• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Užívání utrogestanu bez přestávky, můžu pokračovat?

31. března 2013 
Ahoj holky, prosím Vás o radu ohledně užívání utrogestanu. Doktorka mi předepsala prednison (1 tableta ráno) + utrogestan od 15 DC (3x denně 1 tableta).
Mám za to že mi řekla, ať tyto léky užívám následovně - pokud se nedostaví menstruace užívat dále, pokud by se dostavila vysadit. Mám cyklus 30 dní, je to už 3 den co jsem nedostala menstruaci, ale těhotenský test stále negativní :frowning2:
Četla jsem různé články na netu a tam uživatelky psali, že utrogestan užívali cca 15 -25 DC. Mám teď úplný guláš v tom jestli jsem neměla přestat užívat, na balení je napsáno pouze používat od 15 dne a žádné dokdy...zítra určitě doktorce zavolám, ale jsem hrozně nervózní, myslíte že můžu dál pokračovat v užívání?
Můžu být těhotná i přes negativní testy???

Děkuji za jakékoliv rady !!!
24. bře 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlii25 ahoj, ja to mela stejne. brat utrogestan od ovulky(merila jsem si BT) 10 dni, pak zkusit test a pokud bude negativni, tak utrogestan prestat brat nebo naopak. ja pokud byl negativni vynechala, zkus ho vynechat a treba za den, dva zkusit test. myslim, ze by se nemelo nic pokazit, pokud by si byla tehu.
24. bře 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Běžně se utrogestan bere opravdu jen cca 15-25 DC, zároveň pokud ho nevysadíš může ti oddálit menstruaci, třeba mě až o tři dny. Takže radím vysadit, počkat jestli MS dorazí a kdyby byl test pozitivní tak začít znova brát.
25. bře 2013 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, děkuju za rady!!!
Budu se držet teda toho, že se bere těch 10 dní. Doktorka měla dovolenou,takže jsem nezjistila nic :-/
Vysadila jsem a menstruace dorazila, takže zas nic :frowning2: Teď beru clostil a od 15 dne znovu nasadím utrogestan.
31. bře 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek