Jaký je váš jídelníček při hubnutí?

2. bře 2021

Ahoj holky. Je mi 25 let, jsem 1 rok po porodu a stále jen přibírám. Nevím jak mám začít a co jíst atd.. Jak se stravujete vy aby jste hubli a udržovali si váhu? Předem děkuji.

linduska45
2. bře 2021

Tak trosku se sem připnu.. Taky mne to zajímá 🙈

mumisa
2. bře 2021

Low Carb mi vyhovoval nejvíce.

autor
2. bře 2021

@mumisa mohla bych znát aspoň jídelníček? 🙂)

empik
2. bře 2021

Taky jsem zastáncem low carb stravování. Teď jsem v 6. měsíci těhotenství, takže jím vše, ale nemůžu se dočkat porodu, kdy po něm zase najedu na low carb.
Pro představu:
Snídaně: Čaj bylinkový, cottage + cherry rajčata
Svačina: Šunka s vysokým podílem masa + oříšky
Oběd: Bílkovina (ne luštěniny) a tuna zeleniny (zeleniny spíše zelená, červená obsahuje poměrně dost sacharidů)
Svačina: Káva s mlékem a k tomu alpro sójový jogurt (velké balení 500g tuším)
Večeře: Opět nějaká kvalitní bílkovina a zelenina

Zdá se to být jednotvárné, ale možnosti je spousta! Někdo se u low carbu vyhýbá mléčným výrobkům, ale já si je dopřávám (bez sýrů bych nemohla být). Neberu to jako dietu, ale jako způsob života. Takže to jídlo vám musí chutnat, aby člověk netrpěl.

autor
2. bře 2021

@empik a co zeleninová polévka?

autor
2. bře 2021

Je to low carb? A bílí jogurt? Asi teď vypadám jako hlupák ale vůbec nevím o co se jedná 😀

mia255
2. bře 2021

Já minulý rok nastartovala hubnutí keto stravou na šest týdnů ( je to v podstatě přísnější low carb). No a potom jsem se dopidila k tomu, že mám intolerancí na laktózu takže kéto a potažmo celé LC šlo mimo :D teď se stravuju tak nějak racionálně, jim minimum pečiva, téměř nic s laktózou, umělé cukry hodně omezuju. Od ledna 2020 mám dole zatím 13 kilo 👍

mia255
2. bře 2021

Jo a dodržuju přerušovaný půst a dvakrát měsíčně 24-36 hodinový pust

empik
2. bře 2021

Autor: No ono záleží co si pod zeleninovou polévkou představuješ. Musíš to více rozepsat. Jinak bílý jogurt nejím, tak nevím jaké má hodnoty.

jjasmina
2. bře 2021

U mě funguje vynechat cukr a cokoli z bílé mouky

klokanka31
2. bře 2021

Já jím pořád všechno, jen mám pravidlo se nepřejídat, a poslední jídlo do 17.hodin. Potom už jen pít čistou vodu. A funguje to 🙂

mumisa
2. bře 2021

K čemu Vám bude jídelníček, když ty jídla nebudete umět uvařit... Na FB je na toto téma x skupin, kde lidé sdílejí recepty. Nebo na paleosnadno.cz. Můj jídelníček Vám nepomůže, každý potřebuje pro hubnutí jiné množství sacharidů apod. Jestli chcete změnit stravu na LowCarb, musíte začít samostudiem..

empik
2. bře 2021

@mumisa Souhlas! 😊

wendiyk
2. bře 2021

Ahojky. Já se po porodu rozhodla pro jídelníček na míru, kde jíš všechno (sacharidy, tuky, bílkoviny). Nic z makroživin bych nevynechávala. V mém jídelníčku nechybí pečivo (žitné, špaldové, oves), přílohy (brambory, rýže, celozrnný kuskus, celozrnné těstoviny,...), libové maso, vysokoprocentní šunky, ovoce, zelenina, tvarohu, jogurty, žervé, mléko (živočišné i rostlinné), sýry, vejce, ořechy... Peču zdravé koláče, buchty bez bílého cukru a bílé mouky. Ze začátku jsem se držela pouze jídelníčku cca 3 měsíce, zhubla jsem 12kg a prakticky jsem pořád jen žrala 😄 teď už si přidávám svá jídla a hlídám se pomocí kalorických tabulek, kde jsem si nastavila denní celkový příjem a makroživiny. K tomu cvičím (alespoň 5x týdně 20-60minut) podle videí ladylab a jógu na YouTube. Každopádně doporučuji, pokud nevíš jak ze začátku na to, nechat si vypracovat jídelníček.

wladimira
2. bře 2021

Není v tom nic složitého zkratka začnete jist zdravě žádné čokolády bramburky knedliky omáčky hamburgery hranolky a podobně srač* a hlavně plus pohyb procházky cvicte doma ranní jóga proste se hybejte ..ten internet je toho plný....a jestli neznáte zdravé potraviny tak doporučuji nějakého odborníka ať napíše jídelníček konkrétně vám na míru

katka102030
2. bře 2021

Já mám sestavený jídelníček na míru dle výšky,váhy,fyzické aktivity. Jídelníček mám sestavený z normálního běžného jídla.Za 4 měsíce dole 10kg

barmil
2. bře 2021

Jedu prerusovany pust, 16:8. Hodně zeleniny, bílkovin, kvalitní tuky. Minimálně cukru, nejlépe z příloh a ovoce. Hodně pohybu, denně nachodim 7-10km, doma cvicim pilates a kettlebells. Prostě to chce vetsi výdej než příjem a příjem z kvalitních potravin.

te_reza
2. bře 2021

Jooooo. Nejvíc potřebuješ VŮLI. S rozumem se dá jíst všechno. U mě je zkáza cukr, cukr a zase cukr. Takže když si dám Light večeři a zažeru to nugetu, že... 😂

keksik002
2. bře 2021

Jím 5x denne male porce jídla na ktere mam chut. Piju hodne tekutin a mam pravidelný pohyb - drive chuze s kočárkem, ted co je syn zivejsi a vetsi je o zabavu postarano.
Vynechala jsem smazena jidla a jim min peciva, hodne zeleniny ke kazdemu jidlu, ovoce jen dopoledne. Dodrzuju pravidelnost jidel. Občas zhresim necim sladkym 🙂 kdyz jsem rodila mela jsem 83kg ted mam 61kg 🙂 chci jeste tak 5-6kg dolu.. Jinak, zacala jsem s timto az cca rok po porodu

aurelie34
2. bře 2021

Vyprdla bych se na nějaké diety typu low carb, keto atd. Já mám taky rok po druhém porodu, stále kojím dceru. Jím vyváženě, hodně zeleniny, ovoce jen dopoledne a třeba jen jeden kousek, žitné pečivo, žádný přidany cukr, bílá mouka. Snažím se jist 5 krát denně, hodně pít. Mám dole od začátku ledna 8 kg. Ještě jsem tedy přidala delší procházky svižným tempem.

mia255
2. bře 2021

@aurelie34 ale to co platí na tebe nemusí platit na jiného 😉 takže rada typu vyprdla bych se na.... je skoro zbytečná. Na mě zas nezabíra se celý den cpát jídlem i když po malých porcích, to jsem přibírala anebo se přinejlepším držela na stejné váze a ještě jsem měla hlad. Existují lidé, kterým stačí 2 nebo maximálně tři jídla denně, jsou spoko, tělo hubne a je zdravé. Jsou lidé, kteří se bez těch sacharidů obejdou. Strašně záleží jaký typ postavy a spalování máš. A na to co ti sedí přijdeš většinou metodou pokus omyl a pevnou vůlí 🙂

olga_
2. bře 2021

jimejinak.cz

radkovy
3. bře 2021

Mně teď v hubnutí pomáhá aplikace kaloricke tabulky. Za mě super. Hubnu pomalu, nehladovim a naučila jsem se jíst zdraveji.

loylii
3. bře 2021

Já se v těhotenství a v době kojeni stala závislá na sladkem. Nahrazovalo mi to energii, která mi chyběla z kávy, pohody u vinka atd.. a po ukončení kojeni jsem se toho nemohla zbavit. Tak jsem ze dne na den najela na Lowcarb a problém vyřešen. Tělo se i rychle odvodni. Všechny vysokosacharidovy jidla se nahradí kvalitním stravovani. 3x denně bez svacin. Pitný režim. Nic se neváží a nepočítá. Jen se proste vynechaji konkrétní jidla z tabulky. Pokud mas zájem mám osobní profil na instagramu. Lowcarb_fit_tipy. Je tam tabulka povolených potravin a vzor jídelníčku. Profil mám jen pro radost a inspiraci. Žádný zpoplatnění. Ps: zhubla jsem vše a ze začátku jsem přidala 2x týdne 5-10km rychla chůze s kočárkem.

luu25
3. bře 2021

Jednoduchá odpověď - pohyb, jíst můžeš všechno ale s mírou 🙂 Určitě doporučuju přidat víc ovoce a zeleniny a ubrat obecně tučného jídla (i když teď v zimě to moc nejde)

luu25
3. bře 2021

@luu25 jo a ještě jíst pravidelně po menších částech - k tomu ten pohyb, bez toho to nepůjde, člověk je přirozeně nastavený na pohyb a ještě dlouho bude trvat než nás evoluce uzpůsobí na současný styl života

dashyyy
3. bře 2021

Jím 3x-4x denně, hlídám si bílkoviny, kvalitní tuky a sacharidy, hlavně teda cukry.. nechala jsem si postavit jídelníček od MJT a teď už se držím jen kalorických tabulek, ty jsou za mě super, člověk si udržuje přehled.. pro hubnutí vždy platí výdej vs. příjem... je potřeba jíst hlavně dostatečně a vyváženě 🙂 za mě 90% jídlo a 10% pohyb.. dokud jsem se hýbala jako šílená, ale jedla málo, nešel dolů ani gram tuku

aurelie34
3. bře 2021

@mia255 tak vzhledem k tomu že stále kojím a to fakt hodně, tak je důležité aby mělo tělo z čeho brát. Já kdybych jedla 3 krát denně tak umřu hlady. Vždy je důležité si nastavit jídlo tak aby to bylo udržitelné do konce života. Nebrat to tak ze je to dieta ale něco co budu dodržovat porad. Pokud někdo vydrží celý život nejíst sacharidy tak ok a proč ne. Já vím že bych to dlouhodobě nevydržela a pak by nastal jojo efekt. Tak že za mě radši pomalejší hubnutí ale udržitelné i do budoucna

mia255
3. bře 2021

@aurelie34 ale nejde o to, že to tak děláš ty. Vyhovuje ti to a to je v pořádku. Jde o to tvoje sousloví : "vyprdla bych se na....." 🙂 mě totiž poměrně dost vadí, když se snaží člověk, který tyto dle tebe "diety" ani nevyzkoušel snaží radit, že nejsou v pořádku. Já tento styl stravování vyzkoušela, dokonce při kojení a světe div se stačilo mi to. Dokonce jsem byla během plného kojení na whole30 2x a nepřišla jsem o mlíko, neumřela jsem já ani dítě. A taky s tím jojo efektem, já byla na keto stravování, poté LC a pak jsem najela na stravování se sacharidy(kvůli intoleranci laktózy), žádný jojo a hubnu dál.
No prostě jsem tím chtěla říct, že člověk by měl vyzkoušet to, co si myslí, že by mu mohlo vyhovovat ať už přežité jezení 5* denně anebo třeba 3* a nezatracovat věci před tím, než je vyzkouší, protože to v tamtom článku psali...

andelka
5. bře 2021

Já zkouším dávat na jídlo pozor díky kalorickým tabulkám. Zatím to dělám 14 dní, tak uvidíme. Přidala jsem pravidelný pohyb. Neočekávám extra rychlé výsledky, pořád hodně kojím, v noci blbě spím, v psychické pohodě taky moc nejsem, ale baví mě to, já jsem takový tabulkově grafický typ, takže já to potřebuju vidět, a mít přehled. Snad do léta nějaký výsledek bude.