Hormonální nitroděložní tělísko. Zkušenosti?

maki90
14. led 2022

Dobré ráno, řešíme s manželem formu antikoncepce, děti máme dvě a další rozhodně neplanujeme. Zatím fungujeme s kondomy, ale radši bychom něco pohodlnějšího. Byli jsme rozhodnutí pro vasektomii nebo sterilizaci u mě. Jde však o to, že mě dlouhodobě trápí krvácení a špinění mimo cyklus, cca 7-10 dní před MS (důvod nezjištěn). Můj gynekolog mi navrhl hormonální tělísko, konkrétně zavádí Mirenu. Vím, že mírní krvácení a říkám si, že by možná pomohlo vyřešit můj problém. Vy, které tělísko máte, můžete se podělit o zkušenosti? V okolí mám bohužel jen dvě ne moc dobré... Opravdu tělísko mírní krvácení? Má vliv na libido?(nepotlacuje ho jako perorální HA?) Klasickou hormonální antikoncepci moc nemůžu, způsobuje mi otoky a zhoršuje migrény. Moc děkuji za odpovědi.

maki90
autor
25. srp 2022

@lencaa11 popravdě jsem si řekla, že tomu dám rok. Ovšem pokud to bude beze změny k lepšímu, nevím, jestli to vydržím. Jsem podrážděná, vylezlo mi akné na zádech, menstruaci mám sice slabší, ale dvojnásobně dlouhou, dyskomfort až bolesti při sexu nebo po...

maki90
autor
25. srp 2022

@corry21 prosím tě, jak to máš teď? Tělísko pořád máš? Zlepšilo se to? Já ho mám teď tři měsíce a nic moc, taky dlouhá ms, dyskomfort, bolesti, akné, psychika na nic. Pořád doufám, že si to sedne.

jajik63
25. srp 2022

@maki90 ja jsem ho teda měla jen rok,než si sedlo tak jsem asi 2 měsíce spinila a krvacela,jak si sedlo MS jen 3-4dny slabé,chuť na sex jsem měla porad stejnou i větší 😂😂 po porodu do nej jdu určitě znovu

lencaa11
26. srp 2022

@maki90 ten rok si myslím je adekvátní je to bohužel takovy 50/50 jedné ženě padne jak nic a druhá má stim problémi mám nehormonalni a žádný problém po zavedení jen mírná bolest jako při Ms ale do 3 dnu pryč a od té doby už pomalu 4 roky ok ..těd taky jsem uvažovala o hormonálním tělísku vyzkoušet to ale váham no po tom čtu hlavně držím palce aby to sedlo ☘️☘️

lencaa11
26. srp 2022

@maki90 bolesti při sexu a po sexu to není asi úplně ok ..to konzultuj s lékařem

maki90
autor
26. srp 2022

@lencaa11 u toho jsem samozřejmě byla a dle něj je vše ok.

fram
26. srp 2022

@crejzy Já PMS mám, možná i výraznější než bez Mireny.

lencaa11
26. srp 2022

@maki90 bolest u sexu po sexu nikdy není ok...pokud je to jednou ok ale pravidlo ne nechala bych si dát zadanku na podobnější vyšetření čípku

corry21
26. srp 2022

@maki90 ne, po roce a půl jsem ho nechala vytáhnout. Během jednoho cyklu otocka, žádný bolesti, špinění, vrátila se mi chuť na sex... Za mě super

te_reza
26. srp 2022

Hele já měla tělísko nehormonalni a taky muselo ven. Holt to asi každému nesedne. Nemáš zakloněnou dělohu?!
@maki90

maki90
autor
26. srp 2022

@lencaa11 čípek mám ok, před tělískem jsem dost krvácela při sexu a spinila, tak jsem hlídaná pečlivě, Dr. mi dělal drobný zákrok na čípku a od té doby už jsem nekrvacela.

maki90
autor
26. srp 2022

@te_reza to nemám

maki90
autor
26. srp 2022

@corry21 ach jo...tak hlavně,že už je ti lépe. Zkusím to ten rok vydržet a uvidím.

katush03
12. lis 2022

@maki90 ahoj, máš ještě pocit permanentní PMS? Mám levosert měsíc a půl a cítím se pod psa, PMS, jak vyšitá, krvácím permanentně nonstop, pleť jak puberťačka a úplná ztráta libida. Teda za ty prachy🤦‍♀️ale pořád si říkám že si to seda. Zlepšilo se to u tebe časem?

maki90
autor
12. lis 2022

@katush03 ahoj, nezlepšilo. Přesně, PMS, akné, bez nálady, sex na nic. Do toho bolesti v podbřišku několikrát do měsíce. Zkusím vydržet do konce roku, jinak se v lednu objednám na vyndání.

nnnadja
12. lis 2022

Minuly tyden slo po roce ven. Prvni zlepseni - skacu ze dne na den pres svihadlo bez jedineho ucurkn… Takze kdyby i jen to,tsk super. S prijde mi ze i splasklo bricho - mela jsem dist vyklenuty spodni. Cekam co bude dal - ja se hlavne zavidnovala,sileny PMS a nekonecne spineni.

katush03
13. lis 2022

@maki90 to jsi mě moc neuklidnila. No ale vydržela jsi i tak dlouho. Já mám chuť seknout s tím hned. Peněz je mě líto, ale horší je že nevím co jiného za antikoncepci když nechci hormony a kondomy nám nevyhovují 🤷

katush03
13. lis 2022

@nnnadja jo to břicho mě taky přijde víc nafouklé, taky musím mít všechno 🙈. A jenom nešpiním,jsem regulérní prutokáč, Dr mě doporučil Ascorutin na zastavení krvácení. Co ho beru, mám pocit že krvácím víc a nežádoucí účinek nespavost jsem vychytala taky. S PMS se to výborné doplňuje 🤦‍♀️. Rok to nedám určitě, manželství by nepřežilo 😅. No a jakou jinou antikoncepci plánuješ dál?

nnnadja
14. lis 2022

@katush03 jo prutakac jsem byla taky casto:/ Antiko uz zadnou… proste prerusovacka 🙂 ale uz fakt do sebe cpat nic nechci. Dr. hrozila zhorsenim cyklu uvifim. Nicmene - ted prvni po vytazeni - krasne 4 dny a cisto!!! Konecne

maki90
autor
15. lis 2022

@katush03 no teď už jsem rozhodnutá nechat si to vyndat ještě letos. Těšila jsem se , že si budeme pohodlně užívat bez starostí a místo toho je ze mě oteklá protivná baba s obličejem plným akné, neustalyma bolestma a věčně s vložkou 🤬 asi se vrátíme ke kondomum nebo se necháme fiknout jeden nebo druhej... dětí už máme dostatek 😁

lencaa11
16. lis 2022

Holky já teda mam nehormonalni naštěstí tohle neznám letos už 3.5 let a super za mě Ms klasika ale jinak ani nevím že ho mám hlavně ať jste brzo ok...po vyndání tělíska ☘️☘️

nnnadja
17. lis 2022

@katush03 a jeste k medikaci - me davala kde co,nic nepomohlo :/ jsem fakt rada,ze je ted venku. Citim se uz po tydnu lip. Ale znam spoustu holek,co si to fakt chvali.

zuzkaahus
20. led 2023

Ahojky já měla Mirenu 5 let a musím říct, že zavedení není nic příjemného, ale dá se to vydržet. Měla jsem (špinění týden před MS) pak silnou asi 5-7 dní MS (po MS opět špinění asi 5-7 dni) no nějak jsem si na to zvykla. U mě, bohužel nic jiného aplikovat nešlo. Antikoncepce nepřipadala ze zdr. důvodu vhod. A otěhotnět nesmím. Dnes jsem do toho šla znovu, ale tentokrát jsem si nechala zavést hormonální NT. Tak uvidíme. Mohlo by to zabrat, když to stalo 6.000, -, že? Jinak pohlavní styk ( žádný problém).

crejzy
12. únor 2023

@zuzkaahus jak se nyní cítíš ?