Co proti jojo efektu?

waflicka01
16. dub 2015

Zdravím,
máte zkušenost s nějakým enzymem, látkou, potravinou, či cvikem, který by byl vhodný pro zastavení Jojo efektu? Slyšela jsem cosi o Bromelinu, na který je bohatý ananas. Bromelin údajně zastavuje jojo efekt a slouží k nenabírání váhy. Můžete mi to potvrdit/vyvrátit, případně poradit kde konkrétně bych mohla koupit nějaký potravinový doplněk na bázi ananasu?

adypro
16. dub 2015

Já si myslím, že na to není žádný zázračný přípravek, bromelin je fajn, ale na spalování tuků (prý), ale určitě ne proti jojo efektu, tomu zabráníš jedině pravidelným a vyváženým jídlem, pomalým hubnutím a pohybem.
Když bromelin, tak bych raději občas koupila ananas, prodává se i natural sušený a ten podle mě ten enzym také obsahuje v akt. formě.
Sama se také snažím redukovat svoji hmotnost. Spíš než investici do přípravků bych raději investovala do dobrého výživového poradce.

danuselokovicova
16. dub 2015

Souhlasím, jojo efektu nedosáhnete kdyý budete zdravě jíst po malých dávkách něěkolikrát denně.

olinkapolka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
harise
16. dub 2015

No spíš bych doporučila nedržet drastické diety a nebrat prášky na hubnutí (nefungují). Je třeba pravidelně,zdravě jíst a cvičit - bez toho to zkrátka nepůjde...

dominikato
21. dub 2015

Souhlasím.

ducky1990
21. dub 2015

Tak místo Jojo brambůrky Jojo knedlíčky říkat nene, děkuji :D :P. Je třeba změnit myšlení, zdravý způsob stravování. Nepřejídat se, ale ani nejíst málo. Zařadit více ovoce a zeleniny. Vyřadit tučné jen výjmečně. No a prostě si to tak nastavit v hlavě a užívat si to. Netrpět dietami to nemá smysl.
Na koktejly nevěřím jak se s tím přestane tak je to jojo, totéž tablety a drastické nejedení...

waflicka01
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacikaci
6. kvě 2015

Když změníš životní styl, jojo efekt se nedostaví 😉 (žádné diety, apod. prostě změnit své myšlení, svůj způsob stravování napořád, postoj k pohybu)..

limet178
12. čer 2015

Jojo efekt je sposobený tým, že pri dietach dochádza k chudnutiu, ale k chudnutiu zo svalov, nie z tukov.
Ja poznám spôsob ako chudnúť z tukov ...

sannutri
16. dub 2016

Jojo efektu se vyhneš při dodržování pár základních pravidel. Já sama jsem se inspirovala tady http://www.spravnehubnuti.cz/clanky/dejte-jojo-... Musím říct, že si váhu zatím úspěšně držím a problémy s nabíráním nemám.

bachovy_esence_poradna
25. dub 2016

z mojí zkušenosti je potřeba změnit životní styl - tedy vyřešit příčinu PROČ tolik jím nebo proč nemám motivaci k pohybu, proč mám třeba sklon k dělání si starostí nebo nízké sebevědomí apod...
to hodně ovlivňuje v jakém rozpoložení člověk je a tedy jestli má vůli a energii se na té správné cestě opravdu udržet 😉

samozřejmě je potřeba některé potraviny vyřadit z jídelníčku natrvalo nebo je výrazně omezit... a nehubnout příliš rychle...

ale stojí to za to 🙂

janaandjana
26. kvě 2016

Proti jojo efektu pomahají asi také dopnky stravy. Myslím že jsou takvé které pomahají vydržet zravou dietu 🙂

janaandjana
5. čer 2016

@janaandjana
A pokud by to někoho zajímalo osobně jsem využila Piperine forte s vytažkém z piperiny.

rybamrazena
5. čer 2016

@waflicka01 Pevná vůle?

venny83
30. čer 2016

Bromelin je co vim enzym, ktery pomaha travit bilkoviny.
S jojoefektem nema nic spolecneho 😖

Jojoefekt je odpoved tela na nesmyslne diety. Zajimavy clanek, se kterym se stotoznuju najdete tady - http://www.readit.cz/zdravi/jakzhubnout-10kilo

bachovy_esence_poradna
30. čer 2016

hodně důležité je

- psychika - při dietě doporučuju Bachovy esence namíchané na míru - podpoří motivaci a vůli 🙂

- aby bylo tělo vyživené a tím nedocházelo často ke stavu "mám na něco chuť.
Protože když je tělo v harmonii a dobře vyživené, tak tyhle stavy mizí, není tam ta podvědomá potřeba neustále jíst, protože tělo je na té hlubší úrovni skutečně nasycené. Pro výživu těla doporučuji zelené potraviny, ale pozor, musí být kvalitní....případně minerály, ale v přírodní formě....
Můžete mi napsat

sannutri
30. črc 2016

S výživovými doplňky, které by zabránily jojo efektu zkušenosti nemám. Co ale jednoznačně pomáhá, je vyvážená strava bez omezování jakékoli potraviny. Zkrátka pestrý jídelníček a úměrné porce.

berenikavodackova
21. zář 2016

Radu odborníka 😉 Se zdravím se rozhodně hazardovat nevyplatí ...

brokovich
21. zář 2016

Hlavně nedávej žádný prachy za různý kapky, prášky, přípravky. Jsou to vzdy jen lapace penez. Pak ti ty prachy budou chybět na vyvazenou stravu. Jojo efekt = hubla jsem příliš rychle a na to je jedina možnost. Hubnout dal, ale pomalu, třeba i jen 1,5 kg mesicne. Tělo si na každou změnu, i váhovou, musí zvyknout. Zde platí rychle pozbyl a ještě rychleji nabyl a naopak. Hubni pomalinku a jojo efekt te s velkou pravděpodobností nepotká. 😉

sannutri
22. lis 2016

Nejlepší a nejspolehlivější je pestrá, vyvážená strava. Jednostranné diety jsou vždy spojené s jojo efektem a tělo při nich a hlavně po nich dostává pěknou nálož.

pulecp
22. lis 2016

Tím enzymem je přesvědčení, že jsi štíhlá, že Tvé tělo dělá vše nejlepší pro to, abys byla ve formě - je to enzym "lásky k sobě, ke své duši a svému tělu". Věř, že když budeš mít dost tohoto "enzymu", nebudeš potřebovat řešit, jaké jiné enzymy máš kupovat a jíst 🙂

mmmartuska
22. lis 2016

S jednostrannými a drastickými dietami se vždycky dostaví jojo efekt. Jak píšou všichni nahoře, důležitý je změnit životní styl a myšlení, začít se hýbat, jíst zdravě. Hlavně hubnout pomalu, maximálně 1 kg za týden. Za sebe můžu doporučit stránky www.stobklub.cz kde jsou skvělé tipy na hubnutí a databáze potraviny, ve které jsou označeny potraviny vhodné a nevhodné k jídlu a kde si můžete sestavit jídelníček na míru. Jsou tam i fotky lidí,co s tímhle programem krásně zhubli, což je velká motivace. Já tak zhubla 20 kg před dvěma roky a stále váhu držím. 😉