Už druhý měsíc nedorazila menstruace

janulkar99
28. led 2019

Holky mela jste nektera podobny problem beru antikoncepci a uz druhy mesic se mi nechce dostavit vzdy jsem to mela presne a pomalu i na cas a ted vubec. Kdyz nedorazila poprve udelano 5 tehu testu negativni po tydnu jsem sla na gyndu nic nenasla ani tehotenstvi sliznice a vse v norme ani zvysene hodnoty ze by to bylo tehu atd.... vcera po 28dnech co mela prijit poprve ted po druhe tehu test nic opet neukazal a menstruace nikde. Mela jste nektera neco podobneho dekuji uz mi to hlava nebere

leniczka23
28. led 2019

@janulkar99 stava se to..nicmene bych sla na vyvolavacku..

janulkar99
autor
28. led 2019

@leniczka23 jsem doktorce rikala hned jak jsem tam byla poprve a rikala ze zatim ne pockam do ctvrtku a zkusim tam zavolat

leniczka23
28. led 2019

@janulkar99 ja s tim problemy nikdy nemela, ale segra jo a prave dyl jak 3 tydny vetsinou necekala..vubec jestli se snazite o mimi tak je to ztracenej mesic.. Tak drzim palce..a jestli muzu doporucit tak kapky Gynex na srovnani cyklu.

janulkar99
autor
28. led 2019

@leniczka23 mimi urcite ne mame dva a ten mladsi ma rok a pul a dohromady jsou za 4:D

leniczka23
28. led 2019

@janulkar99 tak to chapu😁 mam taky jednoho satana a cekame druhyho..teda ja doufam ze bude o neco mirnejsi..😁

kittyy17
28. led 2019

@leniczka23 doufas marně, starší ho naučí všechno 😂

@janulkar99 uvidíš co řekne doktorka, možná doporučí jinou antikoncepci, nebo na měsíc vysadit...

hermij
28. led 2019

Tak takováto rada mě pobavila, ale spíš je to k pláči... Nevím teda, co přesně "bereš", ale hádám, že jsou tím myšleny tabletky. Víš Jani, že s hormonálkou nemáš cyklus, že jo? Víš, že u tebe nedochází k ovulaci, že jo? A víš, že nemáš vůbec žádnou menstruaci, že jo? To všechno by uživatelka hormonálky měla vědět a něco takovéhoto by ji tedy vůbec nemělo překvapit. Při užívání HA (i té nízkohormonální) dochází k blokování ovulace a redukuje se nárůst děložní sliznice, aby se nemohlo uhnízdit oplodněné vajíčko, "kdyby náhodou" došlo k ovulaci i navzdory poctivému užívání. A když nedochází k ovulaci, tak nedochází k menstruaci. Při užívání HA krvácíš jen ze spádu. Poklesne hladina hormonů a bum, tělo je v šoku a vypustí obsah dělohy (sliznici). Jenže ta roste při HA jen velmi málo. Nevím, co lékařka myslí tou "normální sliznicí"... jakože normálně pokleslá, jako je pro užívání HA typické? Ať to uzavřu. Láduješ se umělýma hormonama a dostaneš radu jít na vyvolávačku. Top :D To je ještě větší pálka hormonů. Každý máme nějaké zkušenosti a radíme v nejlepším mínění, takže se tu nechci nikomu vysmívat, ale dát radu z jiného pohledu. Proč nekrvácíš? Pokud opravdu nejsi těhu, tak prostě tělo nemá sílu. Doplňuj dlouhodobě vit. B, C a hořčík. Hormonálka ve velkém odbourává vitamíny a minerály z těla, nejvíce je to (výzkumy) prokázáno pro vitaminy z řady B, ty doslova ničí :( Sliznice třeba není dost narostlá, aby se mělo co odloučit. Tělo je možná zmatené, protože má v sobě hromadu umělých hormonů, které blokují receptory pro ty přirozené hormony. Můžeš mít vážnější hormonální problém, jako třeba sníženou funkci štítné žlázy či potíže s inzulinem. To tu nezdiagnostikuju. Jen mi přijde nelogické reagovat na zcela přirozenou situaci, která je dost pravděpodobně způsobená užíváním HA, podáním silnější dávky hormonů a vyvolat si krvácení jen pro potěšení. Protože jak jsem psala, při užívání HA cyklus není. Pilulka je navržená tak, aby tělo zakrvácelo a žena si myslela, že má pravidelný cyklus. Ale to je ošklivý omyl a velká lež farmaceutického průmyslu :(

janulkar99
autor
28. led 2019

@hermij nikdy jsem s tim problem nemela vzdy normalne 14let s tin nebyl problem nikdy proto me to zarazi neberu 14et v kuse mezi tim byly dve pauzy dost dlouhe

hermij
28. led 2019

@janulkar99 Tělo si vždycky může říct "a dost" :-/ Než tu vyvolávačku (vyvolá krvácení, ale příčinu neřeší), tak bych se raději nechala vyšetřit třeba na endokrinologii. Anebo se ještě pobavila s gynekoložkou, co může být příčinou. Možná pomůže sama výživa, dodat tělu pořádně energii. Krom vitamínů i železo, selen, hořčík a zdravé tuky (omega-3). Kolikrát to vidím i na sobě, protože se více sleduji, tak jsem si už povšimla, že když mívám méně zeleniny ve stravě a třeba i vlivem stresu, tak pak dorazí MS slabší, krev není tak jasná, bývá tmavší, sraženější, anebo rychle odkrvácím a pak dlouze špiním apod. Strava a pohyb jdou ruku v ruce.

