Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

rozela
9. srp 2008

janičko nevzdávej to! kvůli víkendovým večerům přece nezahodíš celotýdenní snažení.

tak mě napadlo, co tak kalit a hřešit poránu? snídat víno a brambůrky asi není ono, ale nadělá to míň škody než večer 😀 😀 😀 😀 😀

rozela
9. srp 2008

hele ale to bych fakt byla bourák, ne? na večírku, ve společnosti vytasit z kabči mrkev, jakože hele kamarádi, já si tu teď s vámi schroustnu zeleninu a to vínko si schovám k snídani... 😀 😀 😀 😀 😀

prochi
9. srp 2008

Rozel, díkas, jsem tu 🙂

Jani, nesmutni, od PO na to zase tvrdě vlítneš 😉 U mě jsou taky vždycky největší problém ty víkendy. Vždycky v PO na to celá natěšená vlítnu, ve čtvrtek večer už krize a v pátek večer sežeru na co přijdu. Chjoooo, ale snad to teď půjde.

Já potřebuju zhubnout hodně, abych měla ideální BMI tak ca 20 kilo 😕 blééééé Před prvním těhu jsem dala dolů 15, chodila jsem na hubnoucí kurz. Tak pojedu zase podle toho. Tabulku KJ už mám připravenou, sešit taky, tak zítra začínám zapisovat. Flora je taky fajn, ale jsem zvyklá mít vedle váhy v kuchyni sešit, kam to zrovna zapisuju, spočítám a je to. Mě by stačilo dát teď dolů těch deset kilo. Chtěli bysme brzy zadělat na druhý mímo, tak mým cílem je dát před otěhu aspoň těch deset dolů, ale každý kilčo dobrý, tak nebudu radši moc plánovat.

Jinak já to budu mít přibližně takhle (plánuju jet podobně jako na kurzu). Denní příjem ca. 5000 Kj.
Snídaně (snídám až kolem devátý, páč vstáváme celkem pozdě) 1000 KJ
Oběd (poledne) 1500 KJ
Kávička po O. + něco sladkého ca.500 KJ - to si prostě nemůžu odepřít, i kdyby to byla jen müslinka a i posledně mi to hubnutí nenabouralo, naopak nám doktorka malý hříšek denně doporučovala
Sváča (kolem třetí) 500 KJ
Večeře (kolem šesté) 1000 KJ
Druhá večeře (kolem osmé) 500 KJ

Jinak jestli vám můžu poradit, tak doktorka na kurzu nás neustále nabádala, abychom ke každému jídlu přidávali zeleninu. Ta na sebe váže tuky a odvádí je z těla ven. A navíc je člověk fakt naprásknutej, když si přidá horu zeleniny.

Uf, tak snad mi to půjde stejně tak dobře jako ta teorie 😀

janickabez
9. srp 2008

ne já to nezahazuju 😉 😀 ..... to já se budud zase v týdnu snažit, snídat cereální pečivo s cottage a večeřet zeleninu , jen mě se*e, jak se jede každej pátek nakoupit a já pak o víkendu sežeru na co příjdu a takhle pořád dokola 😀 , nemám v tomhle pevnou vuli 😠

mě by asi nevadilo kalit po ránu, ale nevím kdo by se mi staral o malou kdybych byla ovíněná 😀 😀 😀 😀

minule jsem koukala na nějakou linea krekry /jsou od té firmy jako telka/, ale 100g skoro 2000kg...to je jak ty braburky.... ty jsou asi linea jen v nápise na obalu 😀 😀 😀

paseky
autor
9. srp 2008

hojky tak oslava celkem dobrý měla jsem 1/4 kuřete grilovanýho , pak 4 kousky domácí buchty a pak misku zeleninovýhio salátu a půlkrajíčku chleba s uzeným takže si říkoám, jo a víno se sodou že ještě snad na tu bídu Ok zejtra to bouchnu na floru a uvidím, doufám, že jsem to moc nepřehnala 😅 snad ne

zejtra zase tvrdej režim

jdu spinkat tak papapa a kila pryč

rozela
9. srp 2008

hele to je fakt super, to se mi moc líbí, každý den malý hříšek 😀 . a z rukou lékaře.... 😀 ale nic pro mě, naplánovala bych si malý hříšek a skončila bych u megahříchu. má vůle neoplývá velkou pevností. to raději jednou týdně nějaký větší. když si ty každodenní malé za týden posbírám, a pak to vyberu najednou......čert ví 😀
jdu taky do pelíšku. dobrou noc a,jak pravila pas, kila pryč

