Jak zhubnout břicho při kojení?

karol1996
1. zář 2023

Zdravím, ještě rok a ctvrt po porodu mám navrch 15kg. Nejvíc mě to trápí na břiše. Dítě naprosto neodlozitelny. Jsem schopná udělat nějakou úpravu jídelníčku, plus třeba obden, dva si zacvičit, max půl hodiny. Nějaké rady čím začít? Jak upravit jídelníček? Opravdu me trápí břicho, vypadám stále těhotná a necítím se vůbec dobře

honatko092
1. zář 2023

@karol1996 Řeším teď úplně to samé, druhé dítě, jsem 10 měsíců po porodu, nahoře taky cca 15 kg, necítím se dobře...vynechala jsem zatím všechny sladkosti, sladké limonády, sirupy a bílé pečivo. Cvičit nestíhám, lítám od rána do večera se dvěma dětmi pořád venku a večer pracuju. Zatím...se nic neděje 😵‍💫 Fyzioterapetka mi ale říkala, že někdo u kojení neshodí ani půl kila, že tělo ví, že musí mít zásobu energie a nechává si ji uloženou...to je jediné moje vysvětlení, jinak nechápu, že po vysazení všeho cukru se neděje vůbec nic ( a to jsem jedla sladké na kila 🤯). Držím palce, moc jsem neporadila, promiň...

lenerka1
2. zář 2023

A nemůže to být i diastázou? Po druhém porodu jsem za půl roku výrazně zhubla, ale břicho stále jak v 6. Měsíci. To by pak pomohlo speciální cvičení od fyzioterapeutky.

optimistic
2. pro 2023

@karol1996 Ano viz výšé, většinou to bývá diastáza

uzivatelkapetra
2. pro 2023

Já třeba při kojení tloustnu ať dělám, co dělám.