Covid a menstruace. Pokračovat dále v antikoncepci?

maxeen
16. dub 2022

Dobrý den, byť beru pravidelně antikoncepci, tak po prodělání Covidu jsem nedostala menstruaci po dobrání platíčka (žádnou chybu v braní léků jsem neudělala), těhotenský test je také negativní (miminko teď neplánujete). A tak se ptám, pokračovat dále v užívání antikoncepce a začít brát nové plato i přes to, že se menstruace nedostavila? Nebo vysadit? Děkuji za odpovědi.

dasipe
16. dub 2022

@maxeen zavolat k doktorovi

maxeen
autor
16. dub 2022

@dasipe To bych ráda a také to udělám, jenže první prášek z nového plata mám vzít v pondělí, a to jsou Velikonoce

dasipe
16. dub 2022

@maxeen tak bych normálně zkusila zavolat do nemocnice na pohotovost na gyndu, tam určitě ochotně také poradí 🙂

blondynka400
16. dub 2022

@maxeen když bereš HA, žádnou menstruaci nemáš, je to pouze pseudo MS, která nic neznamená. Covid a další nemoci toto klidně mohou narušit ale není to důvod HA přestat brát. Jen v době nemoci v daném cyklu je spolehlivost dolů, na to je potřeba pamatovat.

maxeen
autor
16. dub 2022

@blondynka400 děkuji za odpověď, ano, mate pravdu, ale věřím, ze dnešní těhotenské testy jsou už poměrně spolehlivé a ze když vyšly negativně, snad to tak i bude. Snad pak za další mesic přijde i ta pseudo MS.

intonace
17. dub 2022

Já to měla po očkování na Covid. Brala jsem prášky stejně jako vždy a další měsíc všechno při starém.

maxeen
autor
17. dub 2022

@intonace moc vám děkuji za reakci, budu věřit, ze to proběhne stejne 🙂

lenka27
20. dub 2022

Já jsem po Covidu měla rozhašenou do té doby pravidelnou menstruaci a to samé po očkování na Covid.

maxeen
autor
20. dub 2022

Tak mně už “MS” došla, 10 dní zpozdeni…