Kojim a nehubnu

hop_ita
3. kvě 2017

Ahoj, vim ze je tady pat podobnych diskuzi, ale zadna neni aktualni. Tak jsem se odhodlala zalozit novou. Tehu jsem pribrala silenych 22kg, 10zustalo v porodnici, 2sla dolu a dal vubec nic. Jsem pet mesicu po porodu. Kazdy den chodim na prochazky, prumerne ujdu tak 8km, nekdy vic nekdy min, o vikendu klidne 15-20. Kdyz je hezky, vytahnu brusle, nebo pracuju na zahrade, nebo jedeme lézt, obcas jdu plavat...proste jsem myslim si celkem aktivni. Jim snad nejinteligentneji za svuj cely zivot. Snidane ovesna kase s ovocem, nebo zitny ci vicezrny chleba se syrem nebo vejcem, svacina ovo ne smoothie s trochou vlocek, obed vetsinou polivka a nejaky maso s prilohou, svacina zase chleba s necim nebo ovoce, vecere salat s tunakem, nebo neco obeda, deuha vecere trocha tvarohu nebo mleka. Chute na sladky nemam, pecivo jim jen obcas, piju vodu nebo neslazenej caj. Proste to nechapu! Muze to byt kojenim? Nebo delam neco spatne?
Jak jste na tom vy? Jake mate zkusenosti s hubnutim po porodu?

hop_ita
autor
3. kvě 2017

Jeste me napadlo, jestli by mi nemohlo pomoct nastartovat zase menstruaci. Ted co kojim, tak ji nemam. Zitra jdu na gyndu, tak ze bych si mohka zkusit rict o injekci..

anniesfibis
3. kvě 2017

@hop_ita zadnou injekci ti pri kojeni nikdo neda a neni to vubec zadouci. Pokud nehubnes, mas zrejme vyssi prijem, nez vydej. Vic v tom nejspis nebude.

gracinka7
3. kvě 2017

Za řeči, že se kojením hubne, bych vraždila! Nezhubla jsem nic a některé holky při kojení dokonce přibíraly. Radu jak zhubnout nemám, ale třeba tě potěší, že v tom nejsi sama 😉

luciebx
3. kvě 2017

kojenim se nehubne.
druha vecere je taky blbost. a kor tvaroh.
a 5 mesicu po porodu to jeste brzy. uzivej si miminka pokracuj jak chodis ven

linee
3. kvě 2017

@hop_ita a kde je napsano,ze musis u kojeni hubnout?Ja take nehubla,a to jsem mala spala a jeste mene jedla.Proste nekdo to tak ma.Injekce bych si nedavala-nech telu se vyporadat samo.Menstruace ti v hubnuti nepomuze.Proste az se zacnes vice hybat,delsi prochazky,tak se to zlepsi.
Neupinej se na to a bud rada,ze muzes kojit,jsou maminky,ktere by s tebou vymenili.Kojeni neni o hubnuti.Uzivej si detatka;)

hop_ita
autor
3. kvě 2017

I kdyz si to spocitam, tak nemam, spis mam problem dostat se alepon na hodnotu bazalniho metabolismu. Da se dohledat hodne starych diskuzi, kde zeny psaly, ze po ukonceni kojeni najednou zhubly, takze prosim nesud. Kazde telo je jine a hormony svedou opravdu hodne. Injekci ti pri kojeni dr klidne da, navic pokud napr chces znovu otehotnet a zatim kojis, tak to treba ani jinak nejde.

evicka381
3. kvě 2017

Někdo při kojení vůbec nehubne a nestresovala bych se tím, aspoň ti nejdou do mlíka žádné jedy, které se odbourávají spalování tuků. Jídelníček máš super, žiješ zdravě a až přestaneš kojit, tak kila půjdou určitě dolů. Nic si z toho nedělej ;)

hop_ita
autor
3. kvě 2017

Holky ja se hybu, na prochazky chodim opravdu hodne dlouhe a nejen to, jen si prosim prectete uvodni prispevek 🙂

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@evicka381 kdybych hubla aspon pul kila za mesic, ale to ze se nedeje fakt vubec nic..je to ubijejici! Ale dekuji za podporu ❤

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@luciebx druhou veceri ti potvrdi snad kazdej, kdo se hubnutim zabyva. Tvarohu snim tak 100g ne kilo zejo 😀 sle vetsinou se jen napiju mlika

tulikiss
3. kvě 2017

tak to je pak jasne pokud jis pod bazal a jeste k tomu kojis tak se nedivim ze nehubnes ani gram. tvoje telo strada davas mu malo jidla a tak jede na nouzovej rezim a vse co muze uklada a nepusti ze zasob ani trochu. zacni normalne dostatecne jist a uvidis ze to pujde.

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@gracinka7 presne, kazdej ti rekne jooo? Ale kojenim se prece hubne, to jde uplne samo! Uaa 😂😠

dokument
3. kvě 2017

@hop_ita Co pises, tak jis hezky, ale je to takovy redukcni jidelnicek 🙂 Ja jsem pri kojeni tloustla, jedla jsem nevyvazene a neustale jsem emla chute na sladke a hlavne hlad. Pribrala jsem asi 10 kg, plus 5 kg mi zustalo jeste po sestinedeli, takze dohromady 15 kg proti vaze pred tehotenstvim. Loni v breznu jsem (uz po odstaveni) zacala hubnout, rozumne, jen jsem si hlidala ziviny a teda dodrzovala mnozstvi pro redukci (ale to mnozstvi jsem jedla vzdy, takze vlastne zadna zmena, jen pri kojeni jsem doslova zrala a jeste spatne). Takze mam asi tak tech 10 kg dole, ale nejsem moc dusledna, mozna bych mela i tech 5 dole, kdybych se vic snazila. Lidi mi psali, ze jim malo, to nebyla pravda , jedla jsem blbe a hodne toho, co bych jist nemela. Ale ty jis hezky, no ale mas to takove jak kdyz jsem ja hubla 🙂 Pohyb jsem mela jako ty, denne 10 km prochazky a jeste kojeni a jeste nejaka prace v dmacnosti okolo decka. Mne osobne to vadilo jen proto, ze jsem nemela c na sebe a ze mi okoli neustale rikalo, ze jsem tlusta - rodina ne, ale vsichni ostatni. Ze cekam druhe, kamaradky mi rovnou gratulovali. To bylo docela faux pas, kdyz jsem jim rekla, ze nic necekam, ze jsem jen tak tlusta... Dneska si rikam, at mi vsichni vlezou na zada, ten cas na to jsem mela mit, abych se dala do poradku. Zbytecne jsem se kvuli tomu nervovala. Az jsem odstavila, tak jsem proste zhubla a je klid. Proste to k tomu patri, kojis a telo musi z neceho brat. Az dokojis, pokracuj v tom spravnem jidelnicku a bude to zase ok.

dokument
3. kvě 2017

v tehotnstvi jsem pribrala 12 kg

majvik
3. kvě 2017

kašli na injekci, myslím že MS s tím nijak nesouvisí... Nevím čím to může být, podle toho co píšeš mi nepřijde že bys jedla moc nebo se hýbala málo, ale vím z vlastní zkušenosti že někdy to přesto prostě nejde - byla jsem zhruba před rokem v podobné situaci jako ty, akorát že já nejen že nehubla, ale dokonce jsem přibírala... Nezměnilo se to nijak ani když už jsem přestala kojit. V zimě jsem se naštvala a domluvila s pár holkama (co trochu mají přehled o tom co děla ta nedělat při hubnutí) tady z koníka, že jim budu každý den psát co jím, kolik zhruba toho jím (přidávala jsem i fotky) a jak se hýbu. S tím že mi to budou zhruba kontrolovat a když tam bude něco špatně, napomenou mě. Tak mě ze začátku občas napomínaly že mám velké porce, často tučné jídlo apod. ale teď už jsem dlouho žádné napomenutí nedostala🙂 a za čtvrt roku mám 10kg dole...

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@tulikiss mam to tak baj ocko to se přiznám, ale nejak +-kolem toho bazalz to bude. Jak jim malo, poznam ze me honi mlsna. Tak jsem přidala na jídle, hlidam si pravidelnost, chute ani hlad nemam a stejne se nic neděje ☹

dokument
3. kvě 2017

@hop_ita injekci?..neblbni 🙂 ja jsem tloustla i kdyz uz jsem mela menstruaci, tu jsem mela od 9. mesice po porodu a kojila jsem rok a pul a celou tu dobu jsem tloustla.

dokument
3. kvě 2017

@luciebx druha vecere uplne ok, tvaroh je asi to nejlepsi, co muze na tu druhou veceri snist. Nebo proc je tvaroh blbost? Vzdyt je to bilkovina, ne?

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@dokument cetla jsem par zenskych ze zacaly hubnout s příchodem ms, tak proto me to napadlo. Je to desny, jsem aktivni sportovec, zijeme turistikou, lezením a ja jsem jak buldozer 😠

dokument
3. kvě 2017

@hop_ita pardon, ja musim jeste, jak to procitam postupne 😅

po odstaveni jsem nezhubla jen tak, musela jsem se snazit. Hormony to urcite ovlivnuji, zmenily se mi chute , vratily se mi ty stare, ktere jsem mela pred tehotenstvim a v tehotenstvi (to jsem nemela zadne chute nebo aspon ne hlad a chute jako pri kojeni). Podle me se kojenim nehubne, jen telo se vycerpava. A hrozne moc zenskych, co si chvalily, ze pri kojeni "hubnou", zase rychle nabere tesne po uplnem odstaveni. No a nekdo ma to stesti, ze uz nepribere, ale to jsou typy, tkre nikdy nemely s vahou problemy. Typy s nadvahou nebo obezitou, si casto lebedi, jak pri kojeni hubnou, konecne poprve v zivote hubnou ani by se snazily, ale zase to rychle na berou zpatky, protoze maji spatne stravovaci navyky. Hybes se hodne, pak az prestanes vozit, tak se teda moc nepohnes, aspon mne to tak prislo, to jen pomalu chodis s deckem a cekas na ne, protoze to zkouma kdejaky klacik, kaminek, zizalu... ze bych behala za ditetem, to se mi nikdy nestalo (ma 3,5 roku), na hristi ma volnost, tam mi nikam neutece, takze fakt jen pomala chuze, pohyb nula. Spis se tim prestan stresovat, uplne te chapu, ja jsem z toho byla taky nervozni, hlavne me urazelo jak se mnou mluvi to okoli. Manzel mi nastesti porad rikal, ze jsem krasna, ze se mu libim, nikdo, fakt nikdo z rodiny si nedovolil. Ale treba kolemjdouci znami... je to jejich problem, ze jsou tak neslusni. Ze nekdo dokoji a razem zhubne jsem taky citavala, taky jsem na to cekala jak na spasu, ale neprisla. Ale to je jedno, proste pak zhubnes, kdyz budes chtit a nez pujdes do prace, budes zase jako driv 🙂

zstanko
3. kvě 2017

Ahojte mainky, jsem jedna z mala asi, co kojenim opravdu hubla, kazdopadne to slo postupne..ja si myslim, ze zalezi hodne na tom, kolik ditko vypije mleka, muj syn mel totiz v 5ti mesicich pres 10kg jen z kojeni a porodni vaha 3,6kg 🙂 a taky na tom, jake mate spalovani 🙂 jedna se ale o dlouhodobe kojeni, prestala jsem, kdyz mel syn 21mes 🙂 a naopak, od te doby slo par kilo nahoru 🙂 drzim pesti, hlavne se nestresovat, at neprijdete o mlicko 🙂hezky den vsem!!!

luciebx
3. kvě 2017

tak ja kdyz chci zhubnout tak jim o 6 a tim to konci. nemam druhou veceri. To kdyby se tu rozebiralo ze chce podporit kojeni tak klidne..
kazda mame na to jiny nazor.

dokument
3. kvě 2017

@luciebx a v kolik chodis spat?

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@dokument jo nad tim jsem se nedavno taky zamyslela, ze vlastne ted je to na pohyb uplne zlaty! A jak rikas, to behani za ditetem..to proste neberu jako plnhodnotnej pohyb. Stejne jako domaci prace, i kdyz si treba za celej den sednu jen ke kojeni 😀 ale to neni sport proboha... to je asi vyhoda pro toho, kdo mel predtim sedavy zamestnani s celkove pohyb fakt 0

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@dokument
@dokument mezi 11-12 a vstavam mezi 5-6 a dopoledne nekdy jeste na pul h udrimnu pri kojeni. Dnes jsem misto spanku zalozila tuhle diskuzi 😀

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@dokument jo ted vidim, ze to nebylo na me 😀

luciebx
3. kvě 2017

@dokument tak v 11.

dokument
3. kvě 2017

@hop_ita ja si klidne dam druhou veceri treba ve 22, chodim nezridka spat v 1 v noci... 🙂 a kdyz jdu treba ve 23 tak se taky najim jeste treba ve 21. Ale nekdy se najim i tesne pred spanim 😅 zalezi co jim cely den a kolik. A taky v tomto rezimu hubnu (hubla jsem, navyky mam furt stejne). Uz teda dva roky nekojim.

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@dokument jj ja se k veceri vetsinou dostanu kolem 20h a spat jdu tak ve 23, ale to uz vetsinou vynecham tu druhou veceri. Kdyz mam prvni druv, tak pak jeste si dam ten tvaroh napr nebo mlicko.
Popravde uz se docela těším, az dokojim. Kojeni je super, uzivame si ho, ale ta dan za neho je fakt...tucna. Doslova 😂

hop_ita
autor
3. kvě 2017

@zstanko to asi hraje roli, me to kojeni moc neslo, dlouho jsem se rozkojvala a celkove syn pribral maaalo, za mesice tak 1,2kg..proste asi 100g/tyden. Ted uz davam kasicku, zeleninu a od vcera i ovoce na svačinu a basti jak prokoplej 😀