Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

beruska11_1
20. říj 2011

Ahojte dievčatá 🙂 v prvom rade želám všetkým, ktoré HAK vysadili rýchle zotavenie sa, keďže mne samej sa to už po 15 mesiacoch začína konečne dariť...užívala som HAK ,,IBA´´ rok a pol, no čo mi to za tú krátku dobu spravilo s telom sa nedá ani dodnes vysvetliť...4 mesiace bez menštruácie, dva mesiace s vyvolávačkami a už to šlo 50 dňové cykly, neopodstatnené priberanie, zhoršenie pleti, z vlasov mi prvý polrok vypadla asi polovička, čo môžem byť rada, že som mala kedysi husté vlasy a dnes to moje páperie čo mi zdobí hlavu, na zaplakanie aspon pre mna... 😒 začalo to vyšetrením u gynekologičky, ktorá mi oznámila, že som neplodná, tak som zmenila doktora, ten to videl inak, poslal ma na endokrinologiu, nasledovali vysetrenia stitnej zlazy, hormonov, CT nadobličiek, všetko našťastie bolo v poriadku a mne sa po roku začala objavovať menštruácia v období 28-30 dní...telo sa začína spamatávať bez dalsieho zásahu hormonov, ale dodnes neviem ako to je s tou plodnosťou....dúfam, že raz ked budem s priatelom chciet zacat pracovat na babatku, sa nedozviem zlu spravu...veľa šťastia vám prajem 🙂

twistinka123
20. říj 2011

@beruska11_1 i tobě přeji at jsi brzy už fit, a na diagnozu neplodnost je hoooodně času, tomu nevěřím!!!! drž se!!! a kdy plánujete mimi?

beruska11_1
20. říj 2011

@twistinka123 ani ja som nechcela veriť tomu, že by som bola z noci do rana neplodna...preto som aj zmenila gynekologa...bohužiaľ sa to asi tak skoro ani nedozviem, kedže momentálne som v 3. ročníku na dennom štúdiu a hoci by som sa bábatku veľmi potešila, myslím že budem musieť čakať až kym skončím školu 😒 a ty si vysadila kvoli tomu, že planujete bábo?

twistinka123
20. říj 2011

@beruska11_1 no plánujeme ale tak od ledna. ale je to mazec, cejtím pořád vaječníky 😠

alenka600
20. říj 2011

@beruska11_1 Inac ja uplne chapem....ja sombrala antikoncepciu hrozne dlho, nejakych 7 rokov, potom som si povedala dost - nejak som tusila, ze by som si mala pripravit telo konecne. Jasne ze problemy s pletou, priberanie, menstruacia skoro nikdy a skoro ziadna. A to je to, ze Ta ziaden lekar neberie vazne - lebo ja som vtedy este neplanovala otehotniet, tak mi stale davali len vyvolavacky - len odstranovali priciny a neriesili problem. Dokial nepovies, ze ano, pracujeme na tom a nedari sa, tak sa s Tebou zaoberat nebudu :( Cest vynimkam ak existuju taki lekari alebo take kliniky, kde je to vynimkou. Ja som sa stretla vsade len s tymto a to som 4x zmenila lekara.....Takze dobre si urobila, drzim Ti palce aby sa Ti cyklus aj vsetko upravilo (ja som brala fytofarmakum - Prefemin a trosku mi to pomohlo - zo ziadnej menstruacie som sa dopracovala k 3 mesacnym cyklom).

beruska11_1
20. říj 2011

@twistinka123 tak ti držím silno palčeky 🙂 nech vám to čo najskôr vyjde 😉

beruska11_1
20. říj 2011

@alenka600 presne tak, ked som povedala, ze zatial neplanujem otehotnieť, tak to ukončili tym, ze to netreba zatial riesit...nastastie sa mi to pomalicky upravuje, vysledky vsetky dobré, tak budem len dúfať, že to najdôležitejšie či budem schopná mať dieťa sa dozviem čoskoro...a inak želám veľa zdravíčka aj tebe a aj babatku 🙂

anabella_lee
21. říj 2011

@twistinka123 No je to blbý no, nejhorší je že jedné se zbavíš a příjde další☹ No tak u každého to je jiné, někdo se srovná hned a otěhotní hned po vysazení a jiní se snaží i roky a nic☹

twistinka123
21. říj 2011

@anabella_lee neboj se, VLÍTNEME do toho co nevidět! a stěma cystama se netrap, pokud nejsou velký a nevadí tak se s tím nic nedělá, a čeká se zda prasknout nebo tak. klid, fakt!!!!

twistinka123
21. říj 2011

jo ale já zatím se nesnažím🙂 řekli jsme si od Vánoc🙂 se na tydle Vánoce těším jak kdyby mi bylo zase 5 😀

anabella_lee
21. říj 2011

@twistinka123 no to doufám, to se pozná až půjdu v listopadu na kontrolu jak to s nima vypadá ☹

twistinka123
21. říj 2011

jak by to vypadalo - dobře! a když tam bude tak bude no....život jde dál i s cystama a mimi bude i tak!!!!! neboj!!!!

twistinka123
1. lis 2011

ahojky holky, jsou nějaké novinky?
já jsem dneska 25DC a MS zatím nikde...občas sem tam nějaký pupenec ale jinak bolesti úplně polevili a je mi fajn🙂 co vy???

champi
2. lis 2011

ahoj,
tak i já přispěji svou "troškou"... ATC jsem brala 10 let, nejdřív pramino, pak yaz, dva roky jsem bez přítele, tak jsem se rozhodla ATC vysadit z důvodu zbytečnosti... poslední MS 31. srpna a před 14 dny se začly dít věcy... z ničeho nic se mi jednou u oběda začaly neskutečně třást ruce, rozbušilo se mi srdce, polil mě studený pot, prostě hypoglykemické stavy (nejspíš, na výsledky zatím čekám). hned druhý den jsem šla k obvodní doktorce, do spojitosti s vysazením MS jsem si to ještě nedávala. výsledky v pohodě, jen lehce snížený cukr a štítná žláza... u gynekologa jsem dostala injekci na vyvolání. stále nic. ty stavy, kdy do sebe musím okamžitě nasoukat cukr, se opakují a jsou stále častější. dneska jsem byla u internistky, udělala mi znova testy, připustila souvislost s vysazením MS. poslala mě zpátky ke gynekologovi, ten mi píchnul estrogen, za 14 dní mám jít znova... nicméně by mě moc zajímal váš názor, jestli tyhle stavy způsobilo vysazení MS? výsledky krve a případně další vyšetření budou nejdřív v pátek, ale čím dál tím víc si myslím, že je kvůli vysazení ATC... pokud ano, futrovala jsem do sebe pěkněj hnus... ty stavy bych fakt nikomu nepřála, a jestli budu mít jednou děti (což moc chci) a holčičku, tak NIKDY nebude brát tyhle sra... :(((

nae
2. lis 2011

Ja som brala antikoncepciu (Mercilon) 2,5 roka. Pocas brania som nemala podla mna nejaky vyrazny prirastok vahy, uz sa nepamatam. Po vysadeni som sa behom tyzdna citila o 100% lepsie fyzicky, potom aj psychicky. Ludia mi vraveli, ze som dost schudla (postupne casom), ale to ja sama neviem posudit, nezdalo sa mi - skor som sa asi odvodnila a odpuchla (hlavne v tvari). CCa 3 mesiace po dobrani antikoncepcie sa mi velmi zhorsila plet, uplne aknozne stavy, hnisajuce vyrazky, vypadavanie vlasov...no riadny detox...o cykle ani nepisem, podla vetra...na ziadne vyvolavacky som nechodila, pila som detoxikacne caje, zdravsia strava, vela tekutin a povedala som si, ze davam telu rok na to, aby sa same postupne spamatalo. Presne tolko to trvalo. Vlasy postupne zhustli, nie az tak, ako boli predtym, ale nevyzeram ako vypelichana sliepka 🙂 Plet sa postupne zlepsila, zvysky akne ostali trochu na chrbate, ale to ma moc netrapi. HAK uz nikdy viac.
Viacere moje kamaratky doteraz po vysadeni HAK musia brat lieky na stitnu zlazu, riesili hyperprolaktemiu, dokonca nezhubny nador na hypofyze a musia byt sledovane na endokrinologii, jedna kamaratka neplodna (po 10 rokoch HAK v kuse) a tak dalej. Ale kazdy si je strojcom svojho stastia a zodpoveda za svoje zdravie sam.
Akurat v dnesnej dobe 1000 a jedneho mnozstva typov antikoncepcie je skoda ladovat sa takymi zalezitostami a mastit vrecka farmaceutickym firmam, ktorym ide vzdy a v prvom rade o peniaze...

