Jak vyřešit nepovedený melír?

teri_92
28. črc 2019

Ahoj všem, nutně bych potřebovala poradit. Moje kadeřnice je na delší dovolené a potřebovala jsem doplnit odrůstající melír kvůli jedné společenské akci, abych byla kočka. Kamarádka mi nabídla, že mi ho doplní (už to dělala několikrát a úspěšně!), jenže se to, mírně řečeno, nepovedlo. Vypadá to fakt strašně... mám půlku hlavy blond a půl ne, takže se stydím jít i do obchodu :D Moje otázka je - co s tím? Mám vlasy po zadek, celé prosvětlené blond melírem, původní barva je taková ta "pochcaná sláma". Napadlo mě, že si jako první pomoc zítra koupím barvu co nejpodobnější své původní, ostříhám to tak po ramena a nabarvím (nedovedu si představit barvit tolik vlasů, kdybych je nechala dlouhé, mám je k tomu ještě docela husté). Co byste dělaly vy? K profi kadeřnici se mi nechce, jednak nemám čas ani peníze na to, aby mi tu barvu nějak stahovala a pak znovu barvila (u nás v Brně akce za 3 - 5 tisíc na x hodin) a jednak mě neobjedná tak brzy. A z těch expres kadeřnictví mám špatnou zkušenost a asi to tam ani nedělají. Je mi to hrozně líto, vždycky jsem si říkala, že "jsou to jen vlasy", ale vždycky mi je každý obdivoval a teď se mi o ně nakonec nechce přijít :( A taky se bojím, že svou původní barvu netrefím, a bude to moc tmavé - a mně tmavá děsně nesluší, jsem takový ten světlý typ...

widowblack
29. črc 2019

Udělat do toho opět jemný melír ale v barve tvých vlasů.... zkusit najít nějakou holčinu co je třeba na učňáku kadernice - ve vyssim rocniku

hankaviki
29. črc 2019

Asi nemam dost velkou fantazii,abych si to představila, ale nějakou neznámou začátečnici bych do toho netahala.

ela90
29. črc 2019

Ale ani střihnout se sama doma nemusi byt výhra. Uz jsi se tak nekdy strihla? Máš dost ostré nuzky?
Ja bych poradila na tu akci vymyslet nějaký účes ktery to zkryje. Resp ve kterém se to ztrati. Taky mám dlouhe vlasy a zastřihnout si sama konečky troufnu, ale kdyz jsme to jednou vzala vic, byla to zubata katastrofa.

mandala
29. črc 2019

Asi bych obarvila celé, ale nestříhala a zkusila se poradit s nějakou kadeřnicí, jaký odstín...

kittyy17
29. črc 2019

použila bych nějaký vymývací barvící šampon, klidně i úplně jinou barvu, hlavně tmavší (hnědou, zrzavou), a pak šla ke své kadeřnici...

kittyy17
29. črc 2019

@teri_92 rozhodně nestříhat, to nic nevyřeší. Zkus z toho průšvihu udělat přednost, záměr ;)

pathan
29. črc 2019

Když to obarvíš barvou z drogerie, tak jednak nevíš, jak chytí ten melír a pak ještě budeš bojovat s odrosty. Zkusila bych konzultaci u normální kadeřnice, teď v létě se jim to dost přeskupuje, protože spousta lidí si bere dovolenou na poslední chvíli. Odbarvovat a znovu barvit je blbost, pokud to nemas tmavsi nez bys chtela, proste ti doplni melir a da ti na to preliv.

bayt
29. črc 2019

Obětovala bych peníze a čas a nechala to uděůat konečně pořádně.

barulina
29. črc 2019

Nestrihej krasne vlasy. Kup ejakou peknou svetlou a holt to mabarvi. Bude to vic prqce ale pak muzes zase prkne melirama prejit k tomu co se ti libi.

elesse
29. črc 2019

Vlasy po zadek doma neostrihas tak aby to vypadalo dobre. Co si dat barvu jen k hlave, udelat z toho takovy ten zamerny odrost co se dost nosi a za nejakou dobu si udelat meliry z kadernice? Pripadne to muzes zkusit tema barevnyma sprejema jak to bude vypadat

zmrz_lina
29. črc 2019

V Brně jsem kdysi chodila do salonu Josefina, ceny tam byly normální a kadernici moc šikovní. Domácí řešení už bych po tomhle neriskovala.

zelenaesmolda
29. črc 2019

urcite bych to neresila podomacku ale zasla ke kadernici a uz vubec bych to nestrihala,co tim vyresis?

jolal
29. črc 2019

@teri_92 hlavně si je střihej 😶😶😶😶 mam podobnou barvu vlasu i hustotu. Kup si barvu v drogerce a nabarvi si je doma. Rekni mamce, manzelovi at ti pomuzou se zadni casti. 😍

zelenaesmolda
29. črc 2019

@jolal
a co tim strihanim vyresi?a jako sama si ustrihnout vlasy to by taky nemuselo a pravdepodobne nedopadne dobre...

jolal
29. črc 2019

@zelenaesmolda chybi tam NE 😁😁 NESTŘÍHEJ

zelenaesmolda
29. črc 2019

@jolal
tak ted uz to dava smysl,radsi bych to smazala nez si je ufikne :D

jajanek
Autor odpověď smazal
Zobraz
martiniquest
29. črc 2019

Objednala bych se ke kadernici a nechala to na ni. Jiste bude vedet. Z domacich experimentu jsem uz vyrostla. Ty penize za znicene vlasy a osklivy vzhled nestoji.

kata267
29. črc 2019

Doma bych do toho uz radsi nevrtala a objednala se ke kadernici, to nemuze byt prece az tak desny? Hlavne se doma nestrihej 🙈 na tu akci si udelej neco jako culik, drdol...at se to schova

leymea
29. črc 2019

Nedokazu si to predstavit, zkus poslat fotku. Doma bych radsi nic nedelala a obetovala penize a sla ke kadernici. A co by vyresilo strihani? A jak Ti radi holky, na tu akci si udelej nejaky uces, ktery to schova 😉

vanea
29. črc 2019

Objednala bych se ke kadeřnici...další barva v tak krátké době na vlasy je docela soda, zvlášť když si to budeš dělat sama, ještě si zničíš vlasy...Nic si nestříhej ani nebarvi, objednej se někam, kde mají dobré recenze, nebo kde to znáš ... případně vymysli účes tak, aby to nebylo vidět ve spletených ,nebo jinak vyčesaných vlasech, třeba v drdolu a počkej, až se ti vrátí tvoje kadeřnice🙂 Pokud ti ani jedno nevyhovuje, kup si tonovací šampon a zkus ten účes vymyslet nějak s tím. Držím palce!

xxx3d
29. črc 2019

To i dokážu představit. Nestříhej, nebarvi, tam kde je melír by to chytlo jinou barvu, výsledek by byl ještě horší, ve finále.
Na tu akci, kam se chystáš si vymysli nějaký účes, jak ti tady už radily holky, to je nejmenší investice, další méně náročná investice jsou různé příčesky k účesu, případně paruka, ale tady bych se svěřila do rukou nějakého kadeřníka, abys to měla "správně usazený".

jade85
29. črc 2019

Určitě kadeřnice. Jak to dopadlo podomácku už víš, neriskuj, že to bude horší.

klpoiu
29. črc 2019

A.co kdyby si hodila foto, třeba se ti jen zdá že je.to tak hrozné. :-*

alemari
29. črc 2019

pokud udělala polovinu hlavy hustě tak prostě domelírovat víc na druhé- žádná krmeč, jestli se ji tovylilo k hlavě tsk zase hustěji domrlírovat.. bez fotky ti tu nikdo nic neporadi...

zlorenka
29. črc 2019

@alemari presne, nestrihat, domelirovat zbytek a az bude tvoje kadernice, tak ti to ztmavi/promeliruje na puvodni pomer. Barvy z drogerky na prekryti nebrat, maj z 90% cervenej pigment kterej uz z toho nesundas ani peroxidem.

m_tina
30. črc 2019

radu nemam, ale doporucim kadernictvi, chodim na Taborskou do kadernictvi AndroVera a holky tam jsou straaasne sikovne, nemaji to mega drahe (mam vlasy po ramena a strih a barva cca 800) a nemusi se objednavat... urcite by si s tim poradily!

hojda
6. srp 2019

Co to nějaký učesat do drdolu, nezakrylo by se to? Těžko si to člověk představí, jak to popisuješ.