Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

alyssa.anna
14. dub 2012

Ahoj, též se připojím a obnovím diskuzi. Mám vysazeno 14 dní (7 dní bez prášků + 7 pauza) a je to peklo. První dny bez HA mě jen pobolívala hlava a píchalo v břiše, ale od 4. dne jsem strašně psychicky rozhozená a plačtivá a bulim kvůli každý ptákovině kudy chodim. Stalo se to také některé z Vás? A za jak dlouho to přešlo?

alyssa.anna
14. dub 2012

@bjoucik.15 Ahojky Pročítala jsem di tvůj příspěvek a viděla jsem sebe. Už jsem myslels, že jsem nenormální, kdyź po vysazení brećim jako nezřízená a nemůžu to zastavit. Už je to u tebe lepší?

bjoucik.15
14. dub 2012

@alyssa.anna Ahoj, jojo už je to lepší. Měla jsem nějaké slabé dny. Teď spíš zjišťuju, že nesnáším společnost s více lidma. Takže se jí vyhýbám. Nikdy jsem takový problém neměla, ale teď to prostě bytelně nesnáším. 😖

alyssa.anna
14. dub 2012

@bjoucik.15 Tak to jsi mě uklidnila, já už se lekla jak se to potáhne několik měsíců ty plačtivost. A s tou společností.....nemůže to být jen tím, že prostě nemáš na lidi náladu? Mě se to taky někdy stává a trvá toněkdy i týden, 14 dní

bjoucik.15
15. dub 2012

@alyssa.anna no je to možný, že nemám na lidi náladu, ale že až takhle moc? No když mám před MS tak jsem citlivější.

alyssa.anna
15. dub 2012

@bjoucik.15 tak já byla před HA taky před MS citlivka tak jsem zvědavá jak se to vyvrbí teďka a hlavně kdy ta první MS příjde... to asi bude ještě napínavý

bjoucik.15
15. dub 2012

mě přišla 30DC. včera začala ovu, takže těch 15dní to tak bude. znovu čekám 30DC. bude se mi to dobře počítat první MS začala 1.4 😀

fwllo
20. dub 2012

Já vysadila antikoncepci v březnu, teď v úterý měla dojít MS a kde nic, tu nic.. Testy jsem zkoušela, naštěstí negativní.. Zatím bych chtěla tělo vyčistit od hormonů, antikoncepce mi nedělala dobře..

smisek2011
23. dub 2012

@alyssa.anna Jako kdyby jsi me popisovala s tim psychickym rozpolozenim ja uz jsem bez HA mesic a taky prvni dvy tydny mazec...Me ted mela prijit MS v nedeli ale nic se u me nedeje☹ Tehotna byt nemuzu to by byla mega haluz

smisek2011
23. dub 2012

Tak ted se pridam i ja, brala jsem HA cca 7 az 8 let zacala jsem kvuli pleti mela jsem ji v 15 strasnou🙂 Zacala jsem Diane 35 plet byla krasne pak jsem dostala logest kvuli stitne zlaze a posledni 3 mesice pred vysazenim Yasminelle..Vysadila jsem tablety ted v breznu prvni ms prisla hned jako vzdy ted cekam na druhou uz je 29 den cyklu a zatim se nic nedeje,pravidelne me vecer poboliva bricho ale nic se jinak nedeje dnes do toho zacaly i prsa.
Jak uz jsem psala prvni dvy tydny hrozne rozladene, sem tam nejaky pupinek ALE prestala jsem byt po ranu otekla celkove se citim fajn,vlasy se naopak mene masti plet je celkem cista ( cistim si ji ale skoro i trikrat i 4krat denne, nekde jsem to cetla).HA jsem vysadila pro svuj klid, mela jsem porad pocit ze bych to brat nemela kdyz se lecim i se stitnou zlazou🙂 A zapomela jsem dodat trpela jsem na vytoky prsou u posledni HA co jsem brala jen 3 mesice se to zmirnilo ale ted to ze me doslova a do pismene strika🙂 je to sranda manzel z toho nechape🙂

