Mimoděložní těhotenství. Je to?

petera
25. bře 2020

Ahoj, je tu někdo, kdo má podobnou zkušenost?
Poslední MS byla 22.12. (tedy před cca 3 měsíci). Někdy mívám problémy s menstruací a když byl test negativní, nijak jsem to neřešila a k doktorovi šla později - mezitím testy byly stále negativní. U doktora na utz děložní sliznice 28mm (!!!), dostala jsem vyvolávačku, ale MS nikde. Podruhé u doktora sliznice stále velká a HCG z krve 31220,04 IU/l Mám lehké bolesti břicha a prsou, nafouklé břicho, je mi občas trochu špatně od žaludku jako před MS už přes měsíc. Zaráží mě ta velké děložní sliznice. Zítra jsem poslaná do nemocnice, ale stále mi to vrtá hlavou.
Jsem po dvou bezproblémových těhotenstvích, žádný potrat, ani žádné gyn. potíže kromě občasného zpoždění (tak 1krát za 2 roky vyvolávačka)
Má tu někdo podobné problémy? Nikde jsem nic takového nenašla....

aselluska
25. bře 2020

@petera pokud máš takovou hodnotu HCG, co USG? To ti nedělal? Po takovém zpoždění, by ti už dávno, nejpozději okolo 9. týdne praskl vejcovod, kde by bylo uhnízděné, to je moc dlouhá doba pro mimoděložní. Měla jsem poslední ms 14 dní před tebou, teď jsem ve 4. měsíci. To jsi byla až tak pozdě u doktora? Nechápu

loylii
25. bře 2020

@petera když je v krvi hcg, tak těhotenství někde bude....

petera
autor
25. bře 2020

@aselluska No, měla jsem testy negativní a prostě hodně práce:( Já si teď nadávám... Ale jak jsem psala - čas od času mívám zpoždění (měla jsem i 72 dní),jinak žádné problémy nemívám... Myslím ale, že při takovém HCG by už asi bylo něco vidět? A ta děložní sliznice 28mm je asi už velká na normální těhotenství ... :(

vendelinka08
25. bře 2020

@petera a na utz nebylo nic vidět?

alilali
25. bře 2020

@petera No vidět něco by šlo už určitě při takové hodnotě. Je to zvláštní a moc to nechápu. Co ti doktor řekl?

petera
autor
25. bře 2020

@alilali Volala sestra, že mám jít okamžitě do nemocnice a říct jim tu hodnotu. Do nemocnice jsem volala a mám přijít zítra. Jenže já z toho neusnu snad. Právě, že je to zvláštní. Já se ptala doktora na tu sliznici, když jsem byla na druhé injekci -obávala jsem se rakoviny a on mi řekll, že na to to nevypadá, že se spíš přiklání k nějaké hormonální nerovnováze a pro jistotu nabral HCG a dnes mi právě volali tu hodnotu a vzhledem k tomu, že na utz nic nebylo vidět, mám jít do nemocnice...

petera
autor
25. bře 2020

@vendelinka08 na utz sliznice velká 28mm:(

enive
26. bře 2020

Ahoj, prosím také radu, nebo zkušenosti. Týden vynechaná menstruace a na testu ne čárka, ale dobře viditelný duch. (Viděl ho i přítel ani se nemusel snažit). Včera malinko špinění a občas mám slaboucke ms bolesti. Dopadlo to u některé dobře? Dneska samozřejmě volám doktorovi.

papousekpaja
26. bře 2020

@enive u me to dopadlo tak, ze mam aktualne 10 tydnu do porodu 😉 a to jsem misto slabouckeho spineni z uhnizdovani vajicka mela skoro cely 1 trimestr slabe krvaceni a pak masivni krvaceni kvuli prasklemu hematomu. Takze klid, bude to dobre 😉

aselluska
26. bře 2020

@petera taky jsem měla takové dlouhé cykly a problémy se spuštěním ms, ale dr na kontrole říkala, že sliznice je vysoká a připravená na ms, kolik měla to neříkala. Tak dej věděet, jak jsi v té nemocnci dopadla.

amazonkajanik
26. bře 2020

@petera právě kvůli tomu vysokému hcg tě ženou do nemocnice,páč tam může být to mimodelozni,ale na utz ho nenašel. Mamka ho měla schované za cystou a přišel na to až primář,tak šla na sál o pár hodin dřív(měla mít operovanou původně jen tu cystu)a to jí zachránilo život,už tam byla otrava krve

asinehri
26. bře 2020

Vždyť to může být obyčejný missed AB. Nač desit...

vendelinka08
26. bře 2020

@petera tak pokud máš tak vysoké HCG a není vidět plod, asi není úplně vše tak jak na být a je dobře že si tě zkontrolují v nemocnici.

petera
autor
26. bře 2020

Holky,moc vám děkuju za nazory...v nemocnici mi našli ukazkové tehotenstvi 6+4 a k tomu syndrom mizejiciho dvojcete. Strasne mila pani doktorka- pry se mam na hodnoty HCG vykašlat hlavně, ze je vše OK. Ve sveho doktora jsem ztratila duveru, protože me strasne vystresoval.:(

vendelinka08
26. bře 2020

@petera tak to je krásná zpráva, nechápu, že nic neviděl, ale tak hlavně, že je mimco tam kde má být.

alilali
28. bře 2020

@petera moc gratuluji ♥️♥️♥️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru