Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

makelka
11. únor 2008

Miško jenomže my jezdíme k našim na víkend, mamka ví, že se hlídám, tak mi nic nevnucuje a respektuje, co jím, takže bych to až tak zle neviděla, když si jednou za měsíc dám guláš, já byla hlavně spokojená, že jsem si dala jenom trošku a stačilo 😉 😉 😉

makelka
11. únor 2008

Klary a bábovku pečeš jak, hledám nějakej mňam receptík a ještě jsem nenarazila 😉

klary
11. únor 2008

najcasteji olejovou - kucharka nasi vesnice strana 513, vydani tak rok 1970 😀

25 dkg polohrube mouky, 20 dkg cukru, 10 dkg oleje, 10 dkg vody, snih ze ctyr bilku, 3 zloutky, prasek do peciva, trochu rumu, citronove kury, 1 vanilkovy cukr, spetka soli - pecu tak cca 45 minut - to byla moje prvni upecena babovka, tak si tenrecept pamatuju 😉

makelka
11. únor 2008

Tak kuchařku "vaší" vesnice fakt nemám 😀 😀 😀 😀

a na kolik to pečeš 😅

makelka
11. únor 2008

klary díky moc 😉 zítra podám hlášení 😀 😀 😀

klary
11. únor 2008

tak neco mezi 160 - 170 stupni, mam obycejny k 😀 amna s nepresnou stupnici

sidacek
11. únor 2008

ahojky Klary, taky bys ráda otěhotněla??

acornika
11. únor 2008

ahojík holky, můžu se také přidat k Vám, v těhu jsem přibrala 16kilo, v porodnici jsem nejdřív zhubla 4 kila a pak nervíkama když jsem byla s malou na odd intermediální péče jsem zhubla další 8 kilo. No ale jak jsem se vrátila domů, jsem v pohodě a začala jsem jíst, bohužel samozřejmě spíše večer, přes den nějak nemám čas kvůli malé, tak jsem 3 kila zpátky nabrala. Můj cíl je nejdřív shodit 10 kilo a pak pokud to půjde dobře dalších 10. Chci být krásná mladá maminka, abych mohla být na sebe pyšná.

Takže jsem se rozhodla pro toto :

každý den aspoň půl hodinky cvičit
změnit jídelníček - jíst pravidelně aspoň 5 krát denně, malé porce, více zeleniny a ovoce, omezit sladké
denně vypít aspoň 2,5 litru tekutin
s malou chodit na delší procházky

sidacek
11. únor 2008

ahojky Acornika, vítám Tě mezi nás.
Makelka, to je jasný, že gulášek jednou za čas nevadí. A pokud ti stačí fakt jen na chut trošku, tak to je paráda. Já když mám na něco chut, třeba na sladký, tak si dám taky. Třeba jednu kostičku čokošky, nebo předevčírem jsem měla jednu povidlovou buchtu.Jak jsem si na ní pochutnala haha. Je lepší si tu mňamku vzít hned, když na to má člověk chut( malou), než si to třeba celý den odpírat a večer se na to vrhnout, protože už to člověk nevydrží se na to jen koukat haha. To není z mojí hlavy, ale mluvila o tom Dr v kurzu. A něco na tom asi bude 😵

klary
11. únor 2008

Ahoj misko, tak nejak, ale nejdriv v lete. uz mame objednanou dovcu. u nas v rodine se v tehu hodne pribira, tak se chicpomalu naucit jist stridme a neco malo shodir, at to oproti soucasnosti neni tak kruty 😉
jinak s tim zahanenim chuti malym kouskem mas pravdu - telo si rekne co potrebujea chce , tak proc mu to v malinkem mnozstvi odepirat a zbytecne se trapit

acornika - urcite se pridej a vitej ve zdravem hubnuti 😉

makelka
11. únor 2008

ahoj Acornica - tak to je fajn předsevzetí, přidej se k nám 😉

Míšo já si nějak zvykla jíst míň, což mě udivuje a je to fajn 😉 miluju sice polívky, ale ty teď prostě nejím 😉 Docela mi to jde a pro mě je úspěch, půl kilča týdně 😉

klary
11. únor 2008

holky dobrou noc, jsem ko. ten net nejak zmaha 🙂

sidacek
11. únor 2008

Klary,můžu se zeptat kolik vážiš???Já zatím zhubla 7 kilo. Je to ještě málo.Chtěla bych sundat tak 15 a budu paprosto spokojená. Já zhubla 10 kilo, když jsem se před 5 lety rozcházela s tehdejším dlouholetým přítelem a pak jsem 15 kilo nabrala, když jsem poznala současného manžu. A ted bych ta kilečka strašně ráda zase dala dolu, abych mohla otěhotnět - mít nějakou rezervu. Je to strašněj pocit chodit kolem narvaný skříně hadrama, který vám za boha nejsou, furt se do nich rvete, jestli náhodou a ono nic. Krásný kostýmky, který jsem lě ana absolutoriu atd. Mám je ve skříni, velikost 42. Až je jednou obléknu, teda doufám, že se tomu někdy stane, tak budu nejštastnější člověk na světě.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sidacek
11. únor 2008

