Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

twistinka123
8. lis 2011

@martinka24 hm tak až na to přijdeš, na to jak je dostat dolů ty kila dej vědět🙂

pajiskazemlyna
8. lis 2011

Ahojky 🙂
Také přispěji svými zážitky s antikoncepcí ..
Brala jsem ji 5 let, nejdříve Lindynette 20 - s tou jsem měla peklo, přibrala jsem 5 kg a často krvácela, takže přišla na řadu Yasminelle, s tou jsem velmi spokojená, akorát je teda drahá no, stojí 1000Kč.
A po vysazení ?To byla a je zábava, vysadila jsem koncem srpna, cykly mám dlouhé kolem 40 dní, mám časté bolesti hlavy, před a při ms šílené bolesti zad a pupínky na obličeji ? Vypadám jako by mi bylo 15 :D
Takže takhle no... :D

twistinka123
8. lis 2011

@pajiskazemlyna no tak já musím zaklepat, pupínky nic🙂 akorát teda se mi mastí tyvlasy, to mě štve nejvíc!!!já brala minisiston asi 5let a 5 let Mercilon. a první cyklus 29DC adál nevím🙂 třeba to bude horší🙂

domecekm
9. lis 2011

Ahoj, ja jsem se rozhodla HA z preventivnich důvodů vysadit, protoze se bojim co to s tim telem po 6ti letech udelalo a nechci to zjistit pozde. Prijde mi neuveritelne, kolik z vas ma problemy. A me se to asi taky nevyhne, i když je to ještě méně než měsíc. Mým zatím jediným problémem je drobné krvácení, které asi normální není, ale snad odezní. Zažila to některá z vás? Taky by mě zajímalo, jestli, když se nedostaví menstruace je nutné jít na tu vyvolávací injekci, nebo můžu klidně pár měsíců čekat, jestli se to nespraví samo. Řekla bych, že ta injekce jsou další hormony, ne?

papucz
10. lis 2011

@domecekm ahoj presne nad tymto som rozmyslala ked som v auguste vysadila, hovorila som si ze radsej pockam dlhsie aj ked bude meskat, lebo nechcem zas do seba nieco pchat, no a nakoniec menstruacia prisla na 42. den cyklu, v podstate mam dlhsie cykly a slaby menzes, dufam ze sa to postupom casu upravi, ale chcela by som tu regeneraciu nechat na svoje telo. 7 rokov uzivania tabletiek stacilo

nickijanicka
13. pro 2011

Ahoj holky, nemůžu nereagovat na tuto tématiku. Jsem zdravotní sestra a pracuji na Neurologické JIP, kde jsem se opakovaně setkala s pacientkami nižšího věku (20-35let) které prodělali mozkovou mrtvici. Z předchorobí se jim téměř nic nenašlo až na pozitivní anamnézu HA...Sama HA užívám 11let, v příštím roce se budu vdávat a chci otěhotnět ale svatbu si chci užít a tak řeším zda již vysadit či nikoliv. Jak asi sami víte, každá chceme být na svatbu krasná a já jsem tehdy HA nasadila z kosmetických důvodů,tak tuším jak budu vypadat po vysazení. Jinak co se týká užívání HA, je moc důležité dělat pravidelně odběry, nejen jaterní testy, ale hlavně testy na správnou srážlivost krve.V některých literaturách se i udává, že opakované nasazování a vysazování HA vede právě k rizikům, mozkové mrtvice, či embolie. Takže holky, až to vyasadim, tak na mě myslete, zda bude vše OK 😉 PS: Mám to vydržet do svatby?

llllucka
13. pro 2011

@nickijanicka :otázka je,jak dlouho po svatbě budete chtít dítě.Tělo se očišťuje dlouhou dobu,takže já bych po vysazení počkala rok než bych zkoušela otěhotnět.

ined77
13. pro 2011

@nickijanicka 🙂 ...já bych se toho nebála, kosmetička vždy poradí 😉 a hlavně neznám nevěstu která by nebyla krásná 🙂 .

nickijanicka
13. pro 2011

@llllucka V dnešní době to již není zapotřebí tak dlouhá doba, moje teta měla obě dvě děti měsíc po antikoncepci, nemají vůbec žádné obtíže ani alergii, kterou má dneska skoro každý....Spíš bych to hodnotila dle věku, a přidružených onemocnění.

twistinka123
13. pro 2011

@nickijanicka ahojky jaterky se už dávno nenabírají, zjistilo se že HA nemá na to vliv....srážlivost také ne, ale to je škoda to je fakt...jinak cose týče vysazení, já před nasazením byla taky opupínkovaná a po vysazení pohoda tabáček...jakou antiko bereš? jsem taky sestra 🙂

nickijanicka
13. pro 2011

xlostris @nickijanicka Ahoj, taky nemůžu nereagovat Jsem doktorka, takže chtě nechtě musím napsat, že otěhotnět můžete bezproblémů hned po vysazení HAK. Opakovaně jsem se na to ptala a všichni mi potvrdili, že není potřeba žádné "očisty" těla od hormonů. Dnešní antikoncepce obsahuje tak malé množství hormonů, že není ani potřeba nějaké pauzy při dlouhodobém braní a už vůbec není nějaká studie, která by dokazovala, že je špatné otěhotnět hned po vysazení. V rodině máme takhle dvě mimča a jsou oba naprosto v normě. Taky není potřeba kontrolovat jaterní testy, to se dělalo kdysi. Jediné v čem máš pravdu je riziko mozkové mrtvice a všeobecně poruch koagulace- já mám např. dvě kamarádky, co měly plicní embolii. Určitě by se při nasazování HAK měla brát srážlivost, zjistit, jestli někdo v rodině neměl trombózu a zda dotyčná kouří....A jinak já jsem za vysadit prášky až po svatbě
@twistinka123
@twistinka123

twistinka123
13. pro 2011

@nickijanicka souhlasím a díky za další názor🙂

simi.w
13. pro 2011

@nickijanicka ty jsi zdravotní sestra nebo doktorka ? V každém příspěvku píšeš něco jiného......... 😀

twistinka123
13. pro 2011

@simi.w 😀 😀 😀

simi.w
13. pro 2011

@twistinka123
@nickijanicka se zeptá a pak si i sama odpoví 😀 😀 😀 😀 😀 já nemůžu 😀 😀

werumka
13. pro 2011

@simi.w
@twistinka123 Nechci rejpat, ale ta zpráva je zkopírovaná z beremese a autorkou je xlostris (což je možno si přečíst) a zpráva je adresovaná nickijanicce.

simi.w
13. pro 2011

@werumka tak to se omlouvám uživatelce @nickijanicka ale při čtení vidí člověk dva stejné nicky jak píšou něco naprosto jiného, přijmi prosím omluvu 😉

twistinka123
14. pro 2011

@werumka já nic neříkám, smála jsem se příspěvku od simi, ne paní doktorce!!!

nickijanicka
14. pro 2011

ano holky, je to zpráva od paní doktorky....jen jsem chtěla aby jste si to také přečetly.......díky wermka 😉

skritek23
4. led 2012

Ahojky, chtěla bych se zeptat. Loni v květnu jsem vysadila HA Chloe, menses sem měla týden po vysazení, pak až za 2 měsíce, doktor mi řekl, že se to může stát,že po vysazení se dává cyklus zase do normálu. Pak jsem je dostala v srpnu a pak už nic, napřed jsem to neřešila, ale do listopadu zase nic, tak jsem šla na injekci po které jsem menses chytla 2x 14 dní po sobě. Je měsíc pryč a zase nic. Je normální aby se cyklus dával tak dlouho dohromady. HA jsem brala 6 let. Chtěla jsem se zeptat jestli má nebo měl někdy taky takové zkušenosti. Děkuji

twistinka123
4. led 2012

@skritek23 ahojky, no po tédle antiko se stává že to takhle je 😒

lenuli123
5. led 2012

Ahojky holky, také přidávám dotaz. Už 10dní mám zpoždění. Přestala jsem brát asi po 7letech ANT, strašně mě bolí prsa a v podbříšku. Měly jste také takové stavy? Chceme miminko a tak mě opožděná MS trošku znervoznuje. Díky za odpověd, ahojky 😉

lopezka
5. led 2012

@lenuli123 ahoj a co tak urobit si test ? 😅

anrebcz
5. led 2012

@lenuli123 Ja jsme v podobne situaci, pred mesicem jsem dobrala prasky. Hned jsme se zacali snazit. Ted mam 4 dny zpozdeni, ale nejsem si jista jestli je to nepravidelnost cyklu nebo tehotenstvi. Hned prvni den kdy mela byt menstruace me trochu bolelo bricho, ted uz nic. Zatim jsem to nijak neresila, ale jestli to tak bude jeste par dnu tak si udelam tehotensky test.

anrebcz
5. led 2012

@lenuli123 PS jak dlouho jsi od vysazeni?

lenuli123
5. led 2012

@lopezka Ahoj,test jsem si udělala - nic. 😔 Objednala jsem se příští týden k doktrovy, tak uvidím, co mi řekne. Cítím se fajn, tak nevím, jestli to je dobře, anebo ne. 😠

lenuli123
5. led 2012

@anrebcz Ahoj, jsem od vysazení měsíc. Já právě také nevím, jestli to je normální, tak dlouho nemít MS, když už neberu prášky. Možná se tělo vzpamatovává se šokem...uvidím. Příští týden jdu k doktrovy, tak uvidím. Test jsem si dělala a je negativní. Tak Vám držím palečky, at Vám to brzy výjde a je všechno v pořádku. 🙂 🙂

anrebcz
6. led 2012

@lenuli123 Z toho co jsem tu cetla v diskusi tak to normalni je. Nektere holky psaly, ze to nedostaly i 40 dnu a to se ani na ostro nesnazily. Prave proto jsme si ten test zatim nedelala, pockam jste par dni jestli neprijde MS

lenuli123
6. led 2012

@anrebcz díky za odpověd. a uvidíme, co nám čas přinese 😉

anrebcz
10. led 2012

@lenuli123 tak ja jsem to vcera dostala po 35dnech. Snad to priste bude kratsi a srovna se to nejak kolem 30.