Strach z otěhotnění. Umíte mi nějak poradit?

8. led 2021

Dobrý večer, potrebovala by som sa poradiť. Užívala som antikoncepciu ktorú som musela vysadiť a teraz sa musím chrániť inak. Problém je že sa neustále bojim že môžem ostať tehotná. Verila som len antikoncepcii ale keďže ju už brať nemôžem tak nestale rozmýšľam nad tým že otehotniem pri každej ochrane. Prosím vedeli by ste mi nejako poradiť? Ďakujem

maaaadlaaaaa
8. led 2021

Já po vysazení HA používala pesar v kombinaci se spermicidním gelem a přerušovaná soulož, nikdy ne do mě. Když tak s kondomem a hlídala jsem si ovulaci a během té jsem se vyhýbala sexu. 100% antikoncepce je nesouložit. 🙂. Vždy se může stát nemožné. Asi jsem tě neuklidnila, ale je to tak.

vitezove
8. led 2021

Doporučuji se zeptat gynekoložky. Je mnoho i nehormonálních antikoncepcí. A když dáš třeba kombinaci dvou, tak můžeš být úplně v klidu. Třeba nehormonální tělísko + kondom. Pokud by to bylo pořád málo, tak můžeš počítat plodné dny. Ale myslím, že ty dvě kombinace mají účinnost vyšší jak HA. Také můžeš ještě přidat spermicidní gel.

autor
8. led 2021

Rozmýšľala som nad kondomom + prerušovaná alebo kondom plus pharmatex to by ako ochrana malo stačiť, taktiež skusim vynechať plodne dni

cikitkapb
8. led 2021

@maaaadlaaaaa Prosímtě a jak to děláš? Já když mám
ovulaci, tak mám vždycky větší chuť než mimo ní. Z tohoto důvodu u mě nepřichází STM v úvahu jako antina. 🙈😅

maaaadlaaaaa
8. led 2021

@cikitkapb teď už to nedělám nijak. V březnu rodím 🤣. HA už neberu asi 6 let. Já děti nechtěla, tak jsem si to fakt hlídala.

netopejr
8. led 2021

@vitezove Muzu Te ujistit, ze celkem často aninkomhinace 3 metod nestaci. Zvkaste, odyz je úplně jiny plán,l nez otehotnet.

vitezove
8. led 2021

@netopejr Ano, ale HA taky není 100%. Jestli chce ale tazatelka provozovat sex a hodně se bojí otěhotnění, tak kombinace více metod je prostě jistější.

maaaadlaaaaa
8. led 2021

@vitezove Mně nepomohly žádné kombinace. Prostě v té nejnevhodnější době vše selhalo a stalo se pro mě "nemožné" skutečností. 😁 Pesar se může posunout, gel nemusí být účinný nebo ty potvurky můžou být nezničitelné, kondom praskne a v té chvíli v hlavě běží, jsem třetí den po ovulaci, to je nemožné, abych otěhotněla. Bylo by to moc náhod najednou.....noooo v den MS šílená bolest v podbřišku a duch na těhotenském testu. 😀

netopejr
8. led 2021

@vitezove Ano, to souhlasím. Kombinace vice metod je rozhodně lepší, ale neni to zaruka. Pokud ma tazatelka vazne duvody, proc ne....tak proste aby ani na.to nespolihala stoprocentně.

autor
8. led 2021

Trpim dosť závažnými zdravotnými problémami čiže dieťa nepripada do uvahy a sexuálny život do vzťahu patrí, čiže fakt netuším, budem skúšať rôzne metódy a uvidím že čo a ako, dakujem za rady

netopejr
8. led 2021

@cikitkapb Ze? Kdysi jsem to nechápala.... Od urcite doby nepotrebuju zadne plodné dny řešit ani pocitat, protoze jasnym indikatorem je chuť....
A neplodne dny po MS... to by bylo jak s mrtvolou..... nevykresatelne... Jako mit plánovane styk ve dnech, kdy je to otrava a absolutne nic mit o neříká... to nebavi nikoho, ani druhou stranu.

vitezove
8. led 2021

A znamená to, že dítě nepřichází v úvahu vůbec nikdy? Nebo jen dočasně? Pokud dočasně, tak je kombinace metod určitě tou správnou. Jen pozor na spermicid a kondom, ne všechny jdou k sobě! Někdy může spermicid kondom narušit. Takže je důležité koupit spermicid, který jde ke kondomům. )
Pokud je to varianta - nepřichází v úvahu nikdy. Tak jsou chirurgické zákroky, které tohle zajistí na 100%.

cikitkapb
9. led 2021

Tak když dítě nepřichází v úvahu nikdy, tak zvol sterilizaci. 😉

keksik002
9. led 2021

Šla bych do náplasti plus kondom a i tak si davat pozor ;)

autor
9. led 2021

@vitezove zatiaľ dočasne, cca v období 10tich rokov deti neplanujem vôbec, čiže sterilizáciu zatial neplánujem, to ma trošku znervózňuje že hormóny brať nemôžem už vôbec