@cila9 mně na dlouhodobé potíže s kvasinkami pomohla protikvasinková dieta a Gynimun rapid, vyzkoušela jsem toho mraky, ale tohle je pro mě zázrak

bonavoxa
18. led 2022

Ne, už jenom z důvodu na tom, jak homeopatie ,,funguje".

cila9
autor
18. led 2022

@renstep tim se řídím taky, akorát ty bazény jsou můj hřích. Doprovazim dceru na plavání a používán olejové tampony,je to s nimi lepší. Jinak muž přeleceny vždycky. Co mi poradil Mudr,že mám nasadit zinek pro imunitu. Čaje zkusím,kortyhel jsem pila,když jsem chtěla otěhotnět.

cila9
autor
18. led 2022

@mamikry byla jsem na imunologii a nic. Hlavně se mi vyskakuje (především v zimě) vyrážka na nohou a rukou. Takové drobné puchýřky a kožní řekla,že asi nějaký druh ekzému a hotovo. Mám vyrážky od porodu. Infekce ještě před tehu. Zkoušela jsem vysadit menst. kalíšek,nevím jestli to může být i ním.

mamikry
18. led 2022

@cila9 A nemuze to byt teda nejaky nedostatek vitaminu? V zime chybi hlavne D-ecko, ale mozna i jine. Ona se muze opravdu rozjet s vekem i nejaka intolerance. Ja jsem treba az ted zjistila, ze mi akne, ktere mam celozivotne, zpusobuji mlecne vyrobky. Kalisek by mel byt sterilni, tam bych asi problem nehledala, spis bych rekla, ze vetsi zlo budou tampony. Taky muze vadit spodni pradlo, pokud treba nenosis bavlnu. Taky mokre plavky, jestli hodis olavat, nebo i hormonalni antikoncepce, ta muze rozhodit pH.

cila9
autor
19. led 2022

@mamikry mám samou bavlnu a HA neberu. Vyměnila jsem na zkoušku za vložky. Už piju ty bylinky a snad pomůže zinek a déčko si kradu dceřin vigantol😄 ten čaj je dobrý tip, s bylinkami na jiné věci mám celkem dobrou zkušenost.