Pilulky x tělísko, napište vaše zkušenosti

martulaj
3. kvě 2013

Holky, pořád si lámu hlavu, jestli si mám nechat zavést tělísko. Od 14 let jsem brala antikoncepční pilulky a bez problémů. Teď po druhém dítěti na to nějak zapomínám a celkově se mi zdá, že jsem protivná, podrážděná - někdy naprosto zbytečně. Další miminko už nechceme, dvě děti nám stačí, jsme spokojení 🙂
Proto uvažuji o něčem, co bych nemusela brát každý den, tím bych předešla zapomínání a co by bylo bez hormonů, aby to "nedráždilo" moji psychiku a celkově se nepodílelo na zdravotním stavu.
Poraďte, prosím, a napište vaše zkušenosti. Četla jsem tu, ale moc jsem toho nenačetla, proto dávám novou diskuzi. Díky všem, co přispějí 😉

kackaj
3. kvě 2013

@iveta107 tak jsem na netu četla jednu reakci na nuvaring, taky prý s tím paní měla problémy...výtoky a nevolnosti atd. Takže ani to není záruka, že ti nebude dělat neplechu. Injekce prý odvápňují. Ale vše co píšu je PRÝ... Zkušenosti nemám, ale do injekcí bych já nešla. Nejlépe, kdyby se našlo něco zcela na přírodní bázi, šla bych do toho, klidně na každodenní zobačku, ale prostě medikamenty s hormony už žádné.....

iveta107
3. kvě 2013

@kackaj tak ten Nuvaring by byl řešení jen na čas, já třeba teď nic neberu a výtoky mám, to jsem po druhém porodu, po prvním jsem byla bez problémů.Patřím prostě mezi ty které na to trpí ať jsou hormony nebo ne.Ta injekce je podle většiny žen hnus, ale mě to přijde jako dobré řešení a kdyby mě to nesedlo můžu kdykoliv skončit což u tělíska je problém.O tom odvápňování jsem taky četla, v jedné diskusi maminka psala, že byla na ortopedii na vyšetření a prý to odvápnění je i při normálních hor. tabletkách, takže prostě vše co má nějaký hormon není úplně ideální a antikoncepce bez hormonů zase není stoprocentní, co si máme pak vybrat, ach jo 😒

zuzi82
3. kvě 2013

Já brala před těhu antikoncepci, ale měla jsem po ní trombózu, takže pak jsme používali docela dlouho kondomy. Pak plánovaně přišlo první těhu a po něm při hlídání ovulace druhé těhu. Po porodu jsem si nechala dát Mirenu. Protože hormony působí jen lokálně, tak jí i přes trombózu můžu mít. Mám jí zavedenou od září a zatím spokojenost. První půlrok jsem teda špinila v době ovulace a pak dorazila MS, teď mívám MS jako silné špnění, ale pořád je to jen na silnější intimku, takže za mě super volba. Stála mě 6300 Kč, ale sestřička mi říkala, že kdyby nesedla, tak část peněz mi vrátí. A na záněty jsem nikdy netrpěla a netrpím stále. 😉
Jinak Mirena brání hormonálně (nezvyšuje se sliznice a tím pádem se vajíčko nemá kde uchytit) i mechanicky. 😉

ivaanka
3. kvě 2013

Resila jsem to same a nakonec jsem se rozhodla pro Implanon, coz je tycinka zavedena pod kuzi v ruce. Jsem ted po roce a pul moc spokojena, ms nemam, zavadeni nebolelo, zadne zanety ani spineni. Cena 5000 na 3 roky.

siskin
3. kvě 2013

taky přemýšlím o nějaké jiné formě antikoncepce než pilulky, až porodím druhé dítě. U Mireny se mi moc nelíbí, že nepotlačuje ovulaci, takže může každý měsíc dojít k oplodnění vajíčka, to se jen neuchytí v děloze. Přijde mi to prostě divné, každý měsíc "otěhotnět". A u mě by beztak došlo k oplodnění vajíčka celkem často, s oběma dětma jsem totiž otěhotněla na první pokus 🙂 Nehormonální tělísko, které pouze mechanicky zabraňuje usazení vajíčka v děloze, to u mě nehrozí vůbec, bych určitě dřív nebo později otěhotněla i s tělískem (jako kamarádka, ta má druhou ratolest počatou i přes Danu). Přemýšlím o injekci Depo-provery, ta ovulaci potlačuje, k tomu ještě neroste děložní sliznice a většina žen, co ji má píchnutou, nemenstruuje. Ale má samozřejmě i svoje nevýhody. Hormony jdou do celého těla (jako u pilulek) a je prokázáno, že při dlouhodobém užívání způsobuje osteoporózu. To samé tyčinka Implanon. Tak babo raď 😕

orchidis
3. kvě 2013

@siskin Mluvíš mi z duše... Taky mám skoro dvě děti jen z letmého pohledu na trenky 😀. Pouze já teda vím, že hormony jdoucí do celého těla nemůžu.

dracula
3. kvě 2013

Mám mirenu 3 měsíce a pořád krvácím nebo špiním. Při tabletách jsem neměla problém. Zatím tedy nejsem z mireny nadšená.

littlejane
3. kvě 2013

@dracula - jj, to je přesně ono, čeho se bojím :(

nnnadja
3. kvě 2013

No s temi vytoky je to asi tak. Pokud v sobe mate neco "neprirozeneho" co tam nepatri, tak se telo brani, proto se muze zdat, ze vytok (je to o tom, jak ktere telo reaguje). Ale rozhodne to neni vytok skodlivy. Jen je to obcas neprijemne. Resila jsem to intimkama, ale nerikam, ze v kuse. Jak pise kackaj pilulky ani jinou chemii bych nedala ani dceri! Mirena je hormonalni, ale mirne a pusobi jinak.

sfaticata
4. kvě 2013

Já mám nehormonální tělístko a vyhovuje mi. Zavádění mně nebolelo ani trošku. Platila jsem 1000 kč na 5 let. Snáším ho bezvadně. Jediná nevýhoda byla, že jsem dost dlouho špinila. Asi 3 měsíce po zavedení. Samozřejmě jsou tam i rizika. Může se z těla vypudit, hrozí častější záněty, výtoky. Co mě na tělísku štve je i to, že se nemají používat tampony. Já to nedodržuji.

martulaj
autor
4. kvě 2013

COOOO? Takže při tělísku se nemohou používat tampony. Tak to bych ne, že nedala, ale tampony, krom noci u mě jedou skoro při celé menzes ... Fakt jsem v háji, co si mám pořídit. Pilulky nechci, to vím jistě, další miminko taky ne. Tak si nechám odebrat dělohu a bude ... Jako mám v tom pořád zmatek ... 😖

neslusanka
4. kvě 2013

Také jsem toto nedávno řešila. Mám dvě děti, další mi primář nedoporučuje a ani bychom si ho momentálně nemohli dovolit. Hormony nemůžu, takže pro mě bylo řešení: kondom, nehormonální tělísko, přerušovaná solouž nebo nejlépe žádná soulož. Vybrala jsem si to nehormonální tělísko. Na záněty, infekce... trpím hodně, toho jediného se opravdu bojím. I když na druhou stranu, horší už to asi být nemůže 🙂 Zatím to moje tělo přijalo a myslím, že přijme, jen pořád špiním a jak to tak tady čtu, budu špinit asi ještě pěkně dlouho. Ale už si pomalu zvykám. Když jsem byla podruhé těhotná, také jsem téměř celé těhotenství špinila. Zavedení mě celkem bolelo a stejně se nepodařilo, musela jsem jít do nemocnice a tam mi ho pod narkózou zavedli. Takže pohoda. Břicho mě nikdy nebolelo, tampóny se používat mohou, sex také v pohodě, manžel nic necítí a mě také nic nebolí. A menstruace je sice přirozená, ale myslím si, že je více škodlivé mít menzes pořád, celý život. V dávných dobách ženy měly menzes o hodně méně, než my. Byly pořád těhotné, potom kojící a tak dokola. Takže menzes neměly několik let téměř vůbec. A u nehormonálního tělíska menzes stejně pořád máš

liss_durman
9. kvě 2013

@martulaj Ahoj, já si nechala hned po porodu dát normální tělísko. Nabízeli mi 4 varianty: 1) měděný - nejlevnější (asi 800), 2) stříbrný (asi 1300), 3) zlatý (asi 1500) a nebo Mirénu (5000). Vybrala jsem si to stříbrný, doktor mi to i doporučil, že je dobrý a pacientky si ho často dávají. S těma prvníma třema tělískama máš normálně ms, s mirénou ms nemáš. Já právě nechtěla nemít ms, přijde mi to divný 😀. Ale teď trochu trpím, protože moje ms s tím tělískem trvá dobrých 12 dní, někdy i 14 :-/ Je to teda děs. Ale tělísko ti vydrží 5 let, vůbec o něm nevíš, je spolehlivé a nehormonální. Takže si nestěžuju. Navíc je to asi úplně nejlevnější antikoncepce, když si to spočítáš třeba kolik bys dala za prášky na 5 let...
Vřele doporučuji. Prášky jsem brala od 15 let, asi po dvou letech se zjistilo, že máme v rodině leidenskou mutaci, takže od té doby vůbec hormony nemůžu. A zaplaťpánbůh, protože to se mnou tenkrát docela mávalo.

liss_durman
9. kvě 2013

@sfaticata
@martulaj Já tedy normálně tampóny používám. Že se to nesmí je nějaký drb, tak jsem to slyšela a ptala jsem se na to ještě doktora a ten řekl, že klidně můžu 🙂

marcelka287
9. kvě 2013

Ahoj, taky jsem se zamýšlela, co budeme dělat po porodu, protože antikoncepční prášky rozhodně brát nebudu, přestala jsem je brát už jak dávno, protože mi také nedělaly dobře.. A jsem ráda, že je neberu.. Takže se asi vrátíme k té samé metodě jako když jsem prášky nebrala, ale chránili jsme se. A to je kondom a přerušovaná soulož. A až se mi ustálí menstruace, doufám, že se ustálí a bude chodit pravidelně, jako předtím, tak se spoléhat na plodné a neplodné dny.. A uvidíme.. ted nám to bude stejně jedno, protože druhé mimi ještě plánujeme, sice by byl dobrý nějaký rozumný časový odstup, ale když nebude tak nebude.. Ale u nás tyhle metody fungovaly skvěle, takže já se nebojím🙂