twistinka123
3. lis 2011

já brala taky Mercilon🙂

stepuli
7. lis 2011

Ahoj, snad si to tady někdo přečte 😕 HA beru pátým rokem (Belara, teď 3 měsíce Yaz), miminko zatím neplánujeme, ale přemýšlím, že bych to vysadila. Nějak se poslední dobou rojí články a názory, že to spíš ubližuje a cpát tolik peněz do toho, abych třeba za tři, čtyři roky měla problémy s otěhotněním, se mi nezdá dvakrát rozumné. Přítel se na to moc netváří, ale on nějak nechápe co to všechno dělá, si myslí, že si vemu prášek a nemůžu otěhotnět, ani nechápe, proč musím vynechávat měsíčky a používat kondom při zapomenutí prášku a podobně.. Myslíte, že mám být v klidu, nebo to radši vysadit, ať potom nelituju? 😒

carie32
7. lis 2011

@stepuli ahoj ja som brala HAK konkrétne Belaru skoro 5 rokov (pred tým nejaký iný druh ale to si už nepametám), v auguste tohto roku som ich vysadila, no a výsledok je nasledovný:
- 40 až 42 dňový cyklus, teraz som 41 DC mrcha nikde ako obyčajne
- neskutočne sa mi zhoršila pleť, ale fakt že otrass 🙄
- vypadávanie vlasov vcelku hojné...
- pribrala som 3 kg
no a to je asi tak všetko.. baby tu na fóre hovoria že sa to napraví len to chce čas..

stepuli
7. lis 2011

@carie32 no jo, toho se docela bojím, ale jednou to stejně budu muset vysadit, takže si tím projdu tak jako tak, jde mi o to, jestli je čím dřív to do sebe přestanu cpát, tím líp 😒

nikiii
7. lis 2011

@stepuli Já beru prášky od 15 let (takže mimo těhotenství cca 12 let), a pokaždé když jsme se rozhodli že je čas na miminko, prášky jsem vysadila, počkala na první přirozenou MS (která zhruba po 30 dnech přišla), snažili se o mimi, a hned napoprvé se to pokaždé povedlo, takže na řeči o tom, že po práškách je těžké otěhotnět, opravdu nevěřím...

jarka23
7. lis 2011

ahoj holky, ja brala mercilon zhruba 5 let, vysadili jsme kvůli otěhotnění. trvalo nám to 15 měsíců než se zadařilo. před užíváním jsem měla cyklus zhruba 30/32 a po vysazení antikoncepce můj cyklus 40-45 dni v lepším případě, v horším jsem musela na injekci nebo jsem brALA tabletky na cyklus. Když jsem se ptala jak je to antikoncepce versus vysazení a otěhotnění, lékař mi řekl, že některé tělo nastartuje hned, někomu to tvá dýl. a hlavně, že oni nemají populačně s kým srovnávat, protože naše maminky antikoncepci neužívali, tak sami nevědí jaky vpliv to má na organizmus až naše deti budou srovnávat s náma. taková moje zkušenost, hlavně že z dobrým koncem

lucille85
7. lis 2011

tak se taky přidám s názorem...HA jsem brala bez přestávky 7,5let. Nejdřív Yadine, ale ta mi už po třech letech neudržela cyklus tak pak Marvelon po dalších dvou letech zas to blblo pak Yeanine-hrůza děs, tři měsíce v kuse sem krvácela a přibrala asi pět kilo jen tak (fakt jsem se nepřejídala), takže jsem skončila na Nuvaringu, ten cyklus držel dobře, v září jsem ho vysadila...No a najednou jsem jiný člověk-je se mnou víc legrace, mám chu´t na sex, nemám depky (což poslední dobou byly a hrozný, pořád jsem měla pocit že se mi něco stane, onemocním a tak), nejsem tak náladová, celkově jak kdyby ze mě spadnul velkej šutrák 😀 úleva a spokojenost...Manžel je nadšený a prosí abych to už nikdy nebrala 😅 Jinak se mi ale teď víc mastí vlasy a trochu se zhoršila pleť, ale nic extra hroznýho, makeup to schová...ovšem cyklus je nyní zajímavej-první MS ?(jestli to byla) po 12dnech a teď jsem už 36 DC dalšího cyklu s tim že 33 byla ovulace (potvrzená ovutesty i měřením BT)takže uvidíme jak dlouho se to bude dávat do kupy...no upřímně, nevim jestli to ještě někdy budu chtít brát 😝

