Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

mysplys
4. čer 2012

@omnia23 já ti nevím, protože já mám celkově nízký tlak, takže to že mi občas lítá v nižších hodnotách mě už nějak nepřijde divné 😒 i když je fakt, že posledních 14 dní mám tlak asi nižší, ale prodělala jsem i střevní chřipku, po které jsem málem omdlela...takže těžko říct s čím to souvisí 😖

omnia23
4. čer 2012

@nanip ja mam take problemy,casto ma picha vajecnik,mam tlaky ako pred ms,ale mne lekar zistil cystu plus ma podozrenie na endometriozu 😒

omnia23
4. čer 2012

@mysplys aha...to mozes mat aj tenke crevo..ja ked som mala traviace tazkosti tak som mala pocit ze ma boli vajecnik..nakoniec to bolo tenke crevo....

mysplys
4. čer 2012

@nanip píšeš že tě píchá vaječník ... já měla nedávno něco podobného ... střídavě mě píchal jeden nebo druhý vaječník a dokonce i děloha, ta dokonce bolela i při dosedu na židli... někde jsem vyčetla že se jedná o bolestivou ovulaci ... což si myslím, že to bylo, protože se mi to stalo zhruba v polovině menstruačního cyklu ... a břicho jsem měla také nafouknuté, jak balon ... myslím, že by to mohl být i tvůj případ ... pokud se to do pár dnů zklidní, tak to byla ovulace, pokud by bolesti přetrvávaly, možná bych zašla na gynekologii, aby se vyloučila ta cysta...jinak břísko splaskne samo 😉

mysplys
4. čer 2012

@omnia23 i to je možné... a jsem fakt zvědavá na další měsíc bez HA, zatím je to fakt samé překvapení, tak snad se to zlepší ... krom citlivější psychice, pociťuješ na sobě ještě nějaké negativní změny po vysazení HA, po delší době? děsí mě totiž prohlášení některých gynekologů, že se někomu dává tělo do kupy půl roku a někomu až dva roky ☹

omnia23
4. čer 2012

@mysplys ano,mam silnejsiu a bolestivejsiu menstruaciu,a dost.A paradoxne som pribrala po vysadeni

omnia23
4. čer 2012

@mysplys inak ano to s tou ovulaciou ma napadlo@mysplys skus si zapisovat kedy mas taketo bolestive dni,nakoniec to fakt moze byt ovulka

nanip
4. čer 2012

@mysplys No to by mohlo sedieť aj u mňa, keďze je to teraz tiež v polovici. By som si vydýchla, lebo prerábame teraz domček a k tomu lietať po lekároch by sa mi veľmi nechcelo. 😅 Mňa najviac pichá pravý, ale nie v jednom kuse. Pichne, potom nič, potom zase.... Ale sem tam zacítim aj ľavý. Ak je to ovu, dúfam, že to nebude takto bývať pravidelne 😠

moniik.k
4. čer 2012

ahoj všem, taky jsem v únoru vysadila antikoncepci a od té doby jsem to ještě nedostala.. byla jsem v dubnu na kontrole na gyne a doktorka mi řekla, že je vše ok, ale že vaječníky jakože odpočívaj a že mám vydržet.. chtěli jsme se s manželem začít snažit o mimčo, ale když není MS ani ovulace.. nevím, jestli si teda nemám dojít na vyvolávačku, ale aby to nebylo zase jenom jednou a pak nic.. ☹
jinak jak tady pise @omnia23 tak jsem po vysazeni take pribrala 😠

omnia23
4. čer 2012

@moniik.k ja som pribrala cca 5 kil a ty?

moniik.k
4. čer 2012

@omnia23 cca 3 kila.. a nějak nechcou dolu ani 😒

omnia23
4. čer 2012

@moniik.k presne...nejde to dole ani za nic 😀

fwllo
4. čer 2012

@moniik.k ahoj, já jsem poslední antiko prášek měla v březnu.. hned potom dorazila menstruace, jako chodila vždycky.. To byla ještě ta z hormonů.. od té doby nic.. V pátek 25.5 jsem byla na kontrole u doktorky, koukla ultrazvukem, sliznice byla podle ní vysoká, tak doporučila vyvolávačku.. Rovnou mi jí sestra píchla.. Teď v pátek-tedy po týdnu jsem to dostala, v sobotu už to bylo slabé, v neděli jsem špinila a dneska už nic.. Tak takhle jsem si to fakt nepředstavovala ☹
Dokonce jsem si koupila tady tolik opěvovaný Gynex a od pátku ho beru, tak snad se to upraví..
Já taky přibrala, ale tak asi 2 kg, teď tělo detoxikuju, tak to jde zas dolů..

tilly
4. čer 2012

@fwllo ako detoxikujes? ja som na tom po vysadeni hak podobne...

moniik.k
4. čer 2012

@fwllo po vysazení jsem to poprvé taky dostala normálně ale pak už nic.. když jsem byla na té kontrole, tak mi dle ultrazvuku řekla, že mám tu sliznici vyschlou.. teď teda nevím co dál.. jestli si nechat napsat nějaký prášky (hormony) či zkusit tu injekci.. ale jak píšeš, žes to sice dostala ale do dvou dnů konec.. tak předpokládám, že to asi taky není plnohodnotná MS.. k čemu je dobrý ten Gynex?

fwllo
4. čer 2012

@tilly detox podle Mačingové.. http://knihy.heureka.cz/zhubnete-jednou-provzdy... je to na 28 dní, dneska mám 18.den a jsem spokojená.. Nemám mezi jídly hlad, večer nechci vyluxovat ledničku, na záchod chodím jako už dlouho ne a přestala mě pálit žáha..

fwllo
4. čer 2012

@moniik.k Gynex by měl upravit menstruační cyklus, srovnat ho.. dej si ho tady do vyhledávače, hodně se tu o něm píše.. Já sliznici právě měla vyrostlou, 12 mm, nevím teda jestli je to málo nebo hodně, doktorka říkala, že je to dost, jakoby normálně před menstruací.. Zítra ráno udělám pro jistotu těh. test a potom jí zavolám..

moniik.k
4. čer 2012

@fwllo díky, už jsem si to našla 🙂

tilly
4. čer 2012

@fwllo super, dik, moja mamina ma tu knihu, poziciam si 😵

ceresnicka1990
4. čer 2012

Ahojte dievcata, antikoncepciu som vysadila po roku a pol v marci...prva mrcha prisla po 33 dnoch a od vtedy nic...dnes je to uz 37 den, robila som si test, no vysiel negativny, bola som u gyndy a ta mi povedala,ze tehotna asi niesom...bolieva ma pravy vajecnik, som unavena, pobolieva ma v brusku ako pri mrche, casto chodim mocit...vajecniky mam v poriadku a ani cysticka ziadna nieje, sliznicu mam nizku, takze neviem a taktiez ma nafukuje...kedze som sexualne aktivna a az taky pozor si zas nedavame, tak som v rozpakoch

misena01
5. čer 2012

ahojte. prvykrat som HAK vysadila asi pred rokom a pol po cca 6-7 rokoch uzivania... nic zasadne sa neudialo, nepravidelny cyklus som mala aj pred tym...
teraz mi zostavaju este 4 tabletky do konca balenia a nemam v plane zacat uzivat dalsie 🙂 mozete mi niektora prosim poradit ci, pripadne ako dlho je potrebne po vysadeni cakat kym sa mozeme zacat snazit o babo? jeden hovori ze netreba cakat vobec, druhy ze na prvu MS, iny ze pol roka.... dakujem za odpoved 🙂 pekny den vsetkym 🙂

jaja01k
5. čer 2012

@misena01 Ahoj, mně doktorka řekla, že není potřeba na nic čekat a že hned po vysazení je vyšší šance, že se zadaří, než později 🙂

petanevesta
5. čer 2012

@misena01 doporučuju nečekat vůbec, pokud se zadaří rychle, tak budeš jedině ráda, protože většina holek, co tak čtu, tak mívá problém s menstruací a ovulací (včetně mě) a pak jsou akorát v depresi, že miminko trvá dýl, než předpokládaly 😉 já jsem vysadila na konci září 2011 po 9 letech užívání, dva cykly přišla MS po 34 dnech a pak se to už totálně rozhodilo, nejdelší cyklus jsem měla zatím 80 dní ☹ bez vyvolávačky bych čekala asi do aleluja.....
te´d už jsem na hormonální léčbě, beru Clostilbegyt a ten by mi měl pomoc jak s ovulací, tak s kratším cyklem
takže ještě jednou za mě, NEČEKAT 😵

misena01
5. čer 2012

@jaja01k
@petanevesta
ja som tiez citala ze hned po vysadeni je sanca vyssia - ze telo je tak nabudene a nadopovane tymi hormonmi 🙂 chceme zacat v lete, tak este vezmem jedno balenie HAK a potom hor sa na to 🙂 dakujem vam 🙂

kacikaci
5. čer 2012

@misena01 určitě nečekat a jít na to hned! 😉

maranat
5. čer 2012

ja som po vysadeni v priebehu 2 mesiacov pribrala 5 kil, pritom strava aj pohyb boli take iste ako pri uzivani, a este to akne k tomu co sa pridruzilo, to ani nekomentujem 😠

petanevesta
5. čer 2012

jinak jsem taky něco nabrala po vysazení, tak 4 kilča a pleť je teda příšerná, horší než v pubertě ☹

veru324
16. čer 2012

@omnia23 se závratěma mám od vysazení také potíže. Psala jsem to někde o pár stránek zpět. vysadila jsem v listopadu, psychické stavy před a po MS dost děsný, ale zlepšuje se to. Pomalu, ale jo. Nejhorší jsou ale ty závratě, který přichází z ničeho nic. Začlo to v březnu a má to určitě souvislost s MS. Vždy je mi takhle blbě totiž né před ní, ani tolik v průběhu, ale týden po. Zjistili mi i nízký tlak (asi mi ho HA uměle zvyšovala na normální, protože jsem nikdy jinej neměla. MS taky přichází jak chce a pleť mám katastrofální.

drao
16. čer 2012

@xctij01 To je pravda s těma mykozama. Brala jsem HA 8 let a poslední tři roky už mi asi nějak neseděla, začala jsem na to trpět a nebyl skoro žádný měsíc, kdy bych mykozu neměla. Byla jsem už z toho úplně nešťastná. Bála jsem se pomalu utřít ručníkem, který už jsem jednou použila, abych to nedostala znovu.. Nakonec jsem se rozhodla vysadit HA, protože jsem už při ní stejně hodně často špinila mimo měsíčky a světe div se, od té doby co ji neberu, problém se nevrátil. Jen už si nemůžu užívat té pohody mít menses pravidelně, cyklus se mi pěkně rozhodil. Někdy špiním skoro dva týdny v kuse a za další týden mi přijde menses a někdy je to ok. Doufám, že se to brzo upraví.

misena01
28. čer 2012

ahojte 🙂 takze ako som pisala - tabletky som vysadila, MS prisla normalne ako mala...
a potom to zacalo - v podstate od MS az doteraz, no hlavne posledne 3-4 dni mam bolesti v podbrusku, take tlaky. picha ma vo vajecnikoch,... volala som aj s lekarom a povedal mi ze niektore zeny na vysadenie takto reaguju....
ze mam pockat na novy cyklus a ak by boli stale bolesti mam prist.
pre mna je to teda novinka. uz v minulosti som raz vysadila a nic taketo sa so mnou nedialo...
ak by mi mala prist MS podla toho ako chodila ked som brala HAK tak je to este cca 1,5 tyzdna.
pozor si nedavame, takze by bolo fajn keby uz ani neprisla 🙂
len sa obavam aby tam nebol skor nejaky problem....
test nema zmysel robit takto skoro ale to brucho mi dava celkom zabrat....
mali ste niektora nieco podobne?