Nové nitroděložní tělísko GyneFix. Máte zkušenost?

jave
2. kvě 2011

Ahojte, na internetu jsem našla toto nové tělísko, které je nehormonální. Prý u něho není tak silné krvácení jako u klasických nehormonálních tělísek. Proto bych se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo osobní zkušenosti (pozitivní i negativní). Moc se mi líbí představa, že bych nemusela přemýšlet nad prášky a hlavně že to neobsahuje hormony. Moc děkuji za vaše informace.

mamkamarketa
2. kvě 2011

@jave tak zkusenosti by me taky zajimaly 😀 koukala jsem na seznam vyskolenych lekaru a muj lekar k nim patri, tak se asi objednam 🙂 nevis kolik to tak stoji?

jave
autor
2. kvě 2011

@mamkamarketa Cena se prý pohybuje kolem 3500 Kč. Ale kdyby to mělo být lepší než klasické nehormonální tělíska, tak by ta cena nebyla zase tak nejhorší. Vždyť je to investice na 5 let. 😉

mamkamarketa
2. kvě 2011

@jave to je docela dobry 🙂
tak kde jsou ty zkusene zeny? 😕 😀

jave
autor
2. kvě 2011

@mamkamarketa taky čekám na ty informace od zkušených. Ale asi je to tak nové, že zkušenosti asi nejsou. 😀 Právě mně moje dr. doporučuje Mirenu, ale mně se nechce jít už do HA. 😝

tanuki
7. črc 2011

@mamkamarketa
@jave nejste už ty zkušené ženy? 🙂

Já o něm taky uvažuju, obecně se toho bojím a nemám z toho radost, ale vychází mi to jako nejlepší možnost... škoda, že to není ještě trochu levnější, přeci jen je tu možnost, že to nebudu tolerovat a půjde brzo ven. Mám jednu kamarádku s obyč nehormonálním a moc spokojená není (bolesti po sexu a neustálý hlen) ale doufám, že tohle je opravdu "lepší"

tanuki
7. črc 2011

četly jste tohle? http://diskuse.doktorka.cz/gynefix/

já se vlastně nejvíc bojím toho zavádění, do narkózy se mi moc nechce, ale viděla jsme něco podobného-jak zavádění probíhá a je to dost šílené, chápu, že to může hrozně bolet.

lucinka131
31. říj 2011

Narkóza neni vůbec třeba. Je mi 22 a gynefix mám od března a nemůžu si ho vynachválit. Je fakt, že zavádění nebylo zrovna příjemné, protože doktor musí roztáhnout děložní hrdlo apod. A jelikož ženy po porodu to hrdlo mají širší, dá se očekávat, že pro takové to nebude zas tak hrozné. Pak mě bolely záda teda, ale jinak nic víc. Cena je přijatelná a navíc to nemá hormony. Jen doporučuji 🙂

skotskaa
15. lis 2011

Mám GyneFix od srpna. Protože jsem nerodila, zavádění bolelo opravdu hodně. Po zavedení jsem ležela u doktora v ordinaci, pak i u sestry, protože hrozilo, že omdlim. Nicméně teď už je to fajn. První dvě menstruace byly silnější, ale nic strašnýho. Jinou špatnou zkušenost, krom zavádění, s ním nemám.

madormi
30. lis 2011

ahojte, já mám gynefix od začátku listopadu. Rodila jsem na konci srpna. Zavádění trochu bolestívé je, ale rozhodně to není na narkozu teda. Netrvá to ani dlouho. Občas mě ale od zavedení pobolívá podbříšek a mám výtok (takový hlen či co) ješt ěto není ani měsíc, tak čekám zda si to sedne, snad ano. Ono taky jak kojím tak nemenstruuji tak to může být vše dohromady. Jinak pro mě to byla jasná volba, Ha už nemůžu zobat, nic s hormony a kondom to neee

haninka
30. lis 2011

ahojky, rodila jsem v říjnu a taky se rozmýšlím nad tímto tělískem..zajímá mě, zda je možný s nim používat při menstruaci tampony??..vložky nesnáším.. 😒

ferinka
3. pro 2011

Ta o tom tady čtu prvně a ta cena je určo o hodně lepší než Mirena,na to fakt momentálně nemám,antiko nemůžu,kondomy nee,náplasti jsem četla nic moc...

lupean
22. pro 2011

Ahoj, já jsem si ho dneska nechala zavést. Platila jsem 3500 a nebyla jsem ani pod narkozou a ni jsem neměla žádné injekce. Prostě mi vytáhli staré a dali nové. Je to jen nepříjemný pocit a trochu bolesti, která se nechá vydržet. Za měsíc mám přijít na kontrolu. Obyčejné tělísko se mi hnulo a bylo doporučeno tohle. Sama jsem zvědavá 😀 Je na to i záruka. Pokud by vypadlo stačí ho donést a bude dáno jiné 😅

ferinka
28. pro 2011

Já se na to ptala své dr. a ta mi řekla, že to není pro ženy po porodu, že mají moc roztáhlou dělohu a že by nepůsobilo ☹

gabrielaa
29. pro 2011

@ferinka to si mě teda moc nepotěšila s takovou zprávou, ale nějak se mi to nezdá.. já o tom taky uvažuji a co jsem tak pročítala diskuze, tak mám pocit, že si to nechaly zavést i ty, co už rodily..
Jinak já teď řeším problém, kam půjdu na zavedení, když těch doktorů je vážně málo ☹

ferinka
29. pro 2011

@gabrielaa dr mi to i malovala,že se to vlastně nastřelí a přichytí do stěn dělohy a spodkem ti vede jakoby perličkový řetízek,který tomu oplodnění zabraňuje,ale jak je po porodu děloha roztáhlá,tak tomu zabránit nemůže,je to prý pro nerodící ženy,taky mě to zklamalo ☹

gabrielaa
30. pro 2011

@ferinka ach tak ☹ oni v tom popisu píší, že je vhodné i pro ženy, které ještě nerodily, takže mi z toho vyznělo, že je to v podstatě jak pro ty co rodily, tak i nerodičky 😠 a to byl můj velký favorit 😒 takže pokud tomu tak není, tak je moje poslední možnost Mirena 😖

enonad
8. led 2012

ale ne, gynefix je pro všechny holky. kamarádka ho má, má doma dvě dcery a je spokojená

enonad
8. led 2012

@gabrielaa tech doktoru je celkem dost.. a taky jsem volala na tu firmu a tam mi rekli, ze staci aby dr. zavolala k nim a oni ji zaskoli a muze to taky zavadet. budu si to taky davat 🙂

myschka
8. led 2012

já ho chtěla a můj gynekolog se oněm vyjádřil jako o strašný prasárně prej se zavrtává do sliznice. Navrhnul mi goldlily je bez hormonů, malinké a já si teda zatím nemůžu stěžovat 😉

climb10
10. led 2012

ahoj.... taky uvazuju o gynefixu 🙂 prasky teda ani nahodu a s kondomem to neni ono, takze vetsinou to zbyde na posledni moznost - bez niceho 🙂 ale prece jenom, je mi 21 a mimino jeste nechci..... tak uvidim co na to rekne dr., protoze co navrhnu ja, tak to se mu nelibi 😀

luci264
19. led 2012

Ahojik,já byla dnes u doktorky a ptala jsem se jí na tělísko Mirena,že jsem o tom četla na netu atd... a že bych chtěla zavést to nitroděložní tělísko. Doktorka na mě vyvalila oči a řekla,že mi to nedoporučuje. Je mi 21 a dítě určitě neplánuju a ani nad tím v budoucnu nepřemýšlím. No...řekla mi,že si to mám ještě rozmyslet,protože po zavedení vám "tam dole" zůstane jizva a prý se může i stát,že pak nebudete moct otěhotnět (až budete chtít),ale prý jestli se fakt rozhodnu,tak že by mi zavedla jedině GyneFix,protože je bez hormonů a můžou ho mít i mladé holky...tak ja nevím... co myslíte? já nad tím teda fakt dost přemýšlím,protože za prášky na 3měsíce dám 900kč a stejně s přítelem spolu pořád "nespíme",takže mi příjde zbytečné za ně tolik platit a pořád je brát. A navíc mají v sobě hormony,že. takže... Chtělo by to radu 😉 Děkuji:-*

climb10
22. led 2012

Mirena je o dost drazsi nez gynefix, tak proc o ni uvazujes? 🙂 A co jsem tak cetla, tak s ni jsou i casteji problemy..... ale je to kazdeho vec, ja pujdu urcite do gynefixu 🙂 tak se hlavne spravne rozhodni 🙂

ferinka
23. led 2012

@luci264 hlavně Mirena je taky hormonální jako anti.pilule

luci264
24. led 2012

Tak já už se rozhodla,že do toho jdu a řekla jsem doktorce o ten gynefix,tak jsem zvědavá. Prý to příjde až za tři týdny,noo mazec🙂

climb10
24. led 2012

takova cekaci lhuta je u vsech doktorů? 😒

climb10
6. bře 2012

@luci264 ahoj, tak co? jak to dopadlo? jsi spokojena? 🙂

adelast
8. bře 2012

Ahoj, na gynefix se chystám již za 6dní a mám trochu strach. Prej budu v narkoze, tak doufám, že vše dopadne dobře 🙂)

luci264
19. bře 2012

@climb10 tak to netusim...jo a jinak samozrejme ho jeste stale nemam,ze...:( no neresim radsi. Je to jak na schval ☹ Kdyz melo prijit tak ho doktorka jeste po skoro 4 tydnech nemela a samozrejme ja to nedostala,ze,no co byste na to jako rekly? :D zakon schvalnosti proste:-/ :D

luci264
19. bře 2012

@adelast ahojik,tak jak? uz ho mas? a jak se citis?🙂

climb10
19. bře 2012

@luci264 aha 🙂 tak pak dej vědět co a jak, až se ho konečně dočkáš :o))