pul kila týdně??to je super, tak by to mělo být - snižuje se šance jo - jo efektu. Ale máš pravdu v tom, jak se člověk prostě dokáže omezit.Píšeš, že jíš mín. To je super a mohlo by to s uspěchu stačit. Já si myslela, že bez sladkýho to prostě nevydžím. Byla jsem na to zvyklá, jak droga. 3 dny bez sladkýho, a 4. den jsem si za odměnu, že jsem to tak dlouho vydžela, dala sušenku, a k tomu bábovku, 2 - 3 kousky a k tomu třeba 2 rohlíky s nutelou. Pak mi to bylo líto, brečela jsem, že jsem to zase pokazila atd. Tak to šlo furt dokola. Zase 3 dny bez sladkýho a tak se to pořád točilo. Tím jsem chtěla říct jen to, že ted si dávám sladké fakt příležitostně, nežeru to jen tak bez rozmyslu, vychutnávám si to. Třeba 2 kostičky čokošky vychutnávám ve vaně, normálně je mám v puse třeba 20 nimut haha. To je prdel haha. Dělám si zkonzumace sladkého fakt obřad. Nejtěžší bylo asi prvních 14 dní.Ale ted jsem už ready. Mamka upeče,bud si nedám, nebo fakt jen malej kousek a ona mi říká, že mě normálně nepoznává!!!člověk prostě najednou zjistí, že si z vládne dávat menší porce, nežrat to sladký denně, nepžeřírat se na noc. A je pak na sebe za to pyšnej!!!!!!!!

makelka
11. únor 2008

Míšo to je skvělá motivace 😉 😉 to zvládneš 😉

Já když se rozešla s bývalým přítelem, tak jsem zhubla 12kg, ale s manžou mi zase chutná a on je gurmán, to je těžký ☹ před chvílí tu dlabal Laysky, ale nedala jsem si a popravdě ani nemám chuť 😉 A dnešní večeře byla kuře s okurkou, mňamka 😵 😵

sidacek
11. únor 2008

já jdu raději do pelechu. Mám nějakou melancholickou náladu, tak to jdu raději zaspat.Papa holky!!!!!!Dobrou noc. Míša

makelka
11. únor 2008

No začla jsem půl kilča hubnout teď tak nějak, je to super, snad to tak půjde i nadále 😉 😉 😉

Je teda fakt že začátky byly krušný, nedodržuju sice ještě všechno tak jak bych chtěla, ale tím, že jsem doma s malým je to o to těžší 😒 ale fakt se snažím, malý talířky, malý porce a pohoda 😉 na každý jídlo se těším, všechno si vychutnám do posledního sousta a je to super 😉 😉 Dokonce se i líp cítím, tak nějak svěžeji 😉 a ti mě motivuje dál. Mamča mi teď říkala, že to jde vydět, sice jen 2kila, ale prej mám hubenější nohy a to je paráda, ona mi to snad nikdy neřekla 😵 😵 Já si sem tam sladký dám, ulítávala jsem taky na něm, ale jak říkáš, dám si kousek a vychutnám si ho a popravdě, pak už není chuť a to je náhodou super 😵 😵

Dobrou kočky 😉

makelka
12. únor 2008

Dobré ránko,

kde jste kdo?

Klary tak bábovku mám upečenou, právě mi chládne na talíři, tak jsem zvědavá jaká bude 😉 manža mi ujídal už těsto, takže bude asi mňamkózní 😉 Akorát jsem místo rumu použila amareto, leb rum jsem doma nenašla 😀 😀 😀 😀

Ale dám si odpoledne jenom kousíček 😉 v rámci dietky 😉

sidacek
12. únor 2008

ahojky,mňam, ta musí být výborná. Se mi uplně zbíhají sliny. Miluju amareto haha.

makelka
12. únor 2008

Míši je výborná, dala jsem si jenom fakt malej kousek abych aspoň zkusila a chystám se na ni zítra na snídani, pokud mi ještě něco zbyde, protože už je jí tam jenom půlka 😒

Holky mě to tento týden nějak nejde ☹ ne že bych se nějak přejídala či hřešila, ale vůbec nemám hlad ani chuť na jídlo a jím děsně málo a ještě míň piju ☹ Dneska jsem měla ráno jeden slunečnicovej chleba s rybičkama a pak na oběd, někdy ve 2 kousek králíka s bramborem - zelenina u nás došla ☹ a to je vše a nemám chuť na nic, mám depkózní náladu a večer určo budu mít žravou 😖 To je tím smutným počasím, ach jo 😔 😔 😔

klary
12. únor 2008

Ahojte holky,

makelko tady bych chtela mit rano ctvrt na jednu 😀 😀 jsem rada, ze se babovka povedla 🙂
to nechutenstvi nic moc, snad se to bryz srovna

sidacku, ja mam ted cca 70 - 71 kg. chci aspon na tech 65, ale opravdu nehrotit. a ty tu svoji velikost taky zvladnes, sak mas neustale uspechy 😉

megy
12. únor 2008

čtu tady, že se některé omezujete v jídle - tak to je největší blbost co můžete udělat 😕
Chápu, že vlivem těhotenství a všeho kolem se přibere někdy dost a těžko shazuje, ale jak říkám poté, nadváha není z toho že jíte moc, ale z toho, že jíte málo. 😅