stepuli
7. lis 2011

@jarka23 @lucille85 mám právě obavy z těch vedlejších účinků jak píše lucille85, třeba bolest hlavy, přibírání na váze (než sem začala HA brát, váhu jsem si držela několik let stejnou, co to beru, přibírám snad 10 kg ročně, nejsem na sport ani na diety, takže se to jenom zhoršuje, samozřejmě za to nemůže jenom HA, ale mohlo to nastartovat), ztráta chuti na sex.. Tyto věci můžou mít milion příčin, já vím, ale může to být i z prášků. Vím, že na každého to působí jinak, je těžko chtít jednu radu. Mám prášky ještě na dva měsíce, to můžu změnit názor ještě xkrát. Zatím se přikláním k rozhodnutí vysadit. Asi bych o tom měla říct doktorce, že? Kdyby pak byly problémy s MS a tak..

lucille85
7. lis 2011

@stepuli říct jí tomůžeš i nemusíš, ale pokud máš ty problémy co popisuješ, tak bych neváhala...upřímně si řikám, měla jsem to udělat už dávno, jsou i jiné metody, pokud nechceš otěhotnět, které ti rozhodně nebudou brát chu´t na sex! to jsou ty prášky stejně k ničemu, když se ti do toho ani nechce, člověk furt otrávenej z ničeho...a někomu cyklus najede hned, někomu to trvá...

barcelonka
7. lis 2011

ahojte brala som Mercilon asi 3roky, v júli som dobrala posledné balenie, v auguste bolo všetko fajn, ale potom to začalo hrozne sa mi zhoršila pleť a vlasy padajú viac. Cyklus tak všelijako ale nemám problém s tým že by som ho nedostala skôr naopak príde aj skôr než má, kúpila som si femigard a dnes začínam tak hádam mi to trošku upraví, kedže môj gynekolók to chcel riešiť zase len hormónmi. Ale najviac ma trápi moje pleť ako puberta jak vyšitá.

jarka23
7. lis 2011

@stepuli toto co popisuješ je podle mě jednoznačně nevyhovujíci antikoncepce - druh, ja bych ještě pokud jsi nezkoušela být tebou zkusila uplně jinou co má jinak složené hormony a pokud ti bude doktorka tvrdit opak je na čase změnit doktorku 🙂 anebo tedy vysadit. jěště bych zkusila na www.porodnice.cz jsou všelijaký odborníci gynekologové zkus tam popsat své těžkosti a uvidíš jaký mají názor, jestli stejný nebo jiný. JA jsem na doktory takový skeptik, v 15. t.t jsem byla hospitalizována v nemocnici, tam mi určili diagnozu nízko nasedajíci placenta a hematom, kterou pak můj obvodní doktor vyvrátil a další doktor pri velkem UTZ miminka ve Zlíně taky. nezávisle na sebe. takže to bylo 1:2, komu věřit?

stepuli
7. lis 2011

@jarka23 no změnila jsem před třemi měsíci na Yaz, řekla jsem o tom co tu píšu doktorce a prý je Yaz šetrnější a problémy by být neměly. Spíš ale přemýšlím, jestli to nepřestat brát úplně. Doktorka je v pohodě, věřím jí, ale ono se dá fungovat i bez prášků. Problém by mohl být v příteli, ale snad to časem pochopí, že je zbytečné to do sebe cpát.
@lucille85 přesně jak píšeš, když nemám chuť, je skoro zbytečné se chránit 😝

jarka23
7. lis 2011

ano pokud to je takto, tak opravdu hormony ti nedělají dobře. POkud je partner ten pravý pochopí cokoliv. držím moc pěstičky

stepuli
7. lis 2011

@jarka23 časem se s tím určitě srovná, jenom to pro něho bude trochu nepohodlnější 😉 ale jestli se tím vyřeší aspoň něco z toho, co by mohlo být z prášků určitě mi dá za pravdu, to bych se nebála 🙂 děkuju moc všem za názory, zatím jsem teda rozhodnutá tak, že doberu co mám koupené na dva měsíce a vysadím, snad se to obejde bez větších problémů 😕

martinka24
7. lis 2011

ahoj, když než se mi narodil syn, brala jsem antikoncepci asi deset let, po vysazení jsem do dvou měsíců otěhotněla, žádný problém.Synovi jsou čtyři roky - po jeho narození jsem začala opět brát Minisiston a před třemi měsíci jsem ji vysadila a vytvořily se mi pupínky na krku a bradě no děs, ale jinak nic.\přibrala jsem asi tři kila a teď jsem prášky začala brát znovu, pupínky zmizely, ale váha zůstala a nevím jak se zbavit těch 3 kil.