Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

anabella_lee
11. led 2012

Já vysadila HA před půl rokem a stále se cyklus nesrovnal, 38-40DC a levý vaječník tomu se třeba nechce vůbec. Je to individuální, takže jsem byla už 2 x na vyvolávačce když jsem byla už 43DC a nic. No trvá to než se tělo srovná, pak se ani nedají spočítat plodné a neplodné dny s takovými výkyvi.

carie32
11. led 2012

@anabella_lee a ako dlho si brala HAK?

anabella_lee
11. led 2012

@carie32 11 let..celou dobu v poho, až po vysazení se i tělo začlo měnit, chutě, přibrala jsem nějaké Kg, a udělala se mi i cysta na vaječníku z důvodu vysazení (hormonální nerovnováhy) cystu už na vaječníku nemám, sama zmyzela, ale vaječník nechce pracovat.

myka21
11. led 2012

ahoj holky, HA jse vysadila v srpnu a od té doby mám nepravidelnou menstruaci po 33-37 dnech. Když jsem kvůli tomu šla minulé úterý k dotkorce, řekla že neví co by s tí měla dělat. Aspon mě vzala na ultrazvuk a řekla že je vše v pořádku, že má zduřelou sliznici, že dorazí menstruace. Ale dnes mám 37 den a pořád nic. Je to normální? Může to třeba oddálit nachlazení a paralen? Řekla že á přijít na velikonoce a pak i kdyžtak nasadí nějaké horony, protože se snažíme o mimi.

carie32
11. led 2012

@anabella_lee aj ja som brala HAK veľmi veľmi dlho a tiež celú dobu všetko v poriadku... vysadila som ju v lete - v auguste a cyklus sa len veľmi pomaly dáva do poriadku.. posledný bol 34 DC, dokonca aj ovu bola - podľa testov a aj podľa teploty.. ale nevyšlo to... toto už je 6 mesiac čo sa snažíme a stále nič.. doktor nám dal práve tých 6 mesiacov, ktoré na konci januára vypršia.. a potom to budeme riešiť liekmi.. tak som dúfala že sa to teraz podarí a zase nič... dosť si teraz vyčítam že som tie tabletky nevysadila skôr... myslela som si že všetko bude ok... teraz vidím aká som bola strašne naivná...

carie32
11. led 2012

@myka21 srpen je august že 🙂 ? tak sme na tom rovnako.. ale to máš ešte pekné cykly... mne sa podaril aj jeden 66 dňový.... meriaš teplotu? neviem či za to môže nachladnutie alebo paralen.. počkaj ešte pár dní..

myka21
11. led 2012

ještě ne, chci začít po této menstruaci, takže ani neví zda ji mám. Od včerejška mám křeče v podbříšku, které mívám při menstruaci ale pořád nic. Mě hlavně trápí že my ta doktorka nechce pomoci, když jsem tam přišla poprvé v srpnu a řekla jí že chcem miminko, tak mě jen odbyla at se snažíme a příjdu za rok na preventivku. čekala jse nějaké rady atd.

anabella_lee
11. led 2012

@carie32 no každý si myslí jak to není jednoduché a pak zjistí že to jen tak nejde ☹ mi bylo jasné že se nezadaří hned, ale půl roku a nic no....tak snad budeme uspěšnějsí a tento rok bude radostný právě o těhulení 🙂

carie32
11. led 2012

@myka21 tak zmeň lekára, keď s ním nie si spokojná... iná rada tu nie je.. mne ten môj povedal že po pol roku snaženia mám prísť a budeme riešiť...

anzelik
13. led 2012

@carie32 som presne natom ako ty dlhodobo som uzivala antikoncepciu YRIS je to ,,slovenska lindinette ´´ este ,aby som upresnila zijem v rakusku preto je iny nazov liekov ,myslela som si,ze ked mam za sebou bezproblemove 3tehotenstva a bez problemov som otehotnela ,ze aj teraz sa zadari na prvy mozno na druhy sup ,,boze ako som sa mylila´´ 😒 tiez som vysadila v juli minuli rok tabletky v septembri som bola pri lekarke mala som samovolny potrat kontrola uplne ok som vporiadku a do teraz nic 😠 aj ja idem koncom januara k lekarke tiez nam tak kazala prist tak uvidim co mi povie mozno sa to raz podari 😉 😉 😉 vsetkym drzim palceky 🙂

carie32
13. led 2012

@anzelik moc držím palce aby Ti pomohli a aby sa to podarilo 🙂 ! uvidím čo povie mne... mám z toho hrozný strach..

anzelik
13. led 2012

@carie32 ja tak isto u mna uz zohrava aj vek ,ale strach je 😉 😉 😉 budem ti drzat palceky 😉 😉 😉

lenuli123
14. led 2012

@anrebcz Já za to dostala ve čtvrtek injekci, takže mám čekat, snad do týdne to také dostanu... Ale říkají, že to je normální, tak dlouhé opoždění, tak snad ano. Tak se drž, zatím ahoj. 😉

bella2112
5. únor 2012

Prosim Vas.nemá tu niekto skúsenosti s vysadením HA Artizia? je to moja tretia antikoncepcia,ale rozhodla som sa,že ju vysadím, pretože za prvé nepomáha mi ani na pleť, za druhé priberám z nej,mám pocit,ze vždy keď sa najem,som ťažšia, za tretie bývam náladová a dosť často nervózna a štvrté,čo ma trápi najviac, nemám chuť na milovanie a pri pohlavnom styku bývam "na sucho". Preto som sa rozhodla ju vysadiť,len sa trošku obávam,čo to urobí s mojím telom. Toto je tretí rok,čo HA užívam.
Ďakujem za odpoveď 🙂 😝

minina
22. únor 2012

Ahoj holky, měla jste některá ten problém, že jste po vysazení HAK začaly strašně zadržovat vodu? Já jsem vysadila po 10 letech le lednu a od té doby mám nahoře asi 3 kila, ale myyslím, že to je všechno voda, mám nateklé nohy i ruce, dneska jsem musela sundat i prstýnky, protože mi strašně otékají prsty:( Nevejdu se do oblečení a břicho mám jak těhotná a MS mi asi 4 dny mešká, ale tomu zatím velkou váhu nepřkládám. V lékárně mi poradili kopřivovej čaj, že je močopudný, ale s tím jsem problémy neměla, nicméně poctivě ho piju, protože nic lepšího mi poradit neuměli. prý pomáhá draslík,a le ten jen na předpis, tak asi vyrazím k doktorce. Zažily jste to některá taky, případně, co vám pomohlo? jsem z toho nešťastná a cítím se jak kdybych měla 100 kilo:(

kveta
22. únor 2012

@minina Neblbni.. co ak si tehotna? Ten mocopudny caj moze plodu uskodit..

minina
22. únor 2012

@kveta To ne, ještě se o mimčo nesnažíme, takže těhotná nejsem. Chtěla jsem vysadit včas, aby se tělo srovnalo.

veru324
4. bře 2012

Ahoj, nečetla jsem to celé, a tak se ptám, jestli nemáte podobnou zkušenost. Dobrala jsem po 13letech HA někdy v listopadu. První MS měla přjít začátkem prosince, nedorazila. Nechala jsem to být s tím, že kdyžtak po novém roce zajdu na gyndu. Nakonec přišla na Silvestra-tj. na den, kdy měla správně přijít ta druhá MS. Další v pohodě 30.ledna. od té doby nic. Což bych ani tak neřešila,čekám, že to bude trvat, než se to spraví. Zhubla jsem (asi 3kg),plet strašná asi během týdne úplně šílená, samý pupínek. Ale už je mi skoro 3 týdny pořád špatně od žaludku, mám ho na vodě a přitom mám pořád hroznej hlad. Občas pálení žáhy, častější říhání. Dneska jsem si dělala těh.test, zatím negativní. Myslím, že to tak i zůstane. Tak se ptám, měl jste někdo takovéhle potíže po vysazení? tyhle nevolnosti? Díky moc.

jiiita11
4. bře 2012

@veru324 Ahoj....mne se to stejne deje ted take - vysadila jsem po 11 letech, tedy teprve ted, takze cekam na prvni ms, ale jinak to same mam taky...a taky netusim co to je...treba normalni reakce tela na zmenu....?celkem neprijemny ale...

pavlina26
7. bře 2012

Ahojky, já brala HA celkem 9 let, nejprve Harmonet a pak Yaz. Budou to tři měsíce, co jsem vysadila. MS mám, ale bolestivější, než jsem byla zvyklá, délku cyklu 25-29 dní, ale co mě trápí- nemám ovulaci. Holky, myslíte, že mám čekat, jestli se to vyřeší samo, nebo to nějak řešit s gynekologem? Dík za názory 🙂

mimarse
13. bře 2012

Ahoj holky, je mi 26 a už dlouho dobu beru HA...v červenci mám v plánu dovču a od října bychom se chtěli začít snažit o miminko...jenže nevím, zda mám vysadit HA hned nebo mám počkat až po dovolené...mám obavu z vámi popisovaných stavů. Má gynekoložka mi řekla, že stačí, když proběhne jedna menstruace a můžeme se začít snažit. Ale je důležité už při snažení začít brát vitamíny pro těhotné. Já nevííím:o(

bjoucik.15
18. bře 2012

@veru324 Ahoj přesně jak píšeš. Vysadila jsem HA už je to měsíc a je mi pořád špatně, ale furt bych jedla. Zhoršil se mi i dech, nevyjdu pořádně kopec 🙂 a že bydlím na kopci. Jinak týden v kuse mě bolela hlava,ale úplný křeče. Těhotná být nemůžu, nebo jo, ale pochybuju. Minulý rok jsem samovolně potratila (snažila jsem se o dítě přes rok) takže si myslím že takhle rychle by se to určitě nechytlo.

veru324
18. bře 2012

@bjoucik.15 Koukám, je to tedy mazec:( už to nikdy nechci vidět, ale abych na HA nenadávala jen, je fakt, že to bylo pohodlné. Drž se, ono se to zlepší. Mě pro změnu žaludeční potíže zmizely, objevily se ale jiné-neustále se mi motá hlava, mám pocit nízkého tlaku a téměř omdlévám. Jsem sice citlivější na počasí, ale to v létě, před bouřkama atd. ne takhle zjara. To ovšem nevím, zda může souviset s vysazením. Resp.je možné, že HA zvyšuje nebo udržuje tlak? vždy jsem měla normální, ale rodinné dispozice mám k hodně nízkému. Už se ničemu nedivím:( Těhotná nejsem, to mám potvrzené od gynekoložky.

eficenka
18. bře 2012

@mimarse vysad antikoncepci a hned se snažte! většinou je první 2-3 měsíce žena po vysazení antikoncepce nejplodnější!

bjoucik.15
19. bře 2012

@veru324 Myslím, že u každého to je jinak. Mě do toho začaly dost bolet prsa. Já jsem už jednou HA vysadila,ale takovéhle problémy jsem neměla. Včera jsem dokonce chytla strašnej záchvat breku, nemohla jsem přestat, už se vám to někdy stalo? Asi 2 hodiny v kuse strašnej brekot a bylo mi špatně. Seděla jsem na zemi a připadala jsem si jak fetka, která má absťák :-/ Chudák přítel, nevěděl co se děje...

radus2011
20. bře 2012

Ahoj holky, HAK jsem vysadila v lednu. Pak byla ještě menses, ale od té doby nic :( Myslíte, že mám jít na gyndu na vyvolávačku nebo ještě počkat? Přeci jen už je to dva měsíce a dva cykly se nedostavily. Dle testu těhotná nejsem. Prášky jsem brala téměř 12 let.

leila13
20. bře 2012

ja som HAK vysadila vo februári. No a v marci som dostala mrchu na 28.deň 🙂 Prvý krát v živote. Menzes som mala silnejší a aj viacej bolestivý v porovnaní s tými, čo som mávala počas užívania HAK. Ale zase nič oproti tomu, ako v minulosti pred užívaním 😅 No som zvedavá, kedy a ako príde ďalšia... 😖

radus2011
22. bře 2012

Tak já jdu příští týden na vyvolávačku 🙂

zvedavamt
22. bře 2012

Brala som HA asi 9 rokov vkuse, rvozne druhy kôli nepravidelnej a dlhej menstruacii. Vysadila som pred sklerotizaciou krcovych zil,ale na tu som uz nesla,lebo som bola tehotna. Chvalabohu,lebo kamoška šla ,trpela ako kon a vratila sa jej to do roka. Potom bola na operacii kž a ma to na nohach znovu. Kamoška musela vysadit HA naplaste potom ako jej byvalo zle,az odpadavala, problemy s tlakom az nakoniec brala lieky na srdce !?! Casom sa jej to upravilo,ale ... uz nelepi.
Poznam niekolko zien co po HA dostali trombozu. Ja tak skoncit nekcem,preto sa preventivne liecim Pijavicami ,aky mi zriedili krv a pomohli aj s krcovymi zilami. Menstruacia sa mi upravila, mam ju previdelne a ak pomeska,pouzijem pijavicu ako vyvolavacku so 100% uspesnostou a bez vedlajsich neziaducich ucinkov 🙂