Chování manžela po porodu. Jak se ten Váš projevoval?

16. kvě 2020

Ahoj všichni. Omlouvám se za anonym.
Mám dotaz ohledně změn chování manžela po porodu dítěte. Jsme v očekávání, přiznávám, že jsem si miminko přála hlavně já, ale manžel ho chtěl taky, kdyby ne, těžko by se mnou absolvoval všechna vyšetření a umělé oplodnění. Není to ani žádný rozmar, jako že by jsme se neznali a nevěděli, co chceme - jsme spolu víc než 10 let, z toho 3 manželé. Teď k dotazu. Trochu přemýšlím, jaký bude táta. Teď, když mimčo čekáme, tak se nějak extra neprojevuje. Nehladí bříško, jako někteří tatínci, nepovídá si s ním, nenakupuje věcičky a neplánuje, co bude až tady mimčo bude. Nechci tím říct, že na mě kašle - nenechá mě tahat těžký věci, řekne mi, když jsem unavená, ať si jdu lehnout a pod. Takže se ptám, bylo to tak u někoho a jaký byl pak chlap? Nutno dodat, že si manžel přál víc kluka a čekáme holčičku - nevím, zda by jeho chování bylo jiné, kdybychom čekali kluka. Manžel není z těch, co by nějak extra vyjadřoval pocity - neříká mi, že mě miluje, nehladí, nelíbá - ale že mě má rád, to vím!
Vůbec tím nechci shazovat mého chlapa a nebo si stěžovat, vím, že mě má manžel rád, jen mě zajímá, jestli to tak taky někdo měl a jaký to pak bylo po porodu. 🙂

gryfis
16. kvě 2020

To je jak ten můj.. ono je to pro ně, ještě takové.. "nereálné".. až se narodí, bude to už reálnější.. ale je fakt, že i s úplně malým mimčem si jakoby neměl co "říct".. ne, že by neměl zájem.. ale až tak ve čtyřech letech prcka, to začalo být čuprovnější - dělají fajn blbiny..

teeerez
16. kvě 2020

Manzel brisko v zivote nepohladil, nezajimalo ho shaneni veci (pretrpel se mnou koupi kocarku), s brichem si nepovidal, netravili jsme vecery vymyslenim jmena ani nic podobneho. A je nejlepsi tata na svete, vsechny sve deti miluje a udelal by pro ne vse 🙂
(pravda je, za ani ja jsem nemela nijak velke tendence se rozplyvat nad rostoucim briskem a to jsem se na miminko moc tesila, proste jsem to tak necitila a tesila jsem se spis az miminko bude na svete 🙂 )

petulejan
16. kvě 2020

Přítel se choval úplně stejně a teď by se z malé úplně prodělal 😊 a to je jeho čtvrtá dcera. Buďte v klidu 😊

westie
16. kvě 2020

Na uvod musim rict, ze muj muz je nejlepsi tata, jakeho nase deti mohly mit! Pri obou tehotenstvich se manzel choval podobne jako ten tvuj - nehladil bricho, s miminem si nepovidal, ale o me se staral, pomahal, na velka vysetreni sel se mnou. Vybavicku jsem resila hlavne ja, jen nabytek a kocarek jsme vybrali spolu a on pak vse smontoval. Ted to beru s klidem, protoze vidim, ze na jeho roli otce to nemelo vliv, ale byla jsem take precitlivela (asi jako spousta tehotnych) a resila neco, co vlastne ani resit nepotrebuje. Manzel mi to pk vysvetloval - chlapy to dite nenosi, neciti, neziji s nim 24h denne jako zeny. Maji vetsinou potrebu svou zenu a nenarozene dite chranit, ale nemaji potrebu to resit do takovych detailu jako my. A taky maji v sobe hodne myslenek a nejistot spojenych s prichazejici zmenou - jaky budu tata, zvladnu uzivit rodinu, zvladnu to dite vubec chovat, vyspim se atd?? Manzel si pral holcicku a narodil se nejdriv kluk a miluje ho od prvniho okamziku. Jen to daval najevo jinak, nez ze by hladil bricho;)

kacenka115
16. kvě 2020

Buď v klidu takové věci dělá asi jen minimum chlapů. ;) A pak jsou z miminka nadšení. Spousta chlapů se pak i bojí o miminko starat, chovat, protože je křehké a neví co s ním. Největší zájem projeví až je dítěti rok a je s ním trochu sranda. ;)

uzivatelkapetra
16. kvě 2020

Tyto věci jsou z 90% nakoukané z romantických filmů, málokterý chlap se tak reálně chová.

