Jak najít čas na cvičení bez hlídání?

hojda
12. bře 2014

Maminky, potřebovala bych poradit, od těch které cvičí, jak se jim povedlo začlenit cvičení do denního harmonogramu? Potřebovala bych 4x týdně cvičit 60 minut v kuse, bohužel nemám žádné hlídání, kromě manžela, který se bude vracet z práce cca v 18 hodin. Zkoušela jsem cvičit s dětmi (5 let a 2 roky), ale prostě hodinu pro sebe abych je nemusela obskakovat nemůžu najít 😒 . Stále od cvičení odbíhám (kvůli nějaké blbosti, kterou potřebují, čurat, pití, převlíknout, hádají si u hraček atd atd.)a to je pak k ničemu. Zatím tedy cvičím večer (cca do 21 nebo až do 21:30), ale moc mi ten čas nevyhovuje, večer už jsem unavená a do cvičení se mi pak nechce. Jak jste to vyřešily vy?

Děkuju

marecekavendulka
12. bře 2014

@hojda no já mám malýho ve školce zrovna tam i pořádají kurzy cvičení,takže si jdu prvně zacvičit a pak jen seberu malýho a frčíme domů..cvičit doma bych asi nemohla,to by mi nedovolil 😀

marecekavendulka
12. bře 2014

@hojda takže bejt tebou,tak zkusím nějaké MC v místě tvého bydliště,kde by si děti hrály,zatímco ty budeš cvičit.Je ale otázka,zda ve vašem MC bývají hodiny tělocviku.Podle mě cvičit sama doma je na levačku,lepší je to v kolektivu.

llluckaaa
12. bře 2014

@hojda Tak buď to udělat tak, že se domluvíš s kamarádkou a budete si děti hlídat navzájem, nebo najdeš nějaké cvičení, které pořádá i hlídání děti, no a nebo další možnost je, že budeš ráno vstávat dřív než ostatní a cvičit budeš ráno (já to tak nějaký čas dělala a výsledky to mělo pěkné 🙂 ).

hojda
autor
12. bře 2014

@marecekavendulka Právě, že já to s dětma doma taky nedávám. chci ale cvičit doma, protože mám přesně doporučenou pohybovou aktivitu.

hojda
autor
12. bře 2014

@marecekavendulka Místní MC vedu já 😀 , takže to nehrozí a v okolí, je sice herna pro děti, kde je i hlídání, ale to hlídání v podstatě hlídání není, protože na děti tam nikdo pozor nedává.....navíc si ani nejsem jistá, že by tam děti byla samotné ☹ .

hojda
autor
12. bře 2014

@llluckaaa Popravdě hlídání 4x týdně u kamarádek nenajdu, kamarádky z okolí mají buď tři svoje vlastní děti (to jsou tři kamarádky), další už pracuje, a poslední má psychické problémy na které bere léky a nesmí být ve stresu....), ostatní jsou daleko. Nad tím ranní vstáváním jsem už přemýšlela, ale to bych musela vstávat mezi 5 a 6 hodinou a vzhledem k tomu, že zatím chodím běžně spát mezi půl dvanáctou a půl jednou (dřív neusnu), tak bych nejdříve musela postupně začít zvykat svůj organizmus na jiný časový harmonogram. Ještě to zvážím.

bonavoxa
12. bře 2014

Řeším stejný problém. S naší malou neudělám pomalu nic, ani úklid, protože chce neustále bavit, ráno vstává v 6, spát chodí kolem 21.30, přes den spí hodinu...to jsme ráda, že poklidím a uvařím. Hlídat nemá kdo, cvičit není s kým, tatínek pracovně vytížen. Pohyb tak za dítětem po baráku nebo pár hodin venku. Má rok, ješté je to s ní celkem náročné, ale rozhodné lepší než ty první měsíce. Ovšem jít někam takhle napuchlá, je pro mne dost traumatické..hlavě, když před otěhotněním jsme byla jako lusk...

vendulka
12. bře 2014

tak já mám starší ve školce a mladší doma, cvičím, když jde mladší spát, kolikrát cvičím i o víkendu,když není manžel doma a dětem pustím pohádku a koukají se a nebo se koukají na mě 😀,ale hodinu necvičím, to je pravda, většinou tak půl hodiny a to jen posilování, občas jedu na rotopedu,ale to zase děti koukají na pohádku a nebo spí

marecekavendulka
12. bře 2014

@hojda to se povedlo (myslím to,že jsi sama vedoucí MC) 😀

llluckaaa
12. bře 2014

@hojda Tak jestli jsi vedoucí MC, můžeš nějaké cvičení pro maminky a hlídání dětí u toho sama zorganizovat, ne? Já myslím, že by o to byl zájem 🙂

hojda
autor
12. bře 2014

@vendulka Já mám staršího ve školce jen na dva dny, z toho jeden den je tam jen dopoledne. Malá už mi přes den nespí, aby mělo cvičení nějaký efekt, tak je potřeba vydržet alespoň tu hodinu (první půl hodinu se tuky vůbec nepálí pouze cukry). Posílování chce tak 30 až 40 minut. Asi mi nezbyde nic jiného, než ten večer 😝 .