janulkar99
autor
28. led 2019

Pohybu mam az moc jen do skolky ze skolky denne 8km a kde je pohyb doma a veskery pohyb a zeleninu ci ovoce temer denne v tomhle problem neni tak chyba bude spis jinde

han86nah
8. bře 2019

Zdravim, muzu se pridat s dotazem? Posledni ms jsem mela 10.1. uz ta byla divna, bolelo me bricho a to nikdy takhle nebolelo a takova dost tmava az nahnedla, pak jsem brala posledni platicko HA, ale asi 4x jsem zapomnela vzit prasek, po dobrani jsem ms nedostala, test negativni a na gynde mi rekli, ze je to normalni a mam pockat, jenze dnes je 8.3. a stale nic a my bychom si moc prali miminko, co byste mi poradili, pockat az se sama ms dostavi nebo resit na gynde? Muzu otehotnet, kdyz ms nemam? U prvniho jsem otehotnela hned po vysazeni, tak jsem z toho nervozni, diky za rady!

hermij
8. bře 2019

@han86nah Ahoj, v průměru (dle výsledků jedné studie, klidně dohledám referenci) se ženě po vysazení vrátí cyklus do šesti měsíců. Některým i později, ale tím nechci strašit. Kup si nějaký pořádný (dobře vstřebatelný) hořčík s vit. B6, doplňuj i selen, zinek, další B vitaminy a pokud nejsi alergická na včelí produkty, tak zvaž Sarapis Plus+, který obsahuje mateří kašičku, koenzym Q10 a vit. D3. Tělo potřebuje vyživit, hormonálka ve velkém odbourává z těla všechny B vitaminy a další živiny, takže docela teď tělu rozumím. Na žádnou vyvolávačku bych nechodila, jsou to jen další hormony, které Ti jen způsobí umělé krvácení. K početí potřebuješ zdravý cyklus a ovulací a menstruací. Můžeš otěhotnět i nyní, třeba chytneš období ovulace (menstruace dorazí vždy až po ovulaci). Ale při HA se ovulace blokuje, takže tělo se teď potřebuje samo zdravě nastartovat. Na gynekologii Ti mohou nabídnout jen vyvolávačku, ale k té bych se dříve než za půl roku neuchylovala. Pokud Ti to čekání připadá strašné, můžeš se nechat vyšetřit na endokrinologii a nechat udělat hormonální screening, HA mohla poškodit štítnou žlázu, funkci slinivky nebo třeba máš vysoký prolaktin. Opět - nestraším, jen se snažím v rychlém přehledu nabídnout nějaké řešení. Je toho hrozně moc, co může nefungovat. Prostě už by si všechny ženy měly uvědomit, jaké je HA svinstvo a pak se nedivit, že po vysazení něco nefunguje. Umělé hormony způsobují, že se ty naše vlastní přestávají tvořit. Takže teď po vysazení tělo neví, co dělat. Snad se vzpamatuje rychle a zadaří se brzy, hodně zdaru 🙂

han86nah
9. bře 2019

@hermij moc dekuji, super odpoved skoda jen, ze tohle na gynde nereknou narovinu, budu doufat, ze telo rychle zase nastartuji, aspon vim, ze je vse v podstate k dane situaci v poradku. jeste jednou moc diky.

hermij
9. bře 2019

@han86nah Je to nešťastné, štve mě to, ale trochu to i chápu, protože jsem sama zdravotník. Lékaři musí ošetřit hrozně moc pacientů každý den a nemají čas ani chuť všechno všem vysvětlovat 🙈. To my bychom měly znát svá těla a snažit se vyhledávat lékařskou pomoc až v nutných případech. Škoda, že se třeba ženský cyklus a otázky předcházení/plánování početí tak málo probírá ve školách. O rozmnožování nějakých prvoků víme víc, než o vlastních reprodukčních orgánech 🤐. U maturity jsem kreslila průduchy na listech a popisovala produkci aminokyselin, ale nedokázala bych vysvětlit, co je to ovulace 😵. To jsem zjistila až tehdy, když jsem se začala zajímat o ženské zdraví profesně. Nyní to všechno využívám, když plánujeme rodinu. Informace jsou, ale lidi musí hledat sami...