• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dukanova dieta - změna životního stylu

10. července 2017 
holky můžete mi prosím vysvětlit konec tohoto výpočtu? svou váhu prý budu mít 6.4.2014 když budu vše dodržovat jak se má, ale proč pak s váhou stojím do 12.8.2014 ? tam už potom se nehubne?

a ještě dotaz já si dala cíl 65kg on mi dal 69kg tím pádem já chtěl 1F držet 5dní a on mi píše 3 dny, jak dlouho by jste teda byly v 1F vy? :slight_smile:
3. led 2014 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozinka vaří se luxusně,konečně mě baví i mytí nádobí :D jinak snídám denně sladké, třeba tiramisu vím, že mám na 2 dny, ale jím ho 4 dny většinou, i déle... pak je luxusní kremeš, ten je na 4 dny... a klidně si i škrobem zahustím nějakou omajdu, já to zase nějak nehrotím, jasan, že nesežeru toho hafo...
housky se můžou, dávka je na 2 dny,já nemám ráda otruby v jogurtu,ani v kaši, takže je dávám max do těsta na tiramissu, ale ty jakoby nepočítám a tak si dám 2 housky denně, a nebo k obědu knedlík a housky už ne...
pudink je druhá fáze, je taky na plus mínus 2 dny, teď ujíždím na tvarohu s nescafečkem,taky je v albu, jen kafe dávám jenom trošičku a někdy poředím i s jogurtem, to hodně zasytí :slight_smile: potom jsou super ryby - uzená makrela, zavináče, tuňák ve vlastní šťávě... a sem tam si dám i párky z lidlu, udělám si pizzu, sýr někdy zhřeším a dám 30% eidam, ale spíše teda mozzarelu, pak vajíčkový salát, šunku, vajíčka, pomazánky z tvarohu.... aobědy kuře a kuřecí prsa na 100 způsobů :D a semtam hovězí... teď mám v mražáku králíka, bude příští týden pečený se zelím, chlapi chtějí rajskou, taky si dám...
3. led 2014 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hrozinka to je třetí fáze, tu držíš 10x tak dlouho, kolik jsi zhubla kg - 12,8kg = 128dnů fáze 3... někdo i v trojce hubne...
3. led 2014 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina1506 jee tolik tipu, hned mam lepsi naladu. Ja celej den premejslim na co jsem se chtela zeptat a uz vim na tunaka? Jak ten se muze? I ten rajcatovem prozlaku? Ja jim jen kure, makrelu, lososa chci zkusit, zeli miluju, udela si cervene a snim i 3 misky :slight_smile: musim si udelat jidelnicek dopredu aspon den a bude, otruby v jogurtu, mlece nebo jako kasi nedam blee :confounded: vetsinou z nich pecu. Musim mrknout jak delas ten tvaroch s nescafem :slight_smile:
3. led 2014 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozinka v rajčatovém protlaku kukni na cukry.... já vařím normálně pro všechny, jen to poupravuju a chlapům udělám přílohu, moc se s tím netentím.... :wink: jo a ještě miluju játra na všechny způsoby... jen tak orestovat na cibulce, jako špízy s kuřecím, popř.,zeleninou, s porkem jako omáčku... zítra budeme mít na oběd pečené kuře, já si připeču asi i na neděli, kůži zblajzne chlap... jo a ještě je luxus kuřecí halušky jako příloha... jenom rozmixovat 100g prsou, 1vajíčko a okořenit a šup do vody... jo a ještě mě napadly polívky... ať už vývar (s haluškama, játrovými knedlíčky, celestýnské nudle, vajíčko, česnekačka...), gulášovka, zelňačka, různé zeleninové... fajně to zasytí... :slight_smile:
a ten tvaroh - do misky prdnu sladidlo - používám už jenom tabletky, trošku nescafečka, zaliju trošilinkou horké vody, promíchám, prdnu tvaroh, zamíchám a hotovo... někdy dělám více a načančám si to do skleniček... je to i pro 1F, nemusím mít kakao... a samo jogurtové a tvarohové nápoje - podle konzistence promíchám s mlíkem, do toho bolero a luxus :slight_smile:
jsem jak na baterky, jak si postupně vzpomínám :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2014 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozinka jo a ještě vyšla knížka - kuchařka http://www.megaknihy.cz/zdrava-kuchyne-diety/165531-navarme-si-chudnutie.html dívala jsem se na ni v knize, ale pro mě nic moc, takové recepty, co dělám běžně...
3. led 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina1506 uf to je informací jdu od konce jogurtove tvarohove napoje? Celestinské nudle? Ty se nesmí ne? Do vývaru dáš i mrkev? Ja jatra nejím :frowning2: jsem hodne omezená masem co jím :frowning2: kůži na mase ja stejně nejím tak to mi neva :slight_smile: už se těším na zelí a kýtu kuřete mňam :slight_smile:
3. led 2014 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hrozinka nápoje - je to jako jogurtové mlíko, nebo kefírové... prostě naředit mlíkem... nebo klasický bílý kefír a do něj bolero... "celestýnské" nudle dle DD - vajíčková omeleta nakrájená na nudle... vývar dělám i s mrkví, když mám BD, tak nedávám zeleninu na talíř, v BZD jo...
3. led 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tina1506 aha tak omeletu recept jsem ještě neviděla :slight_smile: kefíry miluju :slight_smile:
3. led 2014 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky,ráda bych se k vám připojila .včera jsem narazila na Dukanovu dietu a od té doby si pročítám všechno možný na netu,určitě jí vyzkouším.Můžu se jen zeptat, můžu v 1.f snídat knekebrot ? a můžu si dávat ovesné vločky? děkuju
5. led 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vali101 obojí ani omylem, nejen v první fázi,vůbec :D
5. led 2014 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina1506 aha,děkuju,budu si to muset přečíst znovu pozorněji:slight_smile:
Ještě mi není jasné,když potřebuju shodit 10 kg,budu držet dietu podle předpisů a nepodaří se zhubnout tolik,mám vypustit 3.f a začít znovu 1. a 2. a pak naject na 3?
pořád mi nějak není jasné,co budu snídat:slight_smile: našla jsem třeba vaječný salát,ale kolik a s čím,nebo kdy jíst ty otruby,to jsem zatím nezjistila.od úterka jdu na to,zítra nakoupím nějaký potraviny :slight_smile: jsem zvědavá
5. led 2014 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vali101 zdravím já taky nevím co snídat. 1f je nejtěžší. Není zelenina ,ale mužes si udělat dukan chleba nebo houstičky - ty má tina v albu a jsou super. Jen musíš počítat otruby. V 1f můžeš max 1,5lžíce a je jedno jak bud v jogurtu,mléce jako kaši nebo napéct pečivo. Třebas dukan chleba je z 6 ti lžic oo takže ho máš na 4 dny od 2f na 3 ale uz celej den nesmíš otruby použít.
Já budu zatím snídat :
dukan toast v toastovači se šunkou
Vaječina 1 celé a z druhého bílek nebo omeletu se šunkou
Bílej jogurt se sladidlem
Bílej jogurt vyšlehaný s tvarohem
Tvaroh vyšlehaný s mlékem
Palačinky - až v 2f
Cottage linesa 2,4%% tuku
Salat caesar 2f
Šunková pomazánka ( 3plátky šunky,100g tvarohu,3Pl jogurtu,vegeta ždibec,1strouzek česneku a uvařene vejce)
Puding + piškot 2f
5. led 2014 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vali101 nejsem si jista jak mysliš,kdyby se nezdařilo shodit 10kg. Budeš držet 1f max 3dny to dáš dolů hlavně vodu a pak najedeš na 2f a v té budeš tak dlouho dokud nebudeš mít svou váhu. Ideál je 1kg týdně takže nemá cenu po měsíci skočit do 1f. Až dosáhneš své váhy dáš se do 3f a tam budeš za 1shozené kg 10dní 10kg x10 dní= 100 dní a pak pujdeš do 4ky :wink:

Základ co budeš potřebovat je: ovesné otruby (OO) pšeničné otruby (PO), prášek do pečiva (PDP), sušené mléko odtučněné - já ho nahrazuju odtučněným pudinkem, kaako orion to je do 10%tuku, bílé jogurty,mlíko a tvarohy
5. led 2014 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vali101 jak píše @hrozinka - a ještě si kup maso - kuře, hovězí, játra, ryby, uzená makrela, zavináče, šunka s vysokým obsahem masa - všechno můžeš jíst kolik chceš,kdy chceš... koukni ke mě do alba,mám tam i seznamy povolených potravin, je to přehledné... v DD se na časy a množství nekouká, jenom teda otruby, tolerované potraviny a mléčné výrobky do 1kg denně... co není zakázáno, je povoleno :D klidně se ptej... hlavně nejdřív naštuduj a pak začni, začátek je pakárna, ale jak se do toho dostaneš, je to brnkačka!!!
5. led 2014 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tina1506 Tinuš kde a jakou kupuješ tu makrelu? Ja chcu jit do lidlu na lososa tak chcu mrknout i na makrelu :slight_smile:
5. led 2014 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozinka v Lidlu mají taky dobrou, je v takové jakoby krabičce, jinak kupuju kdekoliv, zatavenou i na váhu... já ji miluju, sežeru klidně celou i bez housky :D
5. led 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina1506 ja mam makrelu ráda,ale jedla jsem jí jen z grilu :slight_smile: tak to vim jakou mrknu a koupím taky. Mám hned další oběd :slight_smile:
5. led 2014 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
juu pekne jste se do toho pustily..take jedu od zacatku..dnes treti den 1f:slight_smile:
6. led 2014 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@inna1 kolik se ti tedy podařilo shodit a za jak dlouho? a kolik ještě chceš dát dolů? :slight_smile:
6. led 2014 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak já na to dnes najela:
snídaně : jogurt linessa jahoda smíchaný s 1/3 velkého bílého jogurtu , káva s kapkou mléka 0,5%tuku
svačina : kefírové mléko tuk 0,9% - může být?
oběd : dukan placka v troubě ( ne celá) kuřecí maso opečené s cibulí na pánvi, dresing ( jogurt, česnek kapka kečupu linessa)
svačina: jdu zkusit nescafe tvaroh od tiny :slight_smile:
večeře : asi cottage s vajíčkem