veruuu_kubesovic
16. kvě 2020

ale přece určitě na něm najdeš něco pozitivního ne?
mě to co popisuješ příjde absolutně přehnané, aby to muž dělal a to jsem byla těhotná 2x a plánujeme třetího prcka 🙂
můj manžel byl samozřejmě nadšený, že jsem těhotná, sem tam mi břicho pohladil, ale rozhodně "necukrblikoval" jak já říkám (prostě nešílel z toho břicha) a to byl u porodu starší dcery, druhý porod nestihnul, ale jakmile se objevil na porodním sále byť po porodu tak měl slzy v očích, po narození starší dcerky se jí spíš bál, aby jí neublížil, ale to bylo tak první týden, než získal jistotu, s druhým prckem už bral syna automaticky a stejně chlapi baví děti až kolem roku (i muž mi sám přiznal, že nejlepší je jakmile se trochu víc hemží)

autor
16. kvě 2020

@veruuu_kubesovic Vsak jsem psala, ze vim, ze nas ma rád, ze me nenechá nic tahat, stara se financne o rodinu. Pokojicek male smontoval, nenadava, kdyz utracim za jeji vecicky. Zepta se, jak mi je. A pozitiv ma jako chlap spoustu! Jen me prepadaji myslenky na to, co bude a jaký bude. Myslim, ze je normalni mit obavy, ale take hledat odpovedi a ptat se na zkusenosti...

majina89
16. kvě 2020

Manžel mi behem 1.těhotenství pohladil břicho možná 3x sám od sebe. 2.těhotenstvi se sešlo se stavbou domečku, takže zadne projevy tutununu, nebyl čas. Jakmile se narodila 1.dcerka, pyšný tatínek. Ale neměl moc čas (stavba) a co me zavřeli do porodky, jsem tu už týden a kousek, funguje jako tatínek na 200 % (dcera má 15 měs, ted mame 5 denní mimi). Proste chlapi nemůžou prozivat to, co my. Necítí pohyby mimca v břiše, nemlátí s nimi hormony. Byla bych v klídku. Jestli te necha odpočívat a nenechá te tahat nákupy, pak te má náhodou moc rad 😊

veruuu_kubesovic
16. kvě 2020

však já to nemyslím nijak špatně 😉

jk93
16. kvě 2020

Měli jsme to dost podobně, o mimču jsem začala mluvit první já, manžel toužil po chlapečkovi a čekali jsme nakonec holčičku, z obřího břicha měl strach, občas si sáhl na kopanecky, ale odvařenej z toho nebyl a spis ho o děsilo 😅 U nakupování spis řešil kočárek, autosedačku, postýlku, já oblečky, věci do postýlky apod. 🙂 U porodu chtěl být spis abych tam nebyla sama, než ze by po tom nějak zvlášť toužil. No a nakonec cely bonding probrecel štěstím 😊 A pak doma mazli a hlídá, když já potrebuju něco doma udělat, jinak teda prakticky věci jako prebalovani, koupání a tak dělám já, ale my máme zlatou holčičku, pořad spinka, kolikami netrpí, hezky papá, takže kojení v pohodě, takže nejsem utahana a zvládam to sama 🙂 Ale kdybych byla vyrizena, tak věřím, ze zastane všechno, je dobrý táta 🙂 Takže žádný strach, až se ti malá narodí, bude to určitě všechno v pohodě, ono to těhotenství chlapy vážně moc nebere, nemůžou se s tím moc ztotožnit, ale pak se úplně promění 😊

pabka
16. kvě 2020

Neboj se, podle popisu je tvůj manžel úplně v pohodě chlap (co tady někdy čtu ani občas nemohu uvěřit, jaké chlapy někdo má doma) a opravdu ty extrémní výlevy směrem k břichu jsou buď ve filmu, či ojediněle v reálu.
Například my máme dvě dcery, manžel je opravdu skvělý tata, fakt nejlepší na světě, ale těhotenství neprozival vůbec. Až jsem měla někdy myšlenky podobne Tvým.
Takže klídek, těš se na mimi a vše bude v pořádku 😉👍❤️

martaskaaa
16. kvě 2020

U nás to bylo taky. Celý těhotenství nějak nic, všechnu výbavu jsem pořídila já, nekoupil vlastně ani jednu věc, jako fakt!! Když se prcek vlněl v břichu, tak se toho spíš bál, nechtěl sahat, nazýval to alien, že to je prostě divný. Sex taky absolutně žádný, měl najednou blok, břicho mi teda vůbec nehladil, nepusinkoval a už vůbec si s ním nepovídal 😀 Jak pupek byl větší a větší a porod se blížil, tak mu to si už fakt zacinalo docházet, že už to je skoro tady a co bude. Žil celou dobu prostě přítomností. Chlapi tohle mají prostě asi jinak než my, když v nás to dítě roste a řešíme všechny ty přípravy kolem. Popravdě mě to trochu mrzelo, že nesdílí to samé jako já.
No ale k věci. Přišel porod, jen co se syn narodil, úplně roztál a hned si ho zamiloval a často říká, že si to už bez něho nedovede představit.
Je to první dítě, chlapi podle mě mají tak trochu i strach z neznámého (to i ženy, ale přeci jen to vnímáme jinak, jsme tak nastavený).
Neboj, určitě to bude v pohodě 🙂

