Motivace při hubnutí. Chtěl by někdo začít se mnou?

ela1983
14. říj 2020

Ahoj holky, jsem rok a půl po porodu a pořád mám pár kil, které bych potřebovala shodit. 7 kilo jsem zhubla podle Břicháče Toma, dvakrát jsem jela podle jeho knihy 29 denní plán, jenže už podruhé ty kila dolů moc nešla. Ráda bych se do hubnutí zase trošku opřela abych se dostala konečně na svou váhu pred porodem, protože co si budeme nalhávat není to ono, necítím se dobře v tomhle těle 🙂 Chci se zeptat, není tu nějaká mamča, která by v tom chtěla začít se mnou? Podpořit se, plánovat si jídla a prostě se motivovat, aby jsme došly k vysněnému cili?

petulejan
14. říj 2020

Mám to úplně stejně. Taky jsem začala s brichacem,shodila jsem deset kilo a ještě tak dvacet bych potřebovala 🙈 jen jsem si to vaření tak zprotivila,že teď nejsem schopna se k tomu zase dokopat 🙈

meekos
14. říj 2020

@ela1983 Mě docela překvapilo ze tady není žádná skupina, která by se podporovala a inspirovala třeba jidly a tipy... je to skoda

ela1983
autor
14. říj 2020

@petulejan Já bych potřebovala ještě tak 8, ale 10 by bylo úplný top. Už to nejde jako dřív, nějak není chuť ani třeba celý den věnovat se uvařit si na několik dní.

ela1983
autor
14. říj 2020

@meekos Jo já taky nic nenašla, tak to zkouším, jestli bude některá chtít, tak to můžeme zkusit.

terulle05
14. říj 2020

@ela1983 ahoj já od 4.6 držím dietu Cambridge a nemohu se stěžovat 😊💪 mám dole 35kg 😊

odula
14. říj 2020

@terulle05 a není to takovej ten program co máš coache, kupuješ suplementy a tak?

odula
14. říj 2020

@ela1983 zdar, já jsem změnila návyky cca v únoru, zatím jsem zhubla 8kg a potřebovala bych tak ještě pět zhruba. Kdyby se zadařilo dalších 8 tak se nezlobím, ale obávám se že moje ideální váha je práve jen o těch 5 kilo míň. Navíc bych si spíš chtěla vybudovat fyzičku než za každou cenu hlídat kila - jako - nejlépe spálit tuky, nabrat svaly. A hodila by se nějaká inspirace tak se s dovolením přidám ;)

ela1983
autor
14. říj 2020

@terulle05 O téhle dietě jsem neslyšela, ale já spíš myslela zdravé stravování a plánovat si jídlo a tak. Něco co sice dá práci s vařením, ale za to po ukončení nebude takový jojo efekt.

ela1983
autor
14. říj 2020

@odula můžu se zeptat z kolika jsi hubla?

odula
14. říj 2020

Ze 76 🙂

ela1983
autor
14. říj 2020

@odula Tak to není žádná váha 🙂 Já hubla z 85, stačilo by mi 70

odula
14. říj 2020

A kolik měříš?

ela1983
autor
14. říj 2020

168, podle výšky bych měla hubnout víc, ale když budu mít 68 tak vypadám akorát, víc už mi nesluší

odula
14. říj 2020

Jinak mě se osvědčilo celkově jako změnit stravování - úplně jsem vyřadila sladkosti, alkohol vůbec nepiju a omezila jsem pečivo a tak. Ale snídám úplně co chci. Ráno prasim klidně chleba s nutellou 🙊😁 jen bych potřebovala inspiraci co vařit... Mám nějakou krizi a zase padám do toho pitomyho odbyvani se. A to pak fakt nejde.

odula
14. říj 2020

@ela1983 jak se to vypočítává podle výšky? Myslím že podle BMI je 70 kg při 168 cm zdravá váha 🙂

ela1983
autor
14. říj 2020

@odula Jo tak to mě se taky osvědčilo změnit stravování, vynechat sladký a alkohol, a pravidelně jíst. Jenže teď s malou kolikrát nemám sílu si něco chystat, takže celý den jím jen aby se neřeklo a večer dostanu chuť i na sladký, prostě krize. Jinak co vařit bych věděla, mám fůru knížek s recepty, jen fakt nestíhám vařit nebo není chuť vařit.

pindu
15. říj 2020

https://balancewithtcm.blogspot.com/2016/08/jak... kocky mrknete sem, bez vareni to fakt nejde, ale pokud jsou recepty jednoduchy jde to zvladnout.

pindu
15. říj 2020

casto byva neutuchajici chut na sladke, ktera je casto problem pri hubnuti, nastesti s tim jde neco delat https://www.tcmdietetickeporadenstvi.com/l/zavi...

mia255
15. říj 2020

Já se klidně přidám :D od začátku roku mám dole 10 kilo a ještě 10 do léta chci. Teď se mi váha na hodně dlouho zastavila, ale to je tím, té už nejsem tak striktní jak předtím 🙂)

terulle05
15. říj 2020

@odula no jsou tam pytlíky neco jako keto ale tohle aspon ma vhut jidla a vysledek je vidět. A jí se k tomu povolene potraviny 😊

@ela1983 Z těch jídel (pytlíku ) se dají take udělat různé věci .
Ale chápu tě

Jinak já držela nebo spíše jsem docházela do svět zdraví a na mě nic moc . Mám i nějaké recepty schované .
A moje mamka take drží něco zdravého a hubne ale nevím podle čeho jede 😊
Každopádně hodně štěstí 😊

meekos
15. říj 2020

no bez vaření je to těžké... ale holky uvařit je přece raz dva.. zabere to tak 30 minut... ja vařím 4 porce (2 manželovi) vždy máme 2 dny to stejné... vařím když mám čas- hlídá manžel nebo dítě spí... šoupnu vše do krabiček a pak jen v poledne vytahnu a ohřeju... stejně tak svačiny, když už dělám manželovi do práce udělám si taky a jen vytáhnu a jím... všehcno samozřejmě stojí nějaký čas a o tom to je..
Já teda uplně nehubnu, proste se snažím najít správný balanc mezi pohybem, jídlem.. takže ani nějak pivko či dort si neodpustím... nejde to tak rychle, ale je to na celý život..

ekou
15. říj 2020

Zacala jsem ted cvicit dle online fitness, jelikoz mi zavreli bazen :D :D

odula
15. říj 2020

@meekos ano, to nikdo nerozporuje. Ani nepíše, že to bez vaření jde. ale jde o tu inspiraci k vaření. co vařit, když už člověku dochází napady i drive. . Tipy na recepty atd. tak sem nějaký přihoď 😉

odula
15. říj 2020

@pindu já jsem jako myslela, že by se právě přihazovaly nápady sem. Jako aby člověk nemusel lézt po různých blogách a ztrácet čas. Prostě nějaký nápady, inspirace, co se osvědčilo, co máte rádi.

meekos
15. říj 2020

ja včera rychlovka těstoviny, ricotta trochu zredena mlekem, sůl pepř, normálně dávám mrazena špenát ale tentokrat brokolice + osmahlá kureci maso...
Co mate dobrého dnes vy?

meekos
15. říj 2020

@odula plus včera rybickova pomazanka... sardinky, tvaroh, cibule, hořčice, sůl, pepř... domácí kvaskovy chléb... výborne to bylo

ela1983
autor
15. říj 2020

Já když nestíhám tak si uvařím rýži basmati, hodím tam tuňáka ve vlastní šťávě, zakapnu citronem, osolím a opeprim, je to rychlovka a mňamka

ela1983
autor
15. říj 2020

Většinu receptů mám z knížek krabičková dieta. Jsou tam jednoduché recepty, stačí si je přizpůsobit ke své chuti.

ela1983
autor
15. říj 2020

Mám zbytek kuřecího masa, takže si zítra udělám kuřecí závitek se špenátem a br.kasi. Dělám to tak, že naklepu maso, osolím, opepřím, potřu troškou pikantní hořčice, pokladu špenátem a osmaženou cibulkou, stočím, sepnu párátky. Závitek osmahnu na panvi, kde jsem smažila cibulku, podliju vodou a podusím doměkka.

terlik
16. říj 2020

Ahoj, ja se hlasim do slupiny. 🙂 Presne vas ted hledam. :D Mam doma uz pulrocaka a zatim jsem od navratu z porodnice dala dolu 2kg. Coz mi prijde vysmech a potrebovala bych udrzet motivaci. Poprvni tehotenstvi jsem schodila vsechno a i neco navic, ale ted se v tom nejak placam. Uz ten 29 denni plan od Brichace je pro me novinka, takze diky.