Měření tuku v těle v domácích podmínkách

frufrunka
21. led 2014

Ahoj holky,
sice pro mě hubnutí zatím není aktuální, ale po dnešním vážení se mi chtělo plakat... 😠 Takže ihned po porodu to aktuální bude. Protože se do toho budu muset opřít nějak rozumně a zodpovědně (žádné hladovění, žádné ničení se v posilovně do padnutí), zajímaly by mě zároveň i možnosti měření tuku. Informace na internetu se liší - někde hodně chválí ty domácí váhy s měřením tuku, jinde je haní, že výsledky jsou hodně zkreslené a závisí třebas i jen na tom, jestli jsem napitá a nebo jak mám zpocené nohy a v dalším článku psali, že ty váhy za 1000 jsou k ničemu, ty za 4000 že jsou super. Přesné a levné je prý i měření tuku kaliperem, ale to zase člověk nezvládne sám a já bych si ráda vystačila sama. Máte nějaké zkušenosti? Např. s těmi váhami, které měří i tuk a vodu - jak jsou přesné, odpovídají údaje realitě? Nebo je ještě nějaká možnost, jak si hlídat nejenom váhu, ale i obsah tuku v těle doma? O té váze uvažuju, ale nevím nevím, aby to nebyly vyhozené peníze...
Děkuji za postřehy!

llluckaaa
22. led 2014

Ahoj,
těm levným bych taky nedůvěřovala ☹ Kvalitnější začínají od ceny asi 4000 Kč (vyrábí např. Tanita). A nebylo by lepší, kdybys na měření chodila někam do poradny? Některé nabízejí rozbor složení těla od 100 Kč. To by tě asi vyšlo levněji než nákup kvalitní váhy 😉

frufrunka
autor
23. led 2014

@llluckaaa Ahoj, to mě právě taky napadlo... Přesně jak píšeš, když jsem pátrala po těch váhách, právě Tanita mě zaujala, ale ta cena... Asi se nakonec radši poohlídnu po nějaké poradně, něco je ve vedlejším městě, ale mám pocit, že tam tyhle rozbory jsou podmíněný zároveň nákupem jejich nějakého úúúúžasného hubnoucího programu nebo balíčku včetně potravinových doplňků, tak uvidím... 🙂 Protože o to nestojím, pojedu si sama na vlastní pěst... 🙂