Předkožka u sedmiletého - urologie ČB. Máte zkušenost?

teryem
4. únor 2021

Zdravím rodičové.. Máme dnes za sebou sedmiletou prohlídku a opět se řešila synova předkožka. Nejde mu přetáhnout, ale to ostatně už od narození. Nikdy naštěstí neměl žádné problémy. Už kdysi jsem to chtěla řešit, šla jsem na urologii a tam postarší doktor po třech vteřinách vyšetření, že musí na obřízku. To jsem ale po konzultaci s jiným doktorem a se spoustou maminek zavrhla a nechala tomu volný průběh. Teď na to opět přišla řeč a mám pocit, že pokud kluka nezmrzacim nedá mi dr pokoj. Já obřízku odmítám, ale bojím se, že ať vlezu na jakoukoli urologii, budou ho chtít řezat. Nemáte zkušenost s dětskou urologii v ČB? Dala mi doporučení a prý ať zkusíme tam. Mám vztek 😡 příští týden rodím, takže teď beztak nikde lítat nemůžu, ale pak to asi chca nechca řešit budu muset. Předem děkuji za reakce

barulina
4. únor 2021

A jak jinak teda to chces doresit? Myslim, ze 7 uz je celkem hodne na to aby nesla.

petrasipkova1
4. únor 2021

Jak má velkou dírku na curani, odhalí se při mytí zalud aspoň trochu ? Je super ze nemá žádné problémy, syn trpí na záněty, takže to řeším už teď v jeho 3 letech. Teď mazeme Piňďa masti a doufám ze pomůže ✌️

mary.jane
4. únor 2021

Taky bych poradila zkusit mazat Pinda masti. Hodne maminek si ji chvali...

janule1940
4. únor 2021

Tak přeci pokud nemá problém,tak proč to chcete resit?neuvolnuje se sama ani trosku?uvolnujici krémy už jste zkoušeli?pokud mu to nepůsobí záněty ani obtíže při moceni,tak v čem je problém?proc urologie?ucelene info zde https://www.predkozka.info/stranka-pro-chlapce/

teryem
autor
4. únor 2021

@janule1940 protože nevím proč to musím řešit, nikdy ani jedinej problém. Spousta maminek říká, že pokud problémy nejsou, nechávají to tak a v pubertě, vlivem víme čeho, se jim to může uvolnit samo. Tím se řídím. Čekáme. A tím jí i argumentuju. Je dobrá myslím, ale v tomhle mi nedá pokoj. Radši ho teda vezmu ať se na něj kouknou, třeba mu dají aspoň nějakou masticku prozatím. Tu jsem čekala i kdysi od toho doktora, ale tomu bylo už asi osmdesat a jediný co řekl, že řezat, a celý.. A to ani náhodou

teryem
autor
4. únor 2021

@barulina no ani není.. Jsou děti, kterým se uvolní třeba až v pubertě.. Takže nevím, proč musí děti traumatizovat rezanim, strhavanim a pod.. Pokud bude chtít obřízku, ať si jo nechá udělat až bude sám chtít.. Samozřejmě mluvím o situaci, když nebudou žádný problémy.. Taky jsem myslela, ze jiná možnost není, šla jsem jak ovce k doktorovi, ten řekl urezat a jinak nic.. Vylezla jsem s tím, že prostě musím, že jinak jsem úplně k ničemu.. Než jsem začala shánět zkusenosti jiných maminek.. Ne všechno, co řeknou doktoři, který žijou v určitý době furt a stále, je nejlepší.

teryem
autor
4. únor 2021

@janule1940 btw, ten odkaz je super, bych ho měla spíš poslat mojí doktorce, možná by pak neradila takový nesmysle

barulina
4. únor 2021

@teryem no a co teda jineho jde v 7 letech delat?

