Hubneme a zhubneme

foogy
7. pro 2012

Ahoj holky,
chci dát pár kg dolů, ale potřebuji k tomu mít podporu. Už jsem tady před těhotenstvím zhubla 10 kg a to díky holkám a jejich radám a podpoře, proto zakládám diskuzi, kde to všechno probereme a podpoříme se a v létě se budeme vystavovat v plavkách 😀

foogy
autor
31. pro 2012

Mačingovou teď měsíc držela mamka a taky říkala, že se jí hrozně ulevilo, že se cítí taková lehčí. A nějaká jídla jsem u ní jedla a chutnalo mi to, ňam!

jitta
31. pro 2012

Holky, tak dám ten jídelníček sem, on to není úplně jídelníček jen takové doporučení a mně pomohl moc, hlavně ta pravidelnost v jídle 😀

Jídelníček:

Musí se jíst pravidelně 5 - 6x denně po 2 max. 3 hodinách. Např.: 8, 10, 12, 15,18 a třeba druhá večeře 20 hodin ( 2 -3 hodiny před spaním) K pití voda neperlivá čistá min. 3 litry, káva s mlékem se může bez cukru, čaj neslazený, alkohol se může občas bílé víno + voda.

Zakázané potraviny : bílá mouka a výrobky z ní (kromě těstovin- ty jsou povoleny), máslo, tav. sýry, banán, hruška, hr. víno,
cukr,cukrovinky,sladkosti, sladké pečivo

Olej: vše smažit na řepkovém oleji, pokud smažené jídlo, obalit pouze ve vajíčkua strouhance a smažit na řepkovém oleji
Ke každému jídlu čerstvá zelenina.

Snídaně:
například: celozrnné pečivo + lučina, nebo žervé, nebo pl. sýr 30%,pomazánkové máslo, vaj.natvrdo, mích. vajíčka po 2-3 měsících se může přidat kvalitní šunka nebo šunka od kosti

Svačina: 1-2 ks ovoce

Oběd: maso jakékoli spíše libové + příloha, brambory, rýže, těstoviny, kuskus,může být i těstovinový salát se zakysanou smetanou apod. Můžou se i omáčky, ale bez zahuštění anebo zahusit špaldovou moukou. 1-2 týdně luštěniny, ryby

Svačina: jogurt nebo jiný mléčný výrobek

Večeře: totéž co oběd, pokud k večeři celozrnné pečivo, tak jen 2x týdně nebo nějaký salát zeleninový, těstovinový apod.

2. večeře, zelenina, kousek sýra

aronek
31. pro 2012

Ahoj, ráda bych se k Vám přidala. Oproti tomu co máte v plánu hubnout, já musím mnohem víc 😢 Ideálně 30kg 😨 Jill jsem cvičila asi 10 dní, jenže pak začaly návštěvy a vánoce a váha šla zase nahoru 😝 Takže já mám v plánu 1.1. zvážit a změřit a od druhého začít. 😉 Vím, že těch 10 dám v poho, ale pak to začne dřít a já se na to vyprdnu, takže budu vděčná za podporu 😉

jitta
1. led 2013

Dobré ráno holky, tak jdeme na to 😀 😀 😀 😀 Já se zvížila, změřila a minimálně 5-6 kg bych ráda dala dolů, začala jsem v lednu 2011 a zhubla jsem 23 kg z toho mám asi 4 nahoře, tak to musí bezpodmínečně pryč 😉 😉 Ve středu jedu plavat a ve čtvrtek jedu s kámoškou na Jumping, doma začnu cvičit až od př. týdne, až bude manža v práci, před ním se mi fakt nechce 😝

berzi
1. led 2013

Dobré ráno. Koukám že oproti ostatním, jsem na tom o dost hůř... ☹ Já potřebuju tak min 20....
Ale co, směle do toho a bude to. V únoru se stěhujeme, tak ať mě nový sousedi poznají už hubenější. 😎

jitta
1. led 2013

@berzi no, tak to já před dvěma roky potřebovala taky a vidíš, te´dka už jen 5 a budu opět spokojená 😀 😀

berzi
1. led 2013

@jitta mě bude stačit deset, když víc, budu jen ráda. 🙂

lena1981
1. led 2013

Hezký Novoroční den přeji!
Tak jsem se taky zvážila a změřila, no vidím to v ideálním případě na 8-10kg, s tím, že těch deset časem, vím, že to jen tak nezhubnu. Už jsem aspoň zkusila Orbitrek, ujela jsem jenom 5,5 km a byla jsem KO. Takže fyzička je asi na jiné planetě 😀 Ale to se změní!

petka28
1. led 2013

@jitta a jak jsi zhubla tech 23?? 😲

loafeer
1. led 2013

ahoj holky, taky bych se k vám ráda přidala, i když jsem tragéd. Cvičení mě nebaví, chodím na orientální tance 1x týdně, sem tam s klukem na procházku...možná bych spíš nějak přes to jídlo, ale bojím se své vůle....kdysi jsem si stáhla jídelníček pole Ing. Havlíčka, vydržím pět dní, ale leze to do peněz, některé věci ani neznám a druhou půlku nemůže, protože držím BLP dietu:o/...chtěla bych dát tak 7kg, měřím 164, vážím tak 68kg, po porodu ( ale už víc než před rokem ) mám vytahané břicho, tak jsem si řekla DOST! Editka chce zas dobře vypadat:o)!!!!!!!!!!

