Nehubnu po porodu. Můžou to být hormony? Zkušenosti?

crejzy
16. lis 2021

Jsem 10týdnů po porodu a tak jak jsem přijela z porodnice, tak mi stojí váha. Od šestinedělí nekojim ( nebylo mléko). V těhotenství jsem přibrala 16kg. Domu jsem přijela o 7kg lehčí a tak to zůstalo, přesto že jsem tri týdny na krabičkové dietě, i v šestinedělí jsem se necpala tak jako v posledním trimestru. Každý den se okolo dvou dětí nezastavim, pořad v pohybu. Po prvním porodu to šlo pomalu ale samo bez diety a teď proste nic. Nechápu, jsem z toho vykulená a trochu mám strach že mi těch 9kg proste zůstane i když se budu na hlavu stavět. Mate s tím zkušenost? Můžou to být hormony ? Ms ještě nepřišla…

rnika
16. lis 2021

@crejzy Každé tělo funguje jinak. Asi to nebude optimisticky, ale mě kg dolů sami nejdou, každý je tvrde vydařený a pořád mám bohužel kg navíc (už dlouho).

angelinie
16. lis 2021

@crejzy já bych počkala ještě pár měsíců. Vzdy, když mi dítě začalo chodit a já za ním musela celé dny běhat, zhubla jsem pak úplně samovolně i při obřím množství jídla, co jsem kvůli únavě jedla 😄 prostě s kojenym batoletem jsem jedla jak nikdy v životě a pritom byla nejštíhlejší...doporučuju 😆👍

crejzy
autor
16. lis 2021

@angelinie mám děti dvě. To starší běhá dost, takže s mladším na ruce musím fungovat. Procházky, uklid.. klasicky kolotoč okolo aktivního kluka. Kolikrát si večer rikam ze jsme si teprve teď sedla…

andelka
16. lis 2021

A jíš dost? Každopádně je ještě brzy, po porodu se toho hodně mění.
Já jsem vždycky zhubla bez snahy a bez problémů,ale po třetím porodu v 35 letech už ne, i když kojím. 5 kg mi zůstalo a 5 přidal covid/ lockdown. Pustila jsem se do vědomého hubnutí a hlídání jídla až teď,po skoro 3 letech.

crejzy
autor
16. lis 2021

@andelka Prave proto mám ty krabičky, abych jedla akorát ( 5x denně a vyvážené). Predtim se mi stalo ze jsem nestihala jist a pak si dala třeba tyčinku místo zdravější snídaně/svačiny/večere

mamikry
16. lis 2021

@crejzy Ja jsem treba typ, co pri kojeni nehubne. Pokazde jsem v tehotenstvi pribrala 20 kg, v prodnici jsem nechala vzdy 8 - 10kg a zbytek sel dolu pomalu. Na svoji vahu jsem se dostala po druhem tehotenstvi az za 2 roky a to jen diky cviceni. Ted jsem na sve vaze uz po pul roce, protoze maly ma ABKM, a mne tim padem z jidelnicku zmizely vesmes cukry a tuky. Zacala jsem jist lepe a zdraveji a vaha letela dolu uplne sama.

andelka
16. lis 2021

@crejzy ale i tak je to ještě krátká doba. Já to hlídám měsíc a výsledky vnímám zatím drobné ( na kg ani ne, jen jsem si včera oblékla kalhoty,a seděly mi líp než před t měsícem). Chce to čas no.

