Břeclavsko. Jste tady některá z postižených obcí?

mourovatakocka
25. čer 2021

Ahoj holky, jste tu některá z postižených obcí na Moravě? Případně víte o někom, kdo přišel "o všechno"?

levandule_k
25. čer 2021

Teď se dívám, co se stalo, tak to je mazec.

camelinka
25. čer 2021

@mourovatakocka Skvělá skupina, děkuji 👏

izzylka
25. čer 2021

Hele já myslím, že lidi z těch oblastí nebudou mít teď vůbec čas a náladu chodit na internet, takže nečekám, že se tu někdo objeví.
Je to uplná katastrofa a vůbec se mi tomu nechtělo věřit...celou noc jsem byla jedním okem vzhůru a modlila se, aby něco takového nepřišlo i k nám. Jsem z ostravy a naštěstí tady byla jen bouřka. Tchánovci za ostravou zatopenou zahradu a sklep...takže tady jsme dopadli ještě docela dobře. Vůbec nechápu, jak se tu v čr vůbec mohlo udělat takové tornádo....nechápu to a je mi z toho smutno...příroda se bouří a bojím se, že to bude jen horší a horší 😓

zrzeckas
25. čer 2021

Na fb je primo skupina (a myslim ne jen jedna), kde jsou ruzne inf.. O pomoci, kam darovat veci, jak pomoci.....

mamadvoudeti
25. čer 2021

Tady je tohle kdyby někdo chtěl našla jsem to na Instagramu

mamadvoudeti
Autor odpověď smazal
Zobraz
letalnica
25. čer 2021

@izzylka Máš pravdu, spousta lidí je určitě i bez elektřiny. Je to strašné.

mourovatakocka
autor
25. čer 2021

Raději bych cílené poslala pět peněz nějaké konkrétní rodině než do veřejné sbírky, tak doufám, že někde na někoho narazím, i když je jasné, že momentálně ti zasažení nemají kapacity na pobyt na sociálních sítích.

mamadvoudeti
25. čer 2021

Pokud je zde i někdo odkud pojede ten RegioJet můžete se přidat tam

jipe
25. čer 2021

kromě teplého jídla jsou prý aktuálně potřeba powerbanky, event. nějaké agregáty, nejde tam elektřina, lidi si už nemají jak nabít telefony, pak celty, plachty, na zakrytí střech

michaela666
25. čer 2021

Holky prosím, pokud chcete poslat finanční pomoc najděte si přímo rodinu, která to potřebuje. Co mám informace, tak peníze z těchto sbírek se ani po roce nedostali k lidem, na které se pomoc vybírala. ☹

hojda
25. čer 2021

@michaela666 z kterých sbírek? Taky člověk musí počítat s tím, že se začnou objevovat různí podvodníci a na dálku je dost těžké ověřovat komu pomáháš☹.

michaela666
25. čer 2021

@hojda Loni byli na Moravě povodně. Všude v televizích čísla na sbírky. Červený kříž údajně pomohl materiálně, ale finance prý rodiny vůbec nedostali.

hojda
25. čer 2021

@michaela666 Jsou sbírky, kde přímo píšou na co jsou peníze použity.

hojda
25. čer 2021

@michaela666 Často ty peníze dostávají obce a ty je pak rozdělují.

michaela666
25. čer 2021

@hojda Jasně pak už je na obci, co s penězi udělá...Každopádně jako národ nejsme zas tak v háji, jak jsem si nedávno myslela. Když " teče do bot" umíme si pomáhat.

miky25117
25. čer 2021
netopejr
25. čer 2021

@mourovatakocka Kdyz to nebyva tak obři, dá zkusit nejak přes starostu... oni ty lidi celkem znaji a vedi, kdo vic potrebuje.... ale ted tezko rict.
Zveřejněna byla ted jeste tato linka, tak.treba se zkusit zeptat tam. Spis asi na způsob, jak se dostat k nekomu konkrétnímu. Jeste me tak nnapadá přes místní hasiče....nnebo si udelat vylet. Lidi vedi.
Kamarad pru povodních obdaroval jednu konkrétní pani, myslim ze pres charitu ji nasel, ale peníze daval primo ji.

