Antikoncepce. Jakou po porodu?

gabca18
21. únor 2021

Ahoj maminky, je mi 18 let, čekám první miminko, termín mám 17 května a bude to kluk🙂ale jde tu o něco jiného, nikdy jsem nebrala antikoncepci takže s žádnou nemám zkušenosti a potřebovala bych poradit jakou nasadit a kdy po porodu, jaká by byla nejvhodnější při kojení atak...a taky ne nějakou dlouhodobou protože tak za 3 roky chceme další mimčo. Děkuji

mamikry
21. únor 2021

@gabca18 To je spis otazka na doktora. Ja jsem po prvnim porodu chvili brala pilulky, znacku uz si nepamatuju, ale byly to nejake, co se muzou pri kojeni. Nesedly mi vubec, spinila jsem po nich snad mesic v kuse. Pak jsem mela hormonalni telisko, to je udajne nejstrnejsi forma. To mi taky vadilo, ale vetsina zen si ho chvali. Nakonec jsme se proste vratili ke stare dobre klasice v podobe kondomu. Manzel nechce, abych do sebe cpala hormony a telisko mu vadilo.

gabca18
autor
21. únor 2021

@mamikry moc děkuji za odpověď, budu ráda za každou radu😊no to zase já do sebe nechci spát žádné prášky a chemii a o tělísku jsem neslyšela nic moc dobrého, já se v tom ztrácím 😒možná bych zkusila spermicidni gel ale určitě se nejdřív o všem poradím s doktory atak...

jakreb
21. únor 2021

@gabca18 To ries po kontrole po pôrode s gynekológom. Ja som brala vhodnu sj pri dojčení Desirett. Ma minimum hormónu a len jedneho.
Desirett obsahuje malé množstvo jedného druhu ženského pohlavného hormónu, gestagénu dezogestrelu. Preto sa Desirett nazýva čisto gestagénová tableta

klokanka31
21. únor 2021

@gabca18 Já mám injekci, a jsem spokojená. Jen mě nebaví chodit každý 3 měsíce aby mi to píchli 🤔

andelka
22. únor 2021

Já začínám brát Evellien, je to minipilulka, jen dezogestrel,jiné se při kojení nesmí. Někomu sedne někomu ne, je to riziko. Tak uvidíme. Tělísko nechci, přeruška není spolehlivá. U vás bych zůstala u kondomu.