Vynechání 2 pilulek hormonální antikoncepce

veronikagaborov
18. dub 2019

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat beru hormonální antikoncepci (Vreya) jedno plátíčko jsem dobrala celé bez jakýchkoliv problémů.. Ale to druhé plátíčko už jsem nebrala tak jak jsem měla, z druhého plátička jsem vzala první pilulku (čtvrtek) to bylo hned po 7 týdenní pauze jenže jsme z přítelem udělali chybu.. Po 7 týdenní pauze jsme měli nechráněni sex, a ten den jsem si i zapomněla vzít pilulku, (pátek) a v sobotu jsem si ji taky nevzala :/ je mi poslední dobou nějak zle jednou jsem zvracela a měla průjem, motá se mi hlava a poboliva mě se tam v pod bříšku na levé straně, omlouvám se že to tady tak rozepisuji ale jsem trochu vystresovana., byla jsem u gyng. A prej tam nic nevydi ale já si myslím něco jiného :/

lnk84
18. dub 2019

@veronikagaborov Může to být jednom střevní chřipka.. máte zpoždění?

lachtanice86
18. dub 2019

@veronikagaborov jak dlouho je od styku?

dzogobela
19. dub 2019

Zaprve, tou "7 tydenni pauzou" myslis asi 7denni ne? Pokud ano, tak jsi pri nechranenem styku byla pravdepodobne brzy po menstruaci a tudiz sance na otehotneni je mala.
Jak dlouho jsi po styku? Doktor neco vidi az po celkem dlouhe dobe... treba 3 tydny po styku.

merope
19. dub 2019

Doktor něco vidí mnohem později než by to viděl těhotenský test. Jedině by tě poslal na krev, ta je přesnější než testy. Ale na krev tě pošle až při zpoždění resp. v tomto případě po pozitivním těhotenském testu na potvrzení. Počkej 14 dní od styku, pro jistotu 3 týdny od styku a zkus těhotenský test a uvidíš.

veronikagaborov
autor
19. dub 2019

@merope děkuji za odpověď, počkám Teda a uvidíme.

veronikagaborov
autor
19. dub 2019

@lnk84 nemám spozdeni, stalo se to hned po mens.

veronikagaborov
autor
19. dub 2019

@dzogobela ano 7 denní preklik, dneska toje 8 den od styku

veronikagaborov
autor
19. dub 2019

Těhotenský test jsem si dělala 6 den od styku, a byl negativní

merope
19. dub 2019

@veronikagaborov Přečti si něco o těhotenství, pokud otěhotníš, bude se ti to hodit 🙂.

Takže jen na okraj - spermie nejdřív musí putovat vejcovody k vajíčku, uvádí se, že spermie vydrží až několik dní - extrém je i 7, vajíčko vydrží cca 24 hodin. Ve vejcovodu se musí spermie potkat s vajíčkem a oplodnit ho, potom putuje embryo směrem do dělohy, cca 5. den od oplodnění je z vajíčka blastocyta (občas i později - třeba 6. den) a ta se teprve může zahnízdit v děložní stěně. Dokud se blastocyta nezahnízdí v děložní stěně, tak tvé tělo nemá šanci jakkoli zjistit, že by se snad chystalo nějaké těhotenství. Takže dělat test 6. den od styku je v podstatě zbytečné. V rámci IVF je něco vidět nejdřív 9. den od vložení blastocyty do dělohy (ta se musí zahnízdit a tělo teprve zjistí, že se "něco chystá"). Proto se říká, že má smysl testovat až po vynechané menstruaci - těch cca 14 dní od ovulace. A i tehdy to ještě není úplně ono a lépe je pár dní počkat.