Infolinka pro poptávku i nabídku pomoci

Jihomoravský kraj zřídil infolinku, na které je možné poptávat i nabízet pomoc. Krizová linka 800 129 921 bude v nepřetržitém provozu i během nadcházejícího víkendu.

similenka
25. čer 2021

@mourovatakocka Např.nektere rybářské spolky oslovily tamější rybářský spolek a taky chtějí darovat peníze konkrétni rodině. Je spoustu mladých rodin s dětmi, co přišly o nově postavené domy, a zbyly jim jen oči pro pláč. Celá nová ulice je zničena.

similenka
25. čer 2021

@mourovatakocka Kamarádka přišla o tatínka, strýce a dům. Byla s dětmi pryč, jinak by tu nebyla.

hojda
27. čer 2021

@michaela666 Tady jsou přímo sbírky pro jednotlivé rodiny https://www.donio.cz/SpolecneProMoravu

jipe
27. čer 2021

Dům kultury Hodonín
lctSp1ognc3 soarehd ·
🔴 AKTUÁLNĚ HOŘÍ A NEJVÍCE POTŘEBUJEME:
!!!- -Židle
!!!- -Partystany
!!!- -nesmazatelné tlusté fixy!!!
- -tvrdé konferenční desky
!!!- -PANTENOLY!!!!! na spáleniny od sluníčka
!!!- -Baterky!!!
!!!- -Elektrocentrály!!!
!!!- -Zdravotnické vybavení-betadiny, obvazové materiály, náplasti!!!
!!!- -Montážní pěny!!!
!!!- -Dětské zásypy, krémy na opruzeniny!!!
!!!- -KOLEČKA!!!
- -střešní desky, osb desky, vruty
- -opalováky, repelenty, ochranné brýle!
!!!- -STAVEBNÍ PŘILBY!!!
- -Řetězy na motorové pily
- -Benzín, cisterny nafty!
- -Latě!!!
- -Struny do strunnových sekaček
- -Štípačky kleště velké i malé
- -Prodlužovací kabely volné i cívky
- -Motorový olej!
🔴 Z vesnic máme aktuálně poptávku po:
- -schůdky
- -žebříky
- -drobné nářadí jako klempířské kladívka, hřebíky, lopaty a
lopatky a akunářadí (vrtačky apod.)
- -lampičky na propanbutan nebo baterie
- -malé čerpadlo na sprchu
- -baterky + baterie do nich
- -malé plynové bomby
!!!- -kšiltovky pro pracanty!!!
- -sluneční brýle
- -svítilny
- -hrábě
- -plynové bomby malé
- -líh, odmašťovadlo
- -Voltaren, panadol čípky pro děti, Ibalgin masti
🔴Nepříjímáme dezinfekční prostředky, respirátory, potraviny v konzervách, oblečení, věci pro děti, úklidové potřeby, plenky, deky, hygienické potřeby, roušky, respirátory. Máme dostatek!!!
Pokud jste schopni a ochotni něco z výše uvedeného poskytnout, dovezte nám, prosím, vše k nám na Dům kultury MIMO STAVEBNÍCH MATERIÁLŮ -TY SVÁŽET ZEZADU K ZIMNÍMU STADIONU.
Seznam průběžně aktualizujeme dle aktuální poptávky.
Poslední čas aktualizace- 21:34 27.6.

marti89
27. čer 2021

@jipe Díky za výtah, zítra budu kompletovat balík, tak se mi to hodí..

mourovatakocka
autor
28. čer 2021

@hojda Super odkaz 🙂

mourovatakocka
autor
28. čer 2021

@similenka Nešlo by o závratnou sumu a členy rodiny nevrátí nic, ale ať se mi kdyžtak ozve, jde mi mráz po zádech 😔

similenka
28. čer 2021

@mourovatakocka Samozřejmě každý podle svých možností. 🍀