Kapky Lichořeřišnice. Máte zkušenost s dávkováním?

evytra
1. únor 2020

Ahoj prosím máte někdo zkušenosti s kapkami Lichořeřišnice. Je to přírodní antibiotikum a my doma pořád válčime s chřipajznou. Na obalu je dávkování 2x20kapek.....to dávám manželovi, já jako těhotná si dávám poloviční dávku a dcera 2,5 roku té nevím kolik....na internetu sem vyčetla hodně variant dávkování nakonec sem usoudila 3x5kapek.... Je to málo moc? Máte někdo zkušenosti?

lv
1. únor 2020

Já myslím, že ok, dospělým bych přidala na 3-4x denně

penelopaw
1. únor 2020

Kapky teď koupil manžel, protože se dočetl o jejich léčivých účincích a syn neustále trpí na rýmu a kašel. Když jsem se o tom zmínila před naší doktorkou, říkala, že lichořeřišnice není vhodná pro děti (a u těch vůbec má být člověk s bylinkami opatrný) a že je lepší při angínách. Tak nevím...

lv
1. únor 2020

@penelopaw za mě na močový ústrojí neznám nic lepšího, mockrát nám i dětem zabranila rozvoji nemoci, nebo zmírnila obtíže. U kašle to samé.

anehap
1. únor 2020

@evytra já je na radu naši dětské dr.(je opravdu opatrná) dávám dětem zhruba od dvou let, jen je vždycky nakapu na lžičku a nechám chvíli vyprchat kvůli alkoholu

karla2015
1. únor 2020

Ja ji beru asi 14dni a davam si 3x15 kapek denne, a na krabicce je az 30kapek 3xdenne...detem bych dala 3xdenne 5 kapek.

ludmirena
1. únor 2020

Já jsem to konzultovala s pí Podhornou z Naděje a malým dětem (syn měl 2.5 roku) říkala třikrát denně tři kapky.
Jinak dospělý počet kapek dle své váhy ve třech dávkách.
Nechat "vyprchat" alkohol je zbytečné, ethanol vyprchá při 70 stupních, a to by jsi zase zničila účinné látky.

alex933
1. únor 2020

Já si dávám 3x denně 25 kapek

anehap
1. únor 2020

@ludmirena tak to nevím, odborník nejsem, ale naše dr. to právě konzultovala s p.Podhornou (jezdila na její semináře), jak postupovat u dětí, tak to tak dělám

vavaz
1. únor 2020

Dcera 6let měla teď streptokoka, místo atb jsme lichořeřišnici zkusili + homeopatika, samozřejmě na doporučení mudr, 3 dny 100kapek 3x denně a další 3 dny 50kapek 3x. Dostala se z toho.

leniczka23
1. únor 2020

ja mam na kapkach napsano 1 kapka na 1kg telesne hmotnosti rozdeleno do dvou dennich davek.

sunrain
2. únor 2020

Existuje i lichořeřišnice bez alkoholu, je sice psaná od 3 let ale od 2 let dávám poloviční dávku. Je to přírodní zázrak.

priefi
19. únor 2020

@evytra já dávám synovi 10 kapek do vlažné vody a nebo čaje, aby alkohol vyprchal. Podávám 3x denně. Teď už má sice 3, ale když měl 2, tak jsem dávala taky tak. Jako těhotná a kojící jsem si dávala 20, jako netěhotná a nekojici 30. Vše dle doporučení homeopata (vystudovaného doktora s dkouhodobou praxí). Dr.rikal, že jako prevence to, co je na obalu, jako lék, je třeba silnější dávka. Krom kapek používám i tbl.podobu. je silnější. Dětem se lépe podává tinktura, pro dospělé je praktičtější tbl