celý den popíjím černý čaj s kapkou citronu bez cukru 1,5 už budu mít v sobě a ještě jsem si koupila vitamíny šumivé :slight_smile:

taky prozradím, že v pátek jsem měla 82kg :cry: :cry: v sobotu ráno mě strašně bolelo břicho a záda takže za víkend jsem toho moc nesnědla, má startovací váha dnes ráno byla 81,45kg tuto počítám jako start a s DD jdu na 65-67kg, dle dukana do dubna a pak upevňovat tak uvidíme :dizzy_face:
6. led 2014 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vali101 dnes odpo jsem si na tebe vzpomněla, hodně důležitá věc je než začneš 1) zvaž se 2) změř se . může se stát, že váha dolů nepude, ale cm jo, sval je těžší než tuk :wink: a hlavně nikdy se nevaž po zeleninových dnech, zelenina obsahuje strašně moc vody, kterou si tělo ponechá a postupně ju vylučuje v BD takže se ti může zdát, že nehubneš, ale ve skutečnosti máš v sobě jen vodu ze zeleniny :wink: :wink:
6. led 2014 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina1506 tak mě se to nescafe vůbec nepovedlo :frowning2: může to být tvarohem,že je hrudkovitý? Nebo,že nemam nescafe,ale jiné kafe? :frowning2: tak jsem se na to těšila :frowning2:

Takže sváča vypuštěna a véča omeleta ze 2 vajec,šunka krutí a 2 lžíce cottage linesa :slight_smile:
6. led 2014 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozinka za tri dny -2,2kg
6. led 2014 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@inna1 krása :slight_smile: a za to jak si to držela předtím ?
6. led 2014 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozinka že by horká voda a studený tvaroh z lednice?
6. led 2014 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozinka Ahojky,díky,všechno udělám co jsi mi psala :wink: od zítřka jdu na to,mám obavy,protože jsem teď byla fakt strašně rozežraná :unamused:
mám ještě otázky.Koupila jsem si tvaroh nízkotučný a nějaký sladidlo v prášku Sorbit se sacharidem,určeno pro diabetiky a dietáře,můžu to přidávat do tvarohu,nízkot.jogurtu a tak? a kolik?
Jestli tomu dobře rozumím,teď pojedu 3 dny bílkoviny podle předlohy a pak týden bílkoviny+zelenina a další týden zase jen bílkoviny a budu to střídat než budu mít dole co potřebuju?A co puding,ten si můžu udělat třeba čokoládový, z nízkotuč.mléka a bez cukru,nebo můžu trochu umělého přidat? omlouvám se za tolik otázek,ale jsem ráda, když se můžu s někým poradit :slight_smile:
6. led 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozinka loni to bylo 24kg jeste bych 10-15 chtela dat..
6. led 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vali101 2f budes stridat bilkovinovy dny a dny bilkoviny zelenina jak ti to bude vyhovovat treba jeden a jeden nebo dva a dva..puding je tolerovana potravina tak radeji az od druhe faze..sladit muzes od zacatku sladidlama je jich hodne..nektera nejsou chutna musis zkouset co ti bude chutnat..ja pouzivam sypkou stevii nebo cukren a irbis
6. led 2014 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina1506 děkuju :wink:
koupila jsem si i makrelu,tu si v 1.,f můžu dát také k obědu?ale zítra si udělám kuřecí plátek.
Je u DD nějaké minimální množství které se musí sníst?třeba 4-5 jídel za den?nebo víc?
do alba kouknu určitě,hlavně mě zajímá to pečivo.když si upeču tek D.chleba,pak si můžu dávat k snídani třeba ten chleba s vajíčkovou pomazánkou,nebo tuňákovou i v 1.f? a je jedno kolik toho sním?
6. led 2014 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek