Vysazení hormonální antikoncepce. Co si o tom myslíte?

nikcanikolka
29. led 2024

Ahoj holky, potřebovala bych se s vámi akutně poradit ohledně vysazení hormonální antikoncepce.

Beru jí již 5 let, od mých 20 let. Jenže mě poslední 2 roky šíleně trápí migrény a dennodenní bolesti hlavy, špatné nálady a především absolutní nechuť a odpor k sexu. Proto jsem si řekla, že bych jí odteď vysadila, abych si i ověřila, že vše fyziologicky funguje jak má - i bez hormonů.

Miminko bychom rádi za 2 roky. Jenže všude čtu, že po vysazení antikoncepce ženy mnohem jednodušeji a rychleji otěhotněly a já bych nerada pak až miminko budeme za ty 2 roky chtít litovala, že jsem ji vysadila takto dříve a nešlo by nám to třeba.

Jdeme mi nyní především o to, abych do sebe už přestala rvát hormony a vše se mi stihlo přirozeně srovnat do té doby, než to miminko za 2 roky budeme chtít, aby bylo tělo připravené. Ale nerada bych si tím, že jí vysadím už nyní, snížila rychlost a pravděpodobnost otěhotnění. 😭 Na miminku mi strašně moc záleží a i proto to plánuji již takto dopředu. 🙏🏼

Co si o tom myslíte? Mám ještě nyní ty 2 roky počkat a brát jí i nadále anebo naopak jí teď vysadit aby se tělo hezky srovnalo a připravilo a za ty 2 roky se o miminko pokoušet? 😢

Moc děkuju🙏🏼✨

lencaa11
29. led 2024

@nikcanikolka nebrala bych ji a chránila se teda jinak tělo se aspoň srovná a když by prislo miminko tak tělo a příroda si řekli že je správný čas - taky to není na 100% jiste že se to povede po vysazení hned je to 50/50

levandule_k
29. led 2024

Za mě je teda blbost, když si myslíš, že včasným vysazením HA můžeš snížit rychlost a pravděpodobnost otěhotnění. Někdo otěhotní hned po vysazení HA, někdo má po vysazení HA problém s cyklem a nějakou dobu trvá než se tělo srovná, někdo má sice cyklus hned pravidelný, ale stejně to to nějakou dobu trvá než otěhotní.

martulka88
29. led 2024

@nikcanikolka Hele, co se týká otěhotnění, tak vliv, kdy ju vysadíš, nemá. Je to o připravenosti organismu. Moje ségra se švagrem, zcela zdravý pár, HA brala okolo 8 let a nešlo jim to rok. Já s manželem, kdy já jsem nemocná (biologická léčba, spousty léků a HA jsem brala 13let) a otěhotněla jsem na první dobrou. A jinak ano, může mít Haa vliv na libido, migrény apod. Po druhém porodu jsem ji brala půl roku a vysadila jsem ji, protože sex mi nic neříkal, migrény jsem měla několikrát do týdne. Sice mám kratší cykly, ale alespoň nemám migrény a užívám si zase sex 😉 Použijte jinou ochranu, lze i nehormonální antikoncepce.