victress
1. led 2013

@loafeer ahoj, podle mě je tvá váha úplně OK, já měřím 166 cm a vážím 80 kg, takže JÁ potřebuju zhubnout, ne ty 😀 😀 😀 😀 moje novoroční předsevzetí je do léta zhubnout aspoň 10 kg, takže mám opravdu co dělat a budu potřebovat kolektivní podporu 😝 😝 😝 😝

aronek
1. led 2013

@victress měřím jak ty, ale mám o dvacet kilo víc, takže asi tak 😢 Ale od zítra jdu na to a to by bylo, aby nebylo 😠 Prostě to půjde dolů 😉

aknel72
Autor odpověď smazal
Zobraz
paklicek
1. led 2013

Ahoj holky, tak já jsem se dnes změřila - děs běs 😠 ,a zvážila - to mě trochu potěšilo, už mám po těhu jen 3 kila, takže když dohromady shodím 8, budu dá se říct spokojená. Jinak dnes jsem si dala očistu, jen jablka a voda s citronem. No nejhorší pro mě asi bude vypít ty 3 litry denně, nějak totiž zapomínám pít a vzpomenu si až večer 😒

jitta
1. led 2013

Ahoj holky, tééda jsem ráda, že se nás tu sešlo tolik, to nám to krásně společně půjde 😉 😉

@petka28 no jedla jsem podle toho jídelníčku viz. výše, pravidelně 5x denně ve stejný čas a k tomu hodně pít, trocha pohybu a šlo to úplně nádherně dolů 😉 Byla jsem rok po druhém porodu a byl to fakt děs, no te´dka jsem zase pro změnu rozkydlá, tak musím přidat víc cvíča i doma, jinak 1x týdně jezdím plavat a 1x týdně jezdím na Jumping 😉

aronek
1. led 2013

@aknel72 s mým plánem -30kg, tu budu s tebou, neboj 😉

iweet
1. led 2013

Ahoj holky, taky bych se k vám ráda připojila, mé plány jsou zhubnout aspoň 10kg, nezlobila bych se kdyby to bylo víc 🙂 Ode dneška dodržuji zdravou stravu, jak popisuje @jitta Loni se mi takhle podařilo zhubnout 6kg ale pak jsem se na to vyprdla ale udržovala jsem si to skoro celý rok až teď na Vánoce mi to stouplo nahoru! K tomu hodlám cvičit Jillien, rotoped a malé jsme k vánocům pořídili trampolínu tak na ní taky budu cvičit, ale teď mám nějakou virozu tak musím pár dní počkat až mi bude líp.

paklicek
1. led 2013

Holky zaujala mě tahle dieta, je to sice asi drastický, ale možná na začátek by to pomohlo trochu stáhnout žaludek a dát dolů nějaké to první kilo. Asi to zkusím. Nepočítám sice , že bych shodila 8 kilo za tak krátkou dobu, jak píšou, ale něco by dolů jít mohlo. http://sjidelnicek.cz/mlecna-dieta/

aronek
1. led 2013

@paklicek má to pro mně jednu vadu, nepiji mléko 😀 takže pro mně ne, ale zkus to, za zkoušku nic nedáš 😉

aknel72
Autor odpověď smazal
Zobraz
jitta
1. led 2013

@paklicek na mně je to moc drastický, já si raději pojedu svoji zdravou stravu, zamlada jsem taky hubla různými drastickými metodami a nikdy jsem si to neudržela ☹

aknel72
Autor odpověď smazal
Zobraz
aknel72
1. led 2013

@jitta a ty jsi snad stará 😉 jsme mladý krásný holky a budem ještě krásnější až budem mít menší objem 😀 já teda jedu podle tvé zdravé stravy

jitta
1. led 2013

@aknel72 no to jsem blbě napsala, jasně že jsem mladá 😀 😀 😀 😀
Ale já blbla s dietama už od puberty, na základce na druhém stupni jsem se nějak zakulatila, začla mi blbnout št. žláza a dlouho jsem to neměla léčený, a pak ve 20 jsme zhbula z 85 na 60 kg, to ale už i mně přišlo moc, těch 65-68 by mi stačilo a od těch 20 let jsem hubla skoro pořád, většinou i úspěšně, ale pokaždé se mi to vrátilo, až te´dka si už rok a půl váhu držím, s těma 3-4 kg nahoru, ale to snad půjde zase dolů 😉 😉 A je to od jara až léta nahoře, jelikož jsem pořád něco pekla a ujídala sem 😒

aknel72
Autor odpověď smazal
Zobraz
aknel72
Autor odpověď smazal
Zobraz
jitta
1. led 2013

@aknel72 no jo, já mám taky št. žlázu, ale naštestí ta moje nemá vliv na váhu, ale moje malá dcerka má taky sníženou funkkci, je jí necelých 7 a je jak nitka, tka doufám, že jí to vydrží a že nebude taky mít problémy s váhou, ona bere léky už od narození

jitta
1. led 2013

@aknel72 no ale ty jseš ještě hodně brzo po porodu, tělu to chvíli trvá než se dá dokupy, tak máš spoustu času se s tou váhou poprat a může to být klidně pomaličku polehoučku 😉

petka28
1. led 2013

@jitta akorát mi v tom jídelníčku nesedí proč se nesmí šunka? vždyt kvalitní šunka je jen bílkovina?? taky potřebuji dát dolů 20 kg:(

aknel72
Autor odpověď smazal
Zobraz