misena01
24. dub 2012

ahojte, tak ja tiez pridam svoju skusenost 🙂 po 7 rokoch som vysadila HA. pocas toho obdobia som brala yadine a yasminelle. vysadila som ju hlavne z toho dovodu, ze som jej pripisovala narast na vahe ale ako sa ukazalo, nic to s tym nemalo 🙂 mojim najvacsim problemom bola nepravidelna MS, vobec nebolo mozne odhadnut kedy sa asi dostavi... tak som sa asi po pol roku rozhodla ze zacnem brat znova. lekar mi nasadil yasminelle ale po case som zacala v priebehu cyklov krvacat - zevraj mi tie nizkohormonalne tabletky nedokazali udrzat cyklus. tak som presla na Karhlu. beriem ju teraz treti mesiac a okrem toho ze ma pred MS viac bolia prsia a brucho je to ok. v lete ale predbezne planujem opat vysadit... to som teda zvedava ako to bude prebiehat potom... 🙂

alyssa.anna
24. dub 2012

@misena01
@smisek2011
Ahoj holky tak já se te´d taky blížím pomalu k první MS. Psycho stavy už naštěstí odeznívají (i kdyź někdy ještě lítostivější jsem) a marně jsem ćekala na ovu ☹ testovala jsem od nějakého 11. dne do 19. a nic. Ale asi je to normální že první vyklus po vysazení nepříjde...

smisek2011
24. dub 2012

@alyssa.anna No nebo jsi mela ovu driv a nebo pozdeji kazda to ma jinak☹ a kdy probiha ovu to nevim ani ja presne ale rekla bych ze jsem ji mela v minulem tydnu a to uz to bylo tyden pred ms...a ta porad nedorazila☹ talze uvidime.. a dokonce jsem cetla ze nektere holky mely ovu tyden po ms a nektere tyden pred ms🙂

supi
1. kvě 2012

Ahojte 🙂 chcela by som sa Vás opytat, ci niektorej neporadil Dr. nasadit na 3 mesiace Hak a ze po vysadeni je vacsia pravdepodobnost tehu?Uz par mesiacov sa snazime o druhe babo a nic... Myslite,ze mozem Hak uzivat bez tej 7 dnovej pauzy? Proste 63 tabletiek za sebou a potom to vysadit a snazit sa???? dakujem 😵

blanulka44
16. kvě 2012

ahojíky, chtěla jsem se optat brala jsem Diane 35 a ted jsem vysadila po 6 letech poprvé. Bolí mě hlava a mám i bolesti občas břicha. Je to už 14 dní a stále ještě špiním, neívm jak je to možné. Je to normální ?

djnatalia
27. kvě 2012

Ahojky holky,ještěže jsem si přečetla tuhle diskuzi.... jsem týden od vysazení HA, nyní druhým dnem menstruuji a jaké mám psychické rozpoložení....nechápu z toho... jak píšete,jsem plačtivá,vše si strašně beru...ááchjo, doufám, že tyto stavy po čase vymizí... nemluvím o bolestech břicha, hlavy, atd... na ty jsem se vcelku připravovala,ale takový psycha.... dokonce jsem i přemýšlela, jestli se na vše nevybodnout a nezačít znovu užívat HA. Ale dala jsem se na boj a pokud to nevydržím teď tak asik nikdy....

mysplys
29. kvě 2012

Ahoj holky, tak já se také zařadím mezi vás, co jste po x letech vysadily antikoncepci a z toho co se děje, jste trošku vyjukané 😀 já vysadila před půl měsícem a dneska už druhý den mě pěkně píchá v podbřišku, střídavě na obou stranách i uprostřed .. našla jsem, že by se mohlo jednat o bolestivou ovulaci, tak to se mám po 12 letech braní HA tedy na co těšit ... myslíte, že je šance, že se to zlepší, jak se tělo ustálí? jak jsem tuto diskuzi prolétla, tak se asi mám opravdu na co těšit ... změny nálad, na menstruaci jsem tedy také zvědavá 😀

omnia23
30. kvě 2012

@djnatalia
@mysplys akoby som citala o sebe 😉 Ale myslite stale na to,ze ked sa to ustali,bude to OK,budete to opat vy.JA som vysadila HAK v septembri,a lepsiu vec som nemohla urobit.Sice som mala tazke psycho stavy,stale som len plakala,bolievalo ma cele telo ale pomalinky sa to zlepsuje 😉

mysplys
30. kvě 2012

@omnia23 tak já budu doufat, že se to ustálí co nejříve 🙂 psychické změny zatím nepozoruji, ale z toho co jsem letmo četla, tak se docela děsím ... aby mě manžel nevystěhoval z baráku 😀 až budu nesnesitelně protivná a ubrečená 🙂

djnatalia
30. kvě 2012

@omnia23 to máte pravdu, teď už taky děkuju, že jsem to zvládla, už nekrvácím a zítra to bude týden od vysazení a je pravda, že hned je vše růžovější 🙂) tak snad je to za námi! Děkuji za vaší podporu ;)

omnia23
30. kvě 2012

@djnatalia
@mysplys no na mna to prislo tak v zime,cca v decembri.Ja som mala neskutocne depresie a nevedela som vyjst sama so sebou,nie este s inymi ludmi 😀

bjoucik.15
30. kvě 2012

@alyssa.anna ahoj tak jak to vypadá přišla MS?? Mě už nepřišla, jsem v 8tt 😀

alyssa.anna
1. čer 2012

@bjoucik.15 Ty jooooo gratulujuuuu 🙂 Přišla s týdenním spožděním a teď čekám na dtuhou a po ní šup na to 🙂

mysplys
1. čer 2012

@omnia23 a už máš ty psychické stavy lepší? mě je kolikrát hrozně do breku z ničeho nic a pak zase dobrý, jak kdyby se nic nedělo ... ty hormony s námi cvičejí 😀

omnia23
3. čer 2012

@mysplys je to lepsie,ja som bola skor stale urevana uplakana strasne som sa lutovala(ale neviem za co 😀 ).Hormony su svina 😅

mysplys
4. čer 2012

@omnia23 tak to je dobře, že už je to lepší, no já mám týden do první menstruace po vysazení HA, tak jsem na změnu nálady zvědavá 😀 byla jsem náladová i při HA, tak snad to nebude horší 😀

omnia23
4. čer 2012

@mysplys ale vies co,ja som mavala dost casto zavrate.Z nicoho nic som dostala zavrat a trvalo to aj pol hodinu.Nemas nic podobne?

nanip
4. čer 2012

Baby, ja som vysadila HA pred 14 dňami. Menzes som mala kratučký, len taký dvojdňový. Ale z času na čas mi pri HAK taký chodieval. No a asi pred 4 dňami ma začalo pobolievať podbruško, od včera už aj pichať pravý vaječník. Najviac ma však hnevá, vyslovene mi poriadne nafúklo brucho. Také som mala v cca 5 mesiaci, keď som čakala malú. Jednoducho si ho cítim poriadne napnuté a spodok pobolieva ako keď mám dostať menzes. Máte podobnú skúsenosť? Čo s tým zväčšeným bruchom? Dá sa tomu dajako pomocť, nech sa vráti do normálu? 🙄

omnia23
4. čer 2012

@nanip a nemas nahodou cystu?

nanip
4. čer 2012

Ja už fakt neviem. Pred vysadením HAK neboli ani najmenšie problémy. Tak že by sa to takto zobsulo za 14 dní, netuším. Skor to pripisujem tomu vysadeniu, brala som ich v kuse takmer 6 rokov. Tak hľadám, či dakto nemal podobnú skúsenosť.