Okamžitá ochrana?

19. kvě 2022

Ahojte žienky začala som užívať antikoncepciu pred 3 dňami. Dnes mi aj skončila menštruáciu a mala som aj nechránený styk bez ejakulácie. V pribalovom letáku je napísané že ak vezmem prvú tabletu počas prvého dňa menštruácie tak som chránená okamžite. Chcem sa teda spýtať či môžem veriť antikoncepcii a som okamžite chránená.

dianemash
20. kvě 2022

Asi by to tak mělo být, když je to tam i psáno, že 🙂

martiniquest
20. kvě 2022

Myslis, ze anonymnim uzivatelum Konika muzes verit vic nez informaci v pribalovem letaku, ktera musi byt validovana?

carmenz
20. kvě 2022

@martiniquest Já si náhodou myslím, že podle toho, jak jsou tady všechny chytrý, tak určitě! 😅

kmarie81
20. kvě 2022

Jo myslim, ze jo. Teda jestli si pred antikoncepci mela celkem normalni cyklus. Kdyz vis jak cyklus funguje - menstruaci odchazi narostla sliznice, ve ktery se neuhnizdilo a az cca od 10 dne cyklu + 5 dni by za normalnich okolnosti bylo plodne obdobi, ve kterym dozrava vajicko a zase dorusta delozni sliznice - pokud prvni den zacnes brat anikoncepci a nevynechaš (proto je v kazdym pribalivym letaku psano - pokud jste zapomela uzit pilulku v prvnim a druhem tydnu cyklu, chrante se i jinak), tak by antikoncepce mela zabranit bud dozrani vajicka nebo narustu sliznice a nebo obojimu - a bez toho by nemelo dojit k poceti... Snad sem to tak nejak na hrubo vysvetlila.

autor
20. kvě 2022

@kmarie81 áno mala som 31-33 dňový cyklus a ovulaciu bola vždy od 17-19 dc

autor
20. kvě 2022

@martiniquest nie, aj keď ja občas verím asi všetkému