hojda
autor
12. bře 2014

@llluckaaa Naše MC je tu malé, když přijde hodně maminek, tak je tam 6 maminek a 12 dětí, navíc nevím, jak bychom zaplatili v takovém počtu, cvičitelku a pronájem prostor. Já navíc potřebuji aerobní aktivitu, takže takové cvičení se organizuje opravdu špatně (rychlá chůze, kolo, nebo cvičení kardiozóna). Asi mi opravdu zbyde jen ten večer.

ludva
12. bře 2014

@hojda Zkus HEAT s hlídáním 🙂 Lepší než cvičení večer a budeš plná energie celý den, uvidíš 😉 Nebo pak už zbývá jediná varianta, že bys předcvičovala ty 😀 Znám to, taky jsem neměla nikdy hlídání...

mataharyy
12. bře 2014

@hojda No já z toho důvodu volím 30 day shered, tu půl hodinku naškrábu (ale kecala bych kdybych tvrdila že každý den 🙄 ), ale většinou minimálně dva cvičí taky, což je masakr, kradou mi činky, pletou se mi pod nohy a nebo minimálně komandují, že to dělám špatně 😀 😀

luciebx
12. bře 2014

ja dam malyho spat v pul 8 a pak na to musim hned vlitnout jinak jak si sednu tak se uz nezvednu.. ale hodne pomahaji fotky toho jak bych chtela znovu vypadat neob tak.. takze tu prdel zvednu I o pul 9.. samo ze ne kazdy den.. dneska to na to nevypada.. sem ko a ani nemam byt z ceho..

hojda
autor
12. bře 2014

@ludva Heat 4 x týdně mě vyjde na 400,-, když budu chodit od 8:30 do 10:00 jinak to vyjde 140.- na jednu hodinu. To cvičení doma mi vyhovuje více, hlídám si tep a střídám (rotoped, orbitrac a stepper).

mataharyy
12. bře 2014

@hojda A co nějaký úplateček pro dítko, jako nějakou dlouhou pohádku u které vydrží sedět...? 😅 A to se říká že ženský na rodičovské dovolené mají moře času, co... 🙂

hojda
autor
12. bře 2014

@mataharyy JJ času je hodně, ale hodinu klidu přes den člověk nenajde 😀 . Malá hodinu koukat nevydrží a navíc mě se nejlíp cvičí, když koukám na svůj oblíbený seriál 😀

mataharyy
12. bře 2014

@hojda Jo to chápu, já taky musím mít nějaký podmaz 😅 Já taky tu půlhodinu ne vždy vyškrábu, ale tedy potřebovala bych to jak prase drbání, bo už vypadám jak to prase 😲 🤐

hojda
autor
12. bře 2014

@mataharyy no já na to nakonec vzala výživového poradce 😉 tak musím makat

mataharyy
12. bře 2014

@hojda tedy, tak to držím palce, ať to zvládneš, takovou odvahu tedy nemám, abych šla tak daleko... Já jsem ten příklad toho: začnu v pondělí. Však je pondělí... Ale to příští 😀 😀

breberka
12. bře 2014

@hojda já cvičila doma Jill a pokud doma nebyl manžel, tak jsem si zacvičila, když menší spal po obědě a větší mě nechal v klidu těch 30 min. cvičit nebo to i zkoušel se mnou 😀

hojda
autor
12. bře 2014

@mataharyy Já mám poslední rok rodičáku, tak je poslední šance se sebou něco udělat 😀, pak už půjdu do práce a nebude na nic čas.

hojda
autor
12. bře 2014

@breberka Se starším bych to dala, ale malá mi přes den už nespí a při cvičení buď pořád něco potřebuje, nebo se mi motá kolem strojů 😖 , že mám strach, že jí bouchnu....

spagatice
12. bře 2014

Moji kluci si chvilku hráli, chvilku cvičili se mnou a pak chvilku prudili, ale museli počkat. Vždycky jsem cvičila když byli po jídle. Nočník a pití jsem obstarala během cvičení. Samozřejmě to nebylo tak v klidu jako když je pohlídal manžel, ale dalo se to. Tomu staršímu to dokonce chybí, stále se ujišťuje, jestli po porodu budu zase cvičit 😀

breberka
12. bře 2014

@hojda tak to je škoda.......ono naši kluci si teď už spolu vydrží hrát i těch 30 min v pokojíku, ale tvoje malá je ještě malá - u nich je fakt znát každý měsíc navíc 😉

amallie
12. bře 2014

ráno, než všichni vstanou, budík na 6h a už jedu 🙂

mataharyy
12. bře 2014

@hojda No já mám taky poslední cca rok, takže když se zamyslím, měla bych do toho taky krapet vletět, abych se vešla do "pohovorových" hadrů, nemůžu všude v teplákách, že... 😀 😀

hojda
autor
12. bře 2014

@spagatice Což o to, oni by cvičili se mnou rádi, ale na ten rotoped se tři opravdu nevejdeme 😀

ludva
12. bře 2014

@hojda no neboj, já se na HEAT dostanu taktéž pravidelně - jednou za rok 😀 Já vím, je to drahé, na druhou stranu si vyčistíš hlavu a prostě z toho stroje hodinu neslezeš, takže efekt to má i kdybys šla 1x za týden. Nehledě na to, že můžeš dát malou do kočárku a hezky svižně jít na procházku a možná spálíš víc kalorií než domácím posilováním s obsluhou mládeže 😉