teryem
autor
4. únor 2021

@barulina no pokud nejsou problémy, tak by se nemělo dělat nic.. Prostě tomu nechat volný průběh, az si kluci s ním začnou hrát, přirozeně se může uvolnit sama.. Nebo prostě růstem.. Jsou osvícení doktoři, co to ví, neřeší pokud není nějaký problém.. Bohužel, je ještě spousta doktorů, co to prostě od narození pořád strhávají a strhávají.. Uvidím.. Mám kontakt na jednoho prý odborníka v Kolíně, tak snad bude rozumnej, abych měla pro ní potvrzení, že na to nekadim. . Sice to máme asi 170 kiláků, ale když mi nebudou chtít hned řezat do dítěte, klidně pojedu no

markyska82
4. únor 2021

@teryem vyzkoušejte dělat koupele v bylince sléz maurský (maceruje se 24 h ve studené vodě) - pak ideálně nalít do škopíku s važnou vodou (bez květů ) a nechat pinďu máčet asi těch 15 minut a občas zkoušet nenásilně přetahovat. Chce to pravidelně,ale nám to pomohlo. Případně doktorka může napsat mastičku s kortikoidams. Pokud nemá potíže,není nutné řezat a hned řešit na urologii. Jsou to už dnes zastaralé názory,že když v 7 letech nejde předkožka přetáhnout,že se to hned musí řešit. Slyšela jsem o doktorech,co radí přetahování i u dětí kolem 1 roku a to je úplný nesmysl. Zkuste ten sléz a trpelivě každý den/max obden. Prodávají i mastičku sléze. Ideální je kombinovat koupele a mazání. Zkuste v lékárně nebo na internetu. Stojí to pár kaček. Toho sypaného slézu si kupte třeba 4 pytlíčky,nebo víc. Já dávala do zavařovačky asi hrstičku. Klidně se tejte,),kdybyste chtěla něco vědět

teryem
autor
4. únor 2021

@markyska82 moc děkuji za radu, pokusím se sehnat. A to když se v tom bude macet, to ma potom/přitom se s ní nějak manipulovat? O tý masticce mi radši ani nemluvte 😡 nechápu, když s tím má takovej problém, proč už nám ji dávno nedala... Já se prostě bojím, že jak s tím začne dělat všechny ty vyfikundace, začnou mu to všichni zkoumat atd. zanese si tam něco a jak do teď problémy nebyly, tak začnou, což je dost běžné

dominge
4. únor 2021

Zkus si v lékárně koupit pinďamast nám se to uvolnilo celkem během chvilky a držím palce 🍀

radecka1
4. únor 2021

@teryem Ve FN v Praze Karlov také radí nic nedělat, pokud nejsou problémy. Tak můžete případně zkusit odborníka i tam.

amazonkajanik
4. únor 2021

@teryem ty,s mamkou jsme to nedávno řešily. Brácha měl jako 3lety problém s přetažením,tak mu to náš dětský okolo jen lehce narizl a v pohodě,predkozku stále má(jen musel potom chuděra ledovat). Jenže to bylo v roce 85 a tehda žádné masti nebyly. Zkusila bych masti a pak se zeptat případně na to drobné uvolnění,nikoliv obrizku přímo ...

amazonkajanik
4. únor 2021

@teryem tohle jsem našla
https://www.uromedico.cz/deglutinace-predkozky-...
Ber jako příklad 😉🤔

teryem
autor
4. únor 2021

@dominge děkuji ☺

teryem
autor
4. únor 2021

@amazonkajanik děkuji za radu 🙂

prostenika85
4. únor 2021

Mi teda přijde 7 let už celkem dost na to, aby predkožka nešla trochu přetáhnout. Pokud se nemůže pořádně umýt, drží se mu tam nečistoty, zbytky moči, můžeš mluvit o štěstí, že netrpí na záněty. To chceš čekat do puberty, až zjistí, že pinďu nemá jen na čůrání? A že ta hra, kterou by teda rád začal praktikovat nějak bolí? Nějak si nedokážu představit, že ke mně napochoduje čtrnáctiletý puberťák: "mami, nejde mi přetáhnout žalud, když si chci... Půjdeš se mnou za doktorem?" 😉

teryem
autor
4. únor 2021

@prostenika85 no.. Kdyby ho něco jakkoli jen zabolelo, určitě bych tu psala, že ho nikdy nic nebolelo.. Tj jedno. Díky za názor 👍

prostenika85
4. únor 2021

@teryem Jasně, v sedmi ho nic nebolí, protože mu přirození slouží k tomu čůrání. Ve čtrnácti už bude chtít nejen čůrat a zjistí, že to bolí. To se ale těžko poběží svěřit mamince. Myslím, že když se vícero doktorů shodlo, že vidí problém, možná tam nějaký problém bude. Spoléhat na zkušenosti pár maminek na netu, u nichž se to samo nějak spravilo, je podle mě krátkozraké 😉

amazonkajanik
4. únor 2021

@teryem ono je to i popsáno v tom odkazu,že problémy mohou nastat později právě v době,kdy začne být sexuálně aktivní. Na té urologii zjistí,zda má zúžení (to se obrizce nevyhnete) nebo jen přilepení,to řeší ambulantní zákrok. Jako,na obrizce není nic špatného,pokud nejste xenofobní ,jako můj švagr,který to nemůže přenést přes srdce,že je obrezan,ale on to má též ze zdravotních důvodů ...

mary.jane
5. únor 2021

@amazonkajanik tvl xenofobni?! Vis, ze obrezany chlap ma treba zhorsenou moznost masturbace? Si predstav, ze by ti v detstvi ufikli klitoris a kdyz by sis na to v dospelosti stezovala, tak by te okoli odsuzovalo, ze jsi xenofobni 🤦‍♀️. Vis vubec vyznam toho slova? Jako chudak tvuj svagr.

amazonkajanik
5. únor 2021

@mary.jane no,on fakt nadává,že je jak žid,když nemá predkozku. Oni mu to fakt museli udělat,je celozivotne na plenach

odula
5. únor 2021

@teryem ja ted uplne nevim, jestli si to pamatuju dobre, ale nasemu se uvolnila jeste pozdeji. Snad az v deviti. At nelakuju. Nase deckarka rikala, ze od tech sedmi, osmi se to klidne muze uvolnovat, pokud nejsou problemy, tak se to resit nemusi. nekteri doktori dokonce tvrdi, ze fyziologicky se predkozka uvolnuje az do dvanacti. Teprve pak se nasazuji masti. A pak snad az obrizka. Muj nazor - Je to trochu definitivni reseni, pokud kluk nema problemy, cekala bych. pokud si dobre pamatuju, tak, jak jsem psala, nasemu se uvolnila taky hodne pozde. Ale on si to tak nejak pak uz sefoval sam. Zatim bych to neresila.

odula
5. únor 2021

@amazonkajanik jasne, tak az zacne mit problemy, tak je muze zacit resit. Az bude sexualne aktivni, tak se muze i nechat obrezat. resit zuzenou predkozku v sedmi letech obrizkou je trochu overkill.

teryem
autor
5. únor 2021

@odula děkuji za reakci, taky to tak udělám 🙂

amazonkajanik
5. únor 2021

@odula proto jsem posílala ten odkaz,kde tohle vysvětlují a zároveň jsem uváděla,že má nejdříve zkusit masticky. Já jí do toho netlačím, ale pokud se sejde vícero názorů od odborníků,tak tam už asi jiná možnost nebude.

lilian2111
5. únor 2021

Synovi taky nešla, ale trpěl tedy na záněty. Doktorka v nemocnici mu opatrně nařízla okraj, nekoukala jsem pod ruce, jen co mi říkala 😁 a stáhla. Tuším že ve třech letech. Pak jsme mazali a pravidelně sám syn stahoval ve vaně, nyní 10 let a bez problému.
Osobně bych možná zkusila nějakou mast, aby se to pomalu mohlo uvolňovat, asi bych nečekala až přijde sám na to že to nejde, ale víc bych zatím asi taky neřešila. Obřízku zatím určo ne, to až by byl fakt problém, přijde mi to moc takový definitivní řešení pokud to není akutní problém ☺️