tynka9
16. lis 2021

U prvního jsem chodivala na dlouhé procházky a váha mi šla dolů hned, štíhlá jsem byla taky snad hned po šestinedělí - ale břicho jsem nemela nějak extra zpevněné. U druhé to šlo o dost pomaleji. A zhruba po roce jsem byla relativně spokojena, i když břicho zase zpevněné nebylo, ale štíhlé ano. No a teď jsem půl rok od třetího porodu stále kolem 9 kg nahoře, nějaké cm třeba přes hruď, boky jdou dolů, ale kg od porodu klesají pomalicku, břicho stále 5. měsíc. Nejsem spokojená, ale zároveň si dopřávám čas. Děti máme rychle po sobě, takže moje tělo úplně zregenerovat nestihlo, sice celý den litam kolem dětí, ale je to jiné než cílený pohyb. Chvilku jsem cvičila, ale pak jsem kvůli zdravotním potížím přestala (a cítila jsem se při cvičení lip), a teď se nemůžu zase dokopat 🙈 ale dávám si čas a prostor. Moje tělo toho zvládlo za poslední 4 roky strašně moc a jak za to děkuji. Věřím, že se k relativně původní postavě a lze vrátím, ale jestli to bude ta půl roku, nebo rok... to je fuk

crejzy
autor
16. lis 2021

Jsem z toho fakt špatná. Vůbec nechci být po 10tydnech na své váze, ale myslela jsem, že když budu lítat okolo dvou dětí a jist zdravě ( upřímně zdravěji než s krabičkách už jist ani neumim, vyvážit bílkoviny a sacharidy apod nejsem nutriční terapeut), tak se to hne třeba o kilo. Jen abych videla že tělo na tu změnu reaguje. V posledním trimestru jsem se sice taky snazila hýbat ale byla jsem pomalá, unavená a neudržela dietu. Proste nechápu to holky 😢

irmamala
16. lis 2021

Já si teda myslím, že běhání za dětma není úplně ten pohyb, při kterém budeš nějak extra spalovat. To by tady na koníkovky byly samé modelky 😀 Je dobře, že to řešíš a nesmířila ses s tím, ale přidej nějaké pořádné cvičení. Zkus místo telky večer tu půl hodinu cvičit, na youtube je spoustu super kanálů, nebo jestli máš prostor, pořiď si běžící nebo chodící pás. Vím, že s dětmi je to těžké, ale když to zařadíš do svého běžného života, hrozně rychle si na to zvykneš.

areh
16. lis 2021

@crejzy a máš ty krabičky nastavené dobře? Většinou to jsou univerzální porce, které mohou být sice vyvážené, ale zdaleka nevyhovují všem. Chybí tam ten individuální prvek.
Po druhém porodu mi jde hubnutí taky hůř. A to kojím. Tělo se prostě chová jinak.
Ještě bych počkala a chvíli to neřešila. Hlava taky dělá hodně. Můžeš přidat cílené posilování,to zvládneš i doma. Pokud nebudeš spokojená, zašla bych za nutriční terapeutkou a skonzultovala bych to s ní.

drakenn
16. lis 2021

A kolik km denně nachodis? Cvičíš?
To totiž pomohlo mě, denně chození ven s kočárkem ve svižném tempu a kila šly až moc rychle dolů 😄

barmil
16. lis 2021

@ rodila jsem druhé v 33, starší bylo 11, denně jsem dala 5-7km s kocarkem, ted je synovi rok a půl, mne 35, a jsem na váze, co jsem měla naposledy na gymplu. Denně chodíme na prochazku a cvicim pilates, 2x týdně, kdyz nemám hlídání a nemůžu přímo na lekci, zaplatím si ji online a cvicim večer u tv, kdyz syn usne, v létě jsem hodně plavala, běhala a jezdila na kole.
Doporučuji chytré hodinky, dá Ti to základní info, kolik času jsi opravdu aktivní a kolik kalorií spalis, ono doma toho fakt tolik není, běžně to máš 200-300 kcal za den a to máš min jak ta Tvoje jedna tycinka. Plus samozřejmě něco spali i tělo v klidu, normálním provozem, ale myslím, že u tebe je prostě stále příjem větší než výdej a to pak můžeš jist krabičky jak chceš, ale váha se nepohne.
Jinak pilates fakt doporučuji, krásně zpevní vnitřní svaly, tím pádem budeš lépe držet tělo, nebudou Te bolet zada a krásne tvaruje všechny problémove partie. Hodně videí je na YouTube.

sigyn
16. lis 2021

Mně trvalo asi rok se vrátit alespoň trochu na svou váhu (2 kg zůstala) a to bez diet a cvičení, když nepočítám, že mě prohánělo dítě

crejzy
autor
16. lis 2021

@drakenn každý den min. 3km prochazka s kočárem. Doma furt chovam a pochodují, když dam malého do šátku, uklizim. Chytré hodinky nemám, ale věřím ze kroků není málo. Jsem po sekci takže na posilování to ještě není.

crejzy
autor
16. lis 2021

@sigyn mě u prvního taky, ale šlo to alespoň chvíli dolu. Pak se to zastavilo a šlo to jen velmi velmi pomalu a zůstala mi 3kg než přišlo těhotenství #2. Teď se to ovšem nehlo o nic a já si říkám ze buď jsem rozbita já nebo váha

crejzy
autor
16. lis 2021

@areh krabičky nemám poprvé, jestli jsou úplně správně nastavené nevím, ale vyloženě nehladovim, na druhou stranu o proti třetímu trimestru je to dieta určitě. Achjo, na nutricniho terapeuta musím najít čas.

no1
16. lis 2021

Vykašlala bych se na krabičky a kontaktovala výživového poradce, problém bývá většinou v jídle
A jak píšeš, že na nutričního terapeuta musíš najít čas, ono to tak náročné není, manžel toho svého v životě neviděl, vše řešili přes what´s app, každé pondělí posílal výsledky a dostával nové hodnoty a info, byla to super spolupráce
Jenom natrefit na profíka a ne na kravku, která všem klientům posílá jeden jídelák, takových je plný instagram

verais
16. lis 2021

Měla jsem ten samý problém po druhém porodu 🤦‍♀️ přibrala jsem sice 13 kilo a i když jsem 5 měsíců kojila tak váha byla pořád jak po příjezdu z porodnice 🙈 nepřejídala jsem se ani jsem netlačila sladké a pohyb jsem měla taky, ale tím jak člověk už lítat kolem jednoho dítka tak to tělo už je zvyklé a jedno nebo dva to už je fuk.... já jsem na diety úplný blbec nikdy jsem nevydržela ani týden, ale jednou jsem si na doporučení stáhla kalorické tabulky a podle téhle kalkulačky jsem si tam zadala mé údaje https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka....
Přidala jsem i pohyb s kočárkem nebo jsem si šla zaběhat a výsledek za 3 měsíce viz foto kdybys chtěla s čím koliv poradit tak piš ono bude možná trvat nějaký ten den než se do těch tabulek nějak dostaneš a budeš mít zelené kolečka, ale chce to čas a nevzdávat 🍀 vykašli se na krabičky a než pujdeš a vrazíš několik tisíc za poradce vyzkoušej tohle 😊

vhanka
16. lis 2021

@crejzy já teda nepotěšim. Po prvním mi zůstaly po 6ti neděli 4 kg a za 2 roky cvičení, běhání 10km, jídelníček a nic.ja teda cvičení miluju takže to bych dělala i tak.
Teďka jsme po druhém CS a už ,"jen" 2 kg a jsem na váze před. Ale břicho se vůbec nezatahuje. Takže opět rehabky,pak cvičení a tentokrát jdu do jídelníčku pro blbý s podrobným rozpisem. A uvidíme no. Dávám tomu čas, nemám to v genetice. Každý kg je poctivě vydřené.

gracinka7
16. lis 2021

@crejzy buď v klidu, já jsem chodila denně 10 km a váha pořád stála 🤦 Je fakt, že jsem kojila, po skončení to šlo pomalu dolů. Byla to dřina, ale podařilo se.
Neboj, ono se to časem hne. Jen to nevzdávej.