janickabez
9. srp 2008

když já ty kávičky s jednou kostkou a kapkou mléka mám denně 2 a to je fakt to poslední čeho se vzdám 😀 😀 😀 😀 😀 ....když už všeho jinýho kávičky NIKDY 😀 😀 😀

paula
10. srp 2008

ahoj Prochi, jasne ze se muzes pridat. Navic uz jsi zkusena! Taky dobry tipy, s tim jednim hriskem denne a s tou zeleninou. 🙂

paula
10. srp 2008

janickabez, tak si udelej jeden "zraci" den tydne, proste den, kdy se nehlidas a uzivas si. Ja myslim, ze jeden den neuskodi. 🙂 Clovek se taky musi odmenovat a uzivat a ne mit pocit, ze je ta dieta za trest, protoze pokud te to nebavi, tak nezhubnes. Ale "zrat" cely vikend je uz asi dost, zvlast jestli k tomu pocitas i patek? 😀 To je pak fakt skoda, ze ti to ze se drzis pres tyden vyjde nazmar.
Ja dnes zhresila uz po ranu, mala v noci spatne spala, asi ji lezou zuby a tak jsem si dala poradne kafe a loupacky s marmeladou. Musim taky z neceho fungovat ne?! 😎 ale asi budu zbytek dne o chlebu a vode. 😅
Jinak doporucuju pufovane ryzove vafle, jsou lehke a maji minimalne kj a kdyz si je date s pomazankovym maslem a kureci sunkou, nebo syrem a hooodne zeleniny, tak je to moc dobre a kj skoro nepribyvaji. Vcera to byla moje vecere. 😉
Napiste taky svoje oblibena jidla, ktera nemaji moc kj. 😉

kometka5
10. srp 2008

Ahojky,
tak jsem se teď změřila a je to hroznější než jsem si myslela...fuj, to jsou čísla... ☹
tak to já si zítra musím koupit citrony a najet na osvědčený recept 😉

holky, mnoho zdaru při neděli, to já mám většinou krizivý den... 😒

mama04
10. srp 2008

Ahoj holky. Moje thýně za rok shodila 20 kg a jí všechno v malých dávkách. Má paní mudr na dietu, ale vy to jistě zvládnete také i bez mudr. Držím Vám palce. A posilujte tělíčko. Jinak vám bude viset kůže. Já jdu posilovat také 😀

pavla80
10. srp 2008

Ahojky

Tak já jdu najít metr a jdu se taky přeměřit,ale ty čísla nechci ani vidět 😀 .No já zatím nezhřešila ale jsou to jen 3 dny to příjde asi.Já vlastně jím ale všechno co jsem jedla i předtím,jen jsem vyměnila světlé pečivo za tmavé a odbourala sladkosti.Dneska jsem dělala na oběd kuře na smetaně s knedlíkem,tak to nevím co si dám.Asi si dám trochu s bramborem 😉 .A samozřejmě o hodně menší porce.Ale už si asi zvykám protože,už ani nemám moc hlad. 😉

Jinak na pořad Jste to co jíte na Primě jsem se dívala a tiše záviděla 😀 😀

caira
10. srp 2008

holky co se mysli tou druhou veceri? kolik veceri clovek ma mit??
Ja mam vetsinou snidani { ty cerealie}
pak svacinu dopoledni { bud kousek ovoce nebo maly bily jogrut}
Obed bud couscous se zeleninou nebo 2 suchary se sunkou a zelenina { ale ruzne to obmenuju}
odpoledni svacinka { bud jogurt nebo ovoce-zalezi co byla dopoledni}
Vecere bile maso { bud ryba nebo kure} + zelenina { cerstva nebo dusena} nebo suchary se sunkou a zelenina..

no a pak uz nejim..o zadne druhe veceri nevim, to se muze? a v kolik jako nejpozdeji..?

Ja jsem chtela aby mi na te flore to udelalo ten redukcni plat, ale ti blbi mi to nechteji udelat, pry moje BMI je v normalu. Jenze na to jim kaslu, porad mam o 9 kilo vic, nez je moje normalni vaha, s BMI to nema nic spolecnyho, to jsem mela nizky i v tehu a byla jsem jak hroch 😒

A jelikoz je dneska nedele tak mame mlsaci den 🙂 jdeme ke tchanovcum na veceri a bude ke kave i zakusecek 😝 se nemuzu dockat 😀 😀

Holky ja ty KJ pocitat neumim, jak treba poznam kolik KJ ma zeleninovy salat? nebo tak? abych si mohla pocitat? a kolik KJ mam teda denne snist?

sisstin
10. srp 2008

caira: to BMI je podle mě na dvě věci..já ho mám někde mezi 18-19, záleží, kde si to počítám..ale je to fakt šíleně orientační..vůbec to třeba nejde na lidi, který sportujou a maj svalovou hmotu 😕

petrolejka
10. srp 2008

Nakukuju, páč taky chci hubnout. po porodu to šlo po půlkilu týdně (víc jsem se bála kvůli kojení), takže z původně nabraných 21 kg mámvětšinu už dole ... pak se to bohužel zastavilo .. no částečně si za to můžu sama. Nemám moc režim v jídle, nějak jedu podle malé a jím, když mi to vyjde ... to as znáte. Teď jsem na dovči a ponávratu chci dát dolů ještě pět kilo, abych se dostala na svých cca 54kg. Hlavně se snažím cvičit, každý den večer u telky minimálně 15 minut, protože zhubnout je hezký, ale co ty vaky po těle, že . V zimě chceme zapreacovat na dalším mimi a m ám děs, že když se nedostanu na původní rozměry, tak už rozkydlá po drhém proodu zůstanu.
Dřív jsem držela dělenou, s kojením to moc nejde, ale jak píšete, aspoň se snažím dodržovat jezení sacharidů a ovoce spíš dřív. Mlsání večer nemusím, ael večečím dost pozdě, až malá usne = po osmé, což není zrovna ideální. Ale to bych jinak v noci pži kojení sežrala ledničku, kdybych neměla tu večeři a trošku apláclej žaludek. 😀

petrolejka
10. srp 2008

Sorry za překlepy, píšu na dovči z jiného počítače a nějak mi to nejde. 😀

prochi
10. srp 2008

Zdarec kolegyňky 😎

Sisstin, s tím BMI máš naprostou pravdu. Ono je dvojí měření, jedno podle kil, to je jasný a pak ještě na cm. A tam je právě důležitý, aby přes pas měla žena míň než 80 cm, jinak už je to nebezpečný ze zdravotního hlediska. Takže třeba já, která dost sportuju, se nevejdu do BMI podle váhy, ale na cm jsem v pohodě. Tak jsem to měla i před třemi lety, když jsem chodila do toho hubnoucího kurzu. BMI podle váhy nadváha, ale na cm naprosto v pohodě. Zatímco kamarádka to měla přesně naopak, podle váhy v pohodě, ale v pase víc. Prostě každý jsme jinak stavěný, někomu se tuk ukládá hlavně v okolí pasu, někomu na bokách a stehnech, někomu všude - to jsem já 😀

Caira, k tomu počítání KJ a kolik toho můžeš sníst. To je u každýho jinak. Někdo hubne na 7tis. KJ denně, někdo na 5ti tis. Je prostě potřeba to vyzkoušet. Já jsem si nastavila 5-6 tis. denně. Nejdůležitější je, rozložit si to do celýho dne. Koukala jsem na ty svoje "hubnoucí papíry" z kurzu a tam to mám napsaný na 5tis. KJ denně tak, že snídaně by měla být 20%denního příjmu, tj. 1000KJ, pak svačina 10% = 500 KJ, oběd 40% (!!!) = 2000 KJ, svačina 10% = 500 KJ, večeře 20% = 1000KJ. Jíst by se mělo naposled 2-3 hodiny před spaním, takže velká chyba je, jíst naposled třeba v pět, když se jde spát v jedenáct. To si pak tělo všechno, co navečer dostane, pěkně uloží, aby bylo připravený na další hladovění.

S tím počítáním KJ: tak to je nejlepší si to jídlo připravovat sama a všechny suroviny zvážit a zapsat a spočítat a pak si to třeba rozdělit na víc porcí. Když jídlo dostaneš, tak to prostě zkusit nějak odhadnout. Já třeba min. týden (to jsem taky začínala...) jsem dělala k obědu plněnou cuketu. Psala jsem si, co všechno jsem tam dala (šunku, papriku, vejce, rohlík, sýr) a pak jsem to vypočítala a rozdělila na čtyři porce, takže vše děleno čtyřma.

Dneska jsem měla k obědu: kuskus - váženo zasyrova 126g (100g kuskusu=1570 KJ, 126g = 1978KJ), volské oko (nasucho) 2x (1vejce 340KJ x 2 = 680 KJ , fazolové lusky 300g (100g fazolky = 100KJ, takže 300KJ) bylo toho hafo, tak jsem si to rozdělila na dva talíře a budu mít i zítra. Jedna porce vyjde asi na 1500KJ Já mám k obědu naplánováno 2000KJ, takže jsem si ca. 500 vyšetřila, tak jsem si ke kávičce dopřála půlku tribitku
😉

Jinak typ na nízkokalorický jídlo: např. kuř. prsa na nudličky osmahnout na pánvy s paprikou, podlít vodou a trochu sojovky, je to výborný, rychlý a nemá to skoro žádný KJ. Já si hodně dělám ty volský oka nasucho, hodně brambory, miluju kuskus, fazolový lusky, po těch se můžu užrat. Ale vařim i normál. jídla pro manžu, to je jasný, takže vymýslím takový, u kterých vím, že nejsou tak kalorický, koprovka, rajská, těstoviny s tuňákem a brokolicí...

prochi
10. srp 2008

Typ k večeři: kdo má rád, tak výborný jsou olomoucký syrečky, maj hrozně málo KJ, nebo já mám v plánu teď, co máme hafo rajčat na zahradě, dělat si častěji lečo - jen rajčata, paprika a vejce, je toho plný talíř a do 1000KJ k véče se v pohodě vejdu a hlavně to mám ráda.

petrolejka
10. srp 2008

Jé prochi, tak to moje večeření po osmé je vlastně v pořádku. Chodím spát před půlnocí. Já přibírám hlavně boky a stehna, bříško mám spíš vytahané z porodu, ale pas mám hezky vyrýsovaný i teď s těmi kily nahoře ... jediný moje štěstí. Jsem docela drobná a každý deko je na mně vidět.

sisstin
10. srp 2008

tak já jsem fakt v pohodě..až na nábožný kozy..a vytahaný břicho 😒 oblečená vypadám dobře..ale v prádle nebo v plavkách už je to horší 😒

sisstin
10. srp 2008

já vážim mín jak před těhu..o tři kg..ale necejtim se teda furt 😒

prochi
10. srp 2008

Petrojko, záleží, CO večeříš po té osmé... Těch mých tisíc KJ na osmou už by bylo pozdě, i kdybych šla spát o půlnoci. Já chodím okolo jedenáctý a těch 1000, co mám v plánu na večeři, chci jíst okolo šestý. Ale pak v osm ještě něco malýho, třeba kousek sýru se zeleninou a tak nějak podobně.

U mě je problém podobný asi jako u vás všech. Přes den není čas se pořádně najíst a večer, když jde prďoch do hajan, mě přepadne záchvat hladu. Ráno hlad nemám, tak jen něco sezobnu, pak k poledni už se celá třepu hlady, takže jen malej usne, nafláknu se obědem a pak to ještě završím kávičkou a něčím sladkým. Pak zas celý den nestíhám a večer, když je klid, opět přijde vlčí hlad. Takže já jsem si to musela takhle rozplánovat, tak snad to vydržím...

leninn
10. srp 2008

Paula: mně ho doporučila kamarádka, ale je to tak hnusný, že to nepiju, ale možná tedy zkusím, třeba to opravdu pomáhá a ta příprava? Já na tom čaji namám nic napsaného, takže neporadím, ale kamarádka mi říkala lžičku vylouhovat třeba v litru vody...já mám to vajíčko, tak ho naplním a nechám asi 10-15min louhovat. Zítra si ho uvařím...uvidíme.

leninn
10. srp 2008

tak holky, jak dopadl víkend?
udržely jste se? Já v rámci možností ano, jsem celkem spokojená (samo, že by to mohlo být lepší, ale také i horší)
😀

paula
10. srp 2008

no dneska jsem se do toho caje neodhodlala. ☹ Porad jsem si rikala, ze uz si ho uvarim a nakonec zalila vodou nejaky jiny. 😝 je to fakt sila.
ja ted zapisuji treti den a mam kazdy den vic kj. 😅 Tak zitra budu muset pritvrdit.
Prochi, to je presny s tim jidlem u ditete. Ja to tak mela, kdyz byla mala mensi. Ted ale kdyz ji 5x denne, tak jim vetsinou s ni a dari se mi to dodrzovat. Problem je jen, kdyz bych si chtela dat neco jineho nez ona. 😉 Ale jde to ovoce a zelenina ji taky prospeji, jogurty my obe rady.
Super tip s tema syreckama a lecem. 😉 To je dobre, kdyz ma clovek zmenu.

caira
10. srp 2008

Prochi, jsi muj clovek s tim kuskusem, ja ho mam skoro kazdy den, pry je neskutecne zdravy!!

Jinak jsem si teda dala dneska druhou veceri, dala jsem si maly bily jogurt 😉

Taky jsem vyhrabala tabulku,co mi loni dala mamka, je to od STOB a jsou tam ruzne druhy potravit a ukazano kolik gramu si muzete dat aby to bylo 400kj { takze kdyz chci byt na 4000 kj denne, vim, ze mam dovoleno 10 porci po 400kj a uz jen budu odvazovat na gramy, mam ale radost, treba ted si manza pripravoval melouna do prace a plna miska vysla jen na 200kj 🙂

tabulku jsem pripichla na lednici magnetama a mam to ted pokazde v kuchyni na ocich.

Ja holky musim rict, ze moje dite je zlaty v tom, ze me necha vzdycky v klidu najist { teda samozdrejme nejdriv ji ona} takze nez se vzbudi tak snidam a pak obedvam kolem 13 hodiny atd, takze me nastesti nikdy nehoni, vetsinou ji dam do drncatka a dam ji hracky a ona si tam vesele tech 15 minut co ja jim bude hrat 🙂

paula
10. srp 2008

caira, tak porad, jak ten kuskus pripravujes? A kterou velikost. tady maji 3 ruzne, ja jsem zatim kupovala jen tu nejmensi, to staci jen prelit horkou vodou a pak pridat do zeleninoveho salatu. 🙂 Moc dobre...

caira
10. srp 2008

paula: ohledne toho kuskusu, ja kupuju kuskus cca v pulkilovem baleni a pripravuju to 62g kuskusu dat do misky a prelit 100ml prevarene vody, prikryt talirkem a nechat stat 5 minut a pak jen promichat a je hotovo. Musim rict, ze tech 62g kuskusu je docela dostacujici porce,kdyz se to smicha s par rajcatky a pulkou papriky tak z toho mam fakt veliky obed

Vetsinou si delam kuskus s paprikou a rajcatky a feta syrem, nebo kuskus s cerstvou matou a mam to jako hlavni chod, nebo si orestuju trosku kurecich nudlicek, ktere dopredu nalozim v trose sezamoveho oleje { 1 cajova lzicka a lzice sojovky} zatim jsem vice variant nezkousela, ale kuskus jim fakt skoro denne, me chutna i treba,ze si na suchou panev nahazim na pulky nakrajena mala rajcatka a az zacnou trosku meknout tak to smicham s tim kuskusem, da to tomu takovou dobrou chut ta stava z rajcat..ale ne kazdy ji tepla rajcata, ze? 😀

paseky
autor
11. srp 2008

ahojky, hurá hurá hurá první kilčo je v prde.... jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀 😀

ráno jsem měla docela strach vlízt na tu váhu po to "hříšným" víkendu, ale super jedno kilo fuč a doufám, že už se navrátí a zůstane si tam kde je 😵 🙂 😉

A co Vy?????

já mám dnes v 11 zubaře bojimbojim a ještě před ním musím stihnout dětskýho , protože ta menší má od pátku teploty achjo ☹

jdu snídat mějte se a KILA PRYČ 😝

paula
11. srp 2008

caira a je ten kuskus nejak vyjimecne nizkokaloricky? Myslela jsem, ze je to podobne, jako testoviny. To mas teda ten stejny, co ja davam do salatu. Pak jsou jeste hrubsi, ty se vari podobne jako ryze (teda spis dusi) ale nikdy se mi to moc nepovedlo. Slepil se mi, asi jsem davala moc vody. 😉
Ja ho teda varim spis vyjimecne, ale pokud ma malo kj, tak zacnu casteji. Jako priloha nahrazuje ryzi. 🙂
Paseky, super. Ja se nevazim, chci jednou za tyden, abych se nestresovala, tak se necham prekvapit. Ale pripada mi, ze uz mam bricho propadlejsi. Jen mam dnes hroznou krizi, jsem strasne unavena a jedla bych.... ☹ Budu to muset nejak prekonat, ale telo uz se hlasi, ze ma malo energie.
Preju at zubar dobre dopadne (pokud te budou bolet zuby, tak nemuzes jist. 😉 😀 ) a at je tvoji male brzy lepe.