• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nové nitroděložní tělísko GyneFix. Máte zkušenost?

13. listopadu 2016 
Ahoj, tak já mám naopak tu nejlepší zkušenost s Gynefixem. Měla jsem ho zavedený 4 roky a super. V minulosti jsem vystřídala řadu HA, při které jsem trpěla na zadržování vody, silné a časté výkyvy nálad a celkový diskomfort. Zavedení není nic příjemného, ale tu minutku se to vydržet dá. Po zavedení jsem byla ještě 2x na zastřihnutí, aby přítel při sexu "nenarážel" :D. Menstruace se mi srovnala do dvou měsíců a byla pravidelná jako hodinky, vždy 5 dní .. ano, uznávám, že s HA to byla 3denní pohodička. Ale bez hormonů jsem se cítila prostě nesrovnatelně lépe! Když jsme se po svatbě rozhodli pro miminko, tak jsem šla na vyndání tělíska, což se tedy napoprvé nepodařilo .. moje doktorka ho prostě nemohla chytit, bylo dost zarostlé. Přišla jsem tedy za měsíc hned na začátku menstruace, kdy je sliznice nejvíc prokrvená a šlo to, i když příjemné to taky nebylo. Ale je pravda, že s vidinou mimča, je vám to úplně jedno a vydržíte cokoliv :slight_smile: ... vždyť přijde porod, který je daleko horší. Otěhotněla jsem hned v dalším cyklu, takže za mě má Gynefix jedničku a plánuju se k němu po porodu vrátit!
1. bře v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@caukycauky ahoj, já mám Gynefix zavedený asi 9 měsíců a zatím si nemůžu stěžovat, sice zavádění bylo docela nepříjemné ale jsou i horší věci :slight_smile: první měsíc jsem trochu špinila, ale jinak vše v pohodě a cyklus se mi srovnal po 3 měsících :slight_smile: po dvou měsících jsem byla na zastřižení a partner ho vůbec necítí.....a to je poměrně dobře vyvinutý :D každopádně je dobrý pocit vysadit asi po 6 letech hormony. takže doufám že tělísko bude dál fungovat jako do teď :slight_smile: Každopádně si myslím že do diskuzí píší většinou ti, kteří mají nějaký problém, málo kdo bude psát vyjádření k něčemu co funguje a pomalu o tom neví, osobně bych sem taky nic nepsala, kdyby se mě na tělísko neptala jedna známá
1. bře ve 23:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak já mám gynefix třetí rok a asi bude muset pryč.... První tělísko mně po půl roce vypadlo ( bohužel bez povšimnutí, dost možná mám tělíska teď dvě :confused: ) po druhém zavedení ( již pod narkózou ) drží dobře, nic méně po těch 3 letech začal přítele škrábat - tělísko kleslo. Nemilé taky je, že už půl roku dlouze špiním jak před tak po menzes... cca týden před i po...Na zastavení "krvácení" mně nefunguje už ani rutin s vit. C. A aby toho nebylo málo, objevilo se mně něco jakoby rohovatění na děložním čípku.. HPV atd, negativní - buď genetika nebo to gynekolog přisoudil právě tělísku.. no sloužilo jako-tako dobře.
Teď mně gynekolog doporučil hormonální tělísko - že působí pouze lokálně a hormony se nedostávají do krevního oběhu a je šetrnější.... ale moc se mně do hormonů znova nechce :unamused:
28. dub v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Přidám svou zkušenost s Gynefixem, mám ho zavedený tři roky. Podstupovala jsem zavedení s narkózou, za což jsem ráda, protože to tím pádem bylo pro mě naprosto bez stresu. Narkóza trvala snad 5 minut, dle toho, co mi řekla paní na pokoji, divila se, že už jsem zpátky. Prostě rychlovka a cítila jsem se odpočatá, jak po pár hodinách zdřímnutí.