Nemám dítě, jsem po spontánním potratu díky bývalé práci, kterou jsem měla na začátku ráda, půl roku na nemocenské mi přineslo hodně změn v osobním životě a jedna z nich byla právě výživa - nechuť k jídlu, nepotřeba vaření, jelikož manžel jí v práci, no zkrátka omezování se na všech úrovních. Díky buněčné výživě jsem se dostala zpět tam kde jsem chtěla být - očištěné tělo, zbavení se toxických splodin metabolismu, kvalitní strava, více energie, také vytvarování postavy ze 112cm v bocích na 102, pas asi o 4cm, celkově o 4 kg dolů. Zdravým způsobem. Nevím jak vy holky, ale omezovat se, nebo dokonce malé porce a všechno kolem je akorát na zničení organismu. Já to tak alespoň vidím, jelikož jsem si prošla hodně problémy. 😉

klary
12. únor 2008

ahoj megy, omezovanim jidla myslime mensi porce a casteji. tady to neni sraz klasickych dietarek 😀
sama za sebe - driv jsem jedla tak 2x - 3x denne. dneska ji mpravidelneji, ale jednotlive porce jsou mensi nez predtim. celkem toho asi snim vic, ale prevazuje zelenina, ovoce a vyvazenejsi strava nad kalsickou omackou s knedlikem 😉

mirka414
12. únor 2008

ahoj co vravite na sutaziace NOVEHO CASU chudnite s nami??ktora sa vam pozdava najviac?ja som tuto temu nasla na internete noveho casu,kedze som v zahranici...

angua27
12. únor 2008

megy, asi si nečítala celú diskusiu. baby nemyslia menšími porciami obmedzovanie jedla. väčšina z nás je pravidelnejšie, cca. každé 3 hodiny, ale mänšie porcie ako keby sme jedli 3x denne. a ver tomu, že keby sa to spočítalo, tak je to naozaj viacej jedla dokopy. telo má pocit, že dostáva pravidelnú stravu a nemusí si robiť zásoby, takže tie čo má začne odbúravať. neboj, naozaj nie sme na nejakých drastických diétach.

babuľky, práve som zožrala celú bonboniéru, s drahým máme vážne problémy, lepšie povedané, drahý má vážne problémy a na mňa s toho skočila depka. ktorú, ako vždy som riešila sladkým. už teraz mi je z toho zle a mám ešte väčšiu depku. je to na palicu. ale nevzdám to, zajtra budem jesť normálka, ako keby som tú bonboniéru nezjedla. ach tý chlapi, ale čo by sme bez nich robili.

klary
12. únor 2008

angua, to je mi lito. ☹ snad se to co nejdriv urovna

jinak musim neco napsat, manza prisel pr ed chvili z prace a byl dneska delat vahy v porodnici v Domazlicich, tak mi vypravel zazitky s mimcama. Napred mu bylo soufl, ale pak se rychle vzpamatoval. Mel tri novorozence kolem sebe, tak si uzival becici trio 😀 😀 😀 se svym zazitkem se pak sveril na angline a cestou dom vypravel zkuseny babsky reci kolegynim, ze pry na nej obdivne vzhlizely 😀 😀 😀

jinak megy, jetli si 4 kg staci na 10 cm pres boky, tak to je uplne super 😉

aponchie
12. únor 2008

sakra sakra sakra dneska sem mela rano jedno jedinne vajicko smazene pul krajicku chleba na obed jeden cheesburger(byli sme na vylete v polsku)pak jen par trubocek asi 4skoro nesladke a doma bulka se syrem a pak jeden100g steak kureci a pul kr.chleba a furt mam 64 uz tyden a to cvicim!!! 😠

abinka
12. únor 2008

ahoj holky,
Můžu se přidat.Taky bojuju s kilama ☹ Během těhotenství jsem přibrala 20kg.Měla jsem preeklampsii a nechala jsem v porodce 14kg.Samá voda.4kg zhodila doma,ale pořád musím tak 20kg zhodit.Byla jsem oplácaná už před těhu.No bude to dřina. 😒
Nejhorší je že vůbec nevím jak začít.Vždycky něco zežeru a pak si říkám že to bylo dost že jsem mohla klidně polovinu.Jinak jsem taky paní kokinková.No prostě miluju jídlo a jen tak se ho vzdát asi nepůjde.

bramburka
12. únor 2008

holky my máme doma taky krizi, MM mi přinesl perníkový srdce, tak jsem ho sežrala... zbyl jen kousíček... 😅

Já se nechci v pátek vážit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😖

aponchie
12. únor 2008

megy a co je bunecna strava popis to trosku prosim