miba10
16. kvě 2020

Pro chlapa je to všechno ještě nehmatatelne. Přítel byl úplně to same,ale jak se malá narodila, tak to je tatík jak vyšitý 😁

altalia
16. kvě 2020

Rada bych te uklidnila 🙂 Muj chlap je vyborny tata a partak detem, ale zaclo to az v dobe, kdy deti povyrostli 🙂 Proste do te doby si s nimi nevedel moc rady, behem tehotenstvi totez jako u tebe 🙂 Nebyl clovek co by skakal kolem bricha, rozplyval se nad hadrikama atd. Ale vim jaky je a cekala jsem to 🙂

cherie24
16. kvě 2020

Slyšela jsem to i od více chlapů, že pro ně to vlastně není realné dokud se to dítko nenarodí. Pro ženu je to snadné, protože chodí na kontroly, cítí jak kope, je zaplavená hormonama a miluje ho už od doby co jí vyjdou 2 čárky na testu, ale chlap si uvědomí, co se děje až když to dítě vidí. Do té doby je to takové jako hmmm manželka pořád roste, pořád řeší věci, kterým nerozumim a něco kupuje. To povídání s bříškem je fakt jen iluze z romantických filmů. U nich prostě emoce a city nabíhají až když je prcek venku 🙂

sudylichozrout
16. kvě 2020

@kacenka115 Muj muz jo, ten brichu cetl i pohadky 😀

kacenka115
16. kvě 2020

@sudylichozrout však výjimka potvrzuje pravidlo ne? 😂 Můj si teda bříško čas od času pohladí, zažvatlá, táta je výborný. Ale je taky jedinej v mém okolí, a to se pohybuji spíš mezi chlapama než ženskejma. Pro většinu je to spíš malej Alien. 😁

kamino
16. kvě 2020

Asi jsem nevšimavý chlap, protože já jsem břichu nedělala také nic z výše popisovaného a ani mě to nějak nenutilo, nebo jak to říct, max sledovala pohyby, jestli žije. Nakupování nesnáším ani pro sebe, tak eshop a bazárek to jistil, Na kontroly jsem chodila sama, cítil by se v čekárně hrozně a UTZ jsem mu ukázala doma. Nepřebaloval, ale poctivě řvouna nosil 🙂 Nevstával, ani jsem to po něm nechtěla, já se mohla přes den dospat, ale on ne. A miminem taky není moc legrace, myslím, že si prcka začal užívat tak kolem dvou let a dál. Ale je to skvělý táta, staví spolu lego, modely. hrajou fotbal... znám dost párů, co to prožívali bouřlivě a ted jsou od sebe, což myslím, že je pro dítě daleko horší.

dareenn
16. kvě 2020

Jsem podruhé těhotná a to že bych mluvila k břichu nedělám ani já 😄😄 jo, sleduju pohyby, občas tak nějak automaticky pohladím, ale chlap toto nedělá a ani bych to od něj nečekala 🙂
Že synovi všechno kupuju a kupovala jsem já to mě přijde tak nějak normální, na to ten rodičák přece je, ikdyž mě to někdy štve že za něj tolik utratím (kvalitní oblečení, boty, sem tam nějaká hračka) a manžel ani korunu, ale je to tak nějak automatické, kdybych mu řekla ať to zaplatí tak to udělá, ale sám od sebe ne 🙂
Jinak táta je skvělý, malý má 3 roky a cca od toho roku a půl až dvou let si to teprve oba spolu užívají, dokud byl miminko ležící nebo plazící se a 100% závislé na mě, tak to chlapovi nic moc neříkalo, ale to je myslím tak nějak normální u všech 🙂
Takže podle toho jak se "chová" v těhotenství se určitě nedá předpovědět jaký bude táta 🙂

autor
16. kvě 2020

Mockrat Vám vsem dekuji za Vase zkušenosti a odpovědi. Je dobre si to přečíst a vedet, ze jsme vlastne uplne normalni pár. Jsem rada, ze jsem se odhodlala zeptat! Diky moc.