Ze začátku mi menstruace zesílila, do půl roku se srovnala a zůstala mi malilinko silnější, než jsem ji měla s hormonální antikoncepcí. Ale ani tak ji nemám nijak silnou. Partner vlákno cítil, takže mi jej gynekolog schoval do jedné z tkání a od té doby naprosto v pořádku. Nemám žádné problémy, tělísko necítím, za mě naprostá spokojenost.
Jediná nevýhoda, kterou vnímám, že někdy s výtokem lehce zapáchá, bývá to ve dnech ovulace. Ale dvě mé další kolegyně, se kterými jsem se bavila a které tělísko také používají, tento problém nemají, takže to může být čistě má záležitost, reakce mého těla na měď. Což je ale oproti všem nevýhodám h. antikoncepce, kondomů apod. taková drobnost, že za mě maximálně doporučuji :slight_smile:
Zuzka, 29 let
27. kvě ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja mam gynefix skoro 3 roky, stal mne 3500,- a muj gynekolog mi ho doporucil, vzhledem k tomu ze jsem prodelala rakovinu prsu a jsem v lecbe kde je prisny zakaz otehotneni a hormony pro mne nepripadaji v uvahu. Proto jedina moznost jakekoliv antikoncepce bylo telisko a jenom tento tip..
V pripade kdybych uz rodila, zavedl by mi ho hned v ordinaci. Jakozto nerodivsi mi bylo zavedeno v analgosedaci (jiny dr.v nemocnici). Citila jsem kdyz mne dezinfikoval,pak uz jsem byla kozena..celou dobu jsem s nim celkem spokojena. Zadne velike bolesti.krvaceni se na stesti nedostavilo. Jen jako u kazdeho zavedeneho teliska hrozi v pripade otehotneni, tak mimodelozni tehotenstvi..
Jinak celkova spokojenost..
25. črc v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mám Gynefix již podruhé. Nechala jsem si ho vyměnit po 5 ti letech ihned zase za nové bez jakékoliv pauzy.
Zavádění je skutečně nepříjemné, ale narkoza neni třeba.Prvni dny po zavedení krvácíte(u mě teda pouze lehce). U prvního ale zavedení jsem krvácela asi 30dnů(slabě) než se s tim tělo srovnalo, ted u druheho jsem krvacela pouze 2 dny po zavadeni. Coz je naprosto super. Po aplikaci trosku citite tlak v deloze,vezmete si ibalgin a pak uz ani tlak necitite. Prvni 2 dny je zakazany mit sex a pouzivat tampony. Já platim vždy za tělísko u mé lékařky 3600Kč včetně zavedení. Po první menstruaci od zavedení, se musí tělísko zkontrolovat(ultrazvukem). Žádné vedlejší účinky jsem nezpozorovala. menstruaci mate přirozeně dlouhou-tedy jako když neberete HA(u mě 7 dní). Vzhledem k tomu, že mé tělo nemůže přijímat jakékoliv hormony, je tohle tělísko pro mě jediná možnost jak se chránit. Naprosto ho doporučuju. Nervete do sebe hormony, nemusíte každý den myslet na to, že musíte spolknout prášek.Po vyndání tělíska můžete otěhotnět během 7dnu, což je asi taky fajn.Jsem skutečně moc ráda, že existuje ochrana, která je bez hormonů.Lenka-29let.
13. říj v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka23 Rozhodně se nejedná o naštípnutí čípku- pouze ho musí přidržet!!A rozhodně to není nejhorší bolest. Podle mě, je teda porod zcela jistě horší. Tohle je chvilkový nepříjemný tlak. Vydržela jsem to už 2x a nesložila jsem se z toho.
13. říj v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj! Po druhem porodu jsem si nechala zavest Mirenu, uz dalsi deti neplanujeme. Mam ji 3.mesic a mam bolest v jednom stejnu, ktera jde az do podbrisku. Neni to kazdy den, ale prijde mi castejsi nez na zacatku. Uvazovala jsem o GyneFixu, ale kdyz ctu, ze vypadava a nekolik tehotenstvi,tak me to odradilo. Chtela bych neco nehormonalniho, ale nevim jakou znacku
13. lis ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek