Antikoncepce při kojení - tablety nebo tělísko?

luckakaja
7. kvě 2014

Ahoj holky, chtěla bych se poradit, zda je lepší během kojení brát klasickou antikoncepci (gynekolog mi předepsal tablety Azalia) nebo si nechat zavést tělísko? Mám 2 měsíční holčičku, kterou plně kojím a chci v tom pokračovat co nejdéle. Mám strach, aby ji ty pilulky nějak neublížily nebo neznechutily mlíčko. A taky bych tak za rok ráda zkusila druhé mimčo...nemůžu se rozhodnout a lékař říkal, že je to na mně, můu mít obojí... Tak, prosím, o nějaké zkušenosti...díky 🙂 🙂 🙂

gosa22
7. kvě 2014

já měla Azalii a přesně po 14 dnech jsem to vysadila a už nikdy nenasadila ☹ ☹ ☹ opravdu hnus!!! Nebrat!!! Začla jsem po tom špinit (jak jsem to vysadila, menstruace se sama dostavila až půl roce, jak se snížilo kojení kvůli přikrmování), což bych přežila, ale začala jsem z toho mít špatné nálady a hlavně - malej začal reagovat úplně stejně, začal byl uplakaný, protivný a celkově špatný, jako by jiný človíček...takže to jde do mlíka, i když doktoři tvrdí, že ne...po vysazení do cca 3-4 dnů jsme měli oba pokoj a zase to byl můj myšáček 😉 😉 😉
za mě určitě nebrat nic a ať se chrání partner, tělísko se může hnout, nemusí ti sednout a stejně to zaplatíš...a kdo ví, jaký vliv to bude mít 😒

kimby
7. kvě 2014

Můj dr není vůbec zastáncem tělísek a v době kojení ani HA, doporučoval ochranu u partnera.

malaletajicimyska
8. kvě 2014

Ja mam telisko Silverlily snad to pisi spravne ale nasadili jsme jej az kdyz jsem dostala menstruaci coz bylo po vic jak roce, jsem spokojena, ze zacatku byla ms trochu silnejsi ale to se upravilo. Zadne hormony navic proste pohodicka zavadeni take nebolelo. Obcas jej skontroluji zda je na svem miste mam ho skoro rok tehotna jsem zatim nebyla. Pred ms jsem pouzivala pesar FemCup. Take to uslo ale trochu mne stvalo zavadeni a take se mi to obcas nepovedlo a pak jsem po zjistila ze mi spadl.

veruska007
8. kvě 2014

Mám nehormonální tělísko, zavádění 2 měsíce po porodu teda bolelo víc jak šití po porodu zaživa 😒 . Jinak na MS to snad vliv nemá, kojím, tak jsem měla jen 1x a normální. Jen mě sem tam pobolívá podbřišek, ale nevím, jestli je to tím nebo kojením a tak. Používáme v kombinaci s kondomem, zas tak té nehormonální antikoncepci nevěřím 😀 . Ale do hormonální bych nešla. A nakonec ani nesmím, tak to rozhodování mám jednodušší.

luckakaja
autor
9. kvě 2014

Dekuju,asi teda nepujdu ani do jednoho 🙂

anulilinkaaa
9. kvě 2014

Já teda nešla nakonec ani do jednoho. Rozhodli jsme se, že se bude chránit partner a jakmile skončím s kojením, nasadím hormonální antikoncepci.
Jinak mě doktorka ještě doporučila injekce, ale prý je možné, že se po nich dost přibere.