zuzkasim
16. kvě 2020

Myslím, že je to normální, vlastně neznám moc chlapů, kteří by měli potřebu projevovat svoje city takto. Nakupování věciček baví ženskou, chlap se těšil spíš až se bude kupovat lego, merkur a autodráha🙂 Na první pohyby si teda sáhl, ale byl z toho takový rozpačitý, no celkově jsem měla taky trošku romantičtější představu jeho zájmu. Otec byl výborný, ač ze začátku dost vykulený, rychle se vše naučil a dětem se vždy hezky věnoval. Neměj obavy a na romantiku si pusť nějaký film nebo přečti knihu, v reálném životě je to fakt jiné.

jana_zofie
16. kvě 2020

Klid. Můj muž v tom všem (hlazení, nakupování, vybírání) neviděl smysl. Navíc zastával názor, že si mám věci jako přebalovák, kočárek a podobně vybírat já, protože je budu víc a častěji používat. Smontoval postýlku a komodu a tím to haslo. Nic jiného jsem ani neočekávala, známe své lidi. 🙂 Pak mi byl obrovskou oporou při porodu, jen jsem trošku nechápala, proč se po něm na chvíli velmi rychle na chvilku vytratil. Pak se mi přiznal, že nechtěl brečet před všema těma ženskýma. 🙂

volodka162
18. kvě 2020

U mě nehladil břicho, neřešil žádné nakupování, nevymýšlel ani moc jméno...prostě jsme vybrali ze dvou...a věnoval se mu až po narození. Já jsem taky sama moc bříško nehladila, nemluvila na plod, tahala v práci 20kg bedny, pracovala ještě měsíc před porodem. Takže myslím, že chlap je normální. Prostě nejsou tak vyprděný jako my, ženský...až teda taky na mě, jako vyjímka mezi ženama co fakt těhu extra neřešila 😉 Snad Tě to uklidní.

autor
18. kvě 2020

Ano, uz jsem klidnejsi, diky vam vsem! Ja to všechno nejak nepotrebuju, ale najednou me zachvatila panika, aby takovej odtazitej nebyl i potom. Verim, ze to bude dobre 😊 Manzel se snazi trochu jinak, pravda - sestavil nábytek pro malou, vybiral kocarek z technického hlediska, vymaloval pokojíček. Proste nekasle na nas, ja vim. Jen me malinko mrzelo, ze si maly v brise moc nevsima. Ted vidim, ze je to normalni a je mi lip! Diky!

leilinka1234
18. kvě 2020

A ty po něm chceš, aby šel do regálů s dětským zbožím a koupil růžová bodýčka, pidi dupačky a bezva pidi mikinky? To snad je naše privilegium a naše zábava 🙂 manžel mě občas po bříšku pohladil, ale to asi proto, že celkově je takovej mazlící a rád se tulí. Ale nikdy sám od sebe snad na miminko v břiše nepromluvil... Možná jen párkrát pod mým nátlakem - něco jako "tak jí aspoň pozdrav" 😂🤷‍♀️. A odpověď byla: "no tak ahoj, tady táta" 😂😂 A taky chtěl kluka. My oba jsme chtěli. A co... Miluje své dcery je nadevše ❤️😊

autor
18. kvě 2020

@leilinka1234 Ale to vubec nechci, ale kdyby prijel a rekl - hele co meli v obchode, to jsem koupil maly, nebo tak neco... Ale to je jedno, po komentarich tady jsem se ujistila, ze jsme normalni a spokojeni! 😉

leilinka1234
18. kvě 2020

Vím, že třeba můj manžel půjde do obchodu a proleze elektro, nářadí, regály se sladkým, slaným a alko regál 😂 že tam mají i dětské oblečení, to si ani nevšimne 🤷‍♀️😀 ale aspoň víme, kde se máme navzájem hledat 😀

surikata131
18. kvě 2020

Manžel bříško hladil, oblečení nenakupoval, protože to nesnáší :D akorat jsme spolu byli koupit nejaky nábytek, kočár, sedačku...byla jsem ráda, že byl u porodu, i když v těhotenství si nebyl úplně jistý, že tam pujde. Myslim si, že je fajn, když si muž vezme otcovskou a je ze začátku doma, naučí se starat o miminko,potom nemá strach z manipulace s ním a vytvoří si hned od začátku vztah. Manžel myslel, že to bude kluk, takže asi spíš chtěl kluka, pak mu to prý bylo jedno, ale teď je to prostě tatínkova holčička

kamino
18. kvě 2020

@leilinka1234 tedy, toto kdyby mi řekl přítel, tak si budu myslet, že něco provedl 🙂 A hlavně myslím, že hlavně ženská tak nějak tuší co by mohlapotřebovat a o tom jak bude oblečené dítě rozhoduje také většinou ona. U nás jsme se spolu radili nad sedačkou a pak nad odrážedlem a kolem - Jooo, vlastně jedno oblečení koupil, z druhé ruky monterky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru