Vysazení hormonální antikoncepce a jiné metody ochrany

misina01
8. bře 2016

Ahoj, pročítala jsem mnoho diskusí a zeptám se. Chceme s manželem mimčo, vysadila jsem prášky před pár dny (lyndinette) dvě plata mi ještě zbyly doma. Je pravda, že žena může otěhotnět jen pár dní kolem ovulace? Tedy třeba jen 5 dní v měsíci je plodná a mimo ně to nejde? 🙂 rádi bychom se začali pořádně snažit tak v květnu, do té doby mám doma pharmatex. Máte zkušenosti i s ním? Díky za odpovědi

andelka
8. bře 2016

Ano,žena je plodná cca 5 dní v cyklu. Vajíčko je oplodnění schopné max.24 h a spermie vydrží 2-3 dny,občas i dyl. Pokud se chcete snažit až v květnu,tak bych začala měřit bt,abys věděla,jak a jestli cyklus naskoci a jestli budeš ovulovat.

misina01
autor
9. bře 2016

Už jsem začala měřit, koupila jsem pharmatex a dáváme pozor ;) kvůli práci tak od května. A plodné dny tedy 3 dny před ovulací a 2 dny během ovulace. Tedy sex musí být v těchto 5 dnech? 🙂 ovulaci poznám podle teploty? Koupila jsem i ovulační testy 🙂) spíš teď jsem zkoušela ten pharmatex a celkem hodně se toho vypatlalo i okolo 😀 ale to snad vychytáme. Děkuji

andelka
9. bře 2016

@misina01 obecně ano,sex by měl být tak 4 dny před ovulací až 1 den po ní. Bazální teplota by ti řekla jak jsou na tom oba symptomy, jak koresponduje teplota se změnou hlenu. Ovulacni testy jsou orientační.

chris_n
9. bře 2016

ja jsem tohle nikdy nedelala. jen dle appky v mobilu jsem mela tak nejak kdy cca muze byt ovulace v cyklu a tehdy jsme holt víc sexovali. A vyslo to vzdy krasne a rychle

andelka
9. bře 2016

Dle appky to vychází jen někomu. Každé tělo funguje individuálně.
Já jsem mívala stejně dlouhé cykly jako @misina01 a ovulku kolem 20 dne. U tebe to podle hlenu vypadá na kdy?

chris_n
9. bře 2016

@andelka ano to je mozne, ale do mereni teplot a takovych veci bych se poustela az po takovémpulroce neuspechu. za me to musi hrozne stresovat

andelka
9. bře 2016

@chris_n to je taky individuální. Někoho to uklidní když zjistí že funguje,a že by to měla být jen otázka času. Pokud je problém pomůže to s tím,aby se to dřív zjistilo a nesnažili se třeba půl roku zbytečně.

misina01
autor
10. bře 2016

Nám jde spíš o to, že kvůli práci musím otěhotnět až tak v červenci 🙂 teď se chráníme pharmatexem a prášky mám vysazené pár dní. Spíš zkouším podle teploty vydedukovat plodné dny a zkoušet, jak tělo na vysazení zareaguje 🙂 přijde mi jen hrozně málo těch 5 dní plodných 🙂

andelka
10. bře 2016

@misina01 je to málo, ale obecně při frekvenci co 2-3 dny se do toho plodného období trefíte, a časem to vyjde.