Líčení na svatbu. Líčily jste se samy nebo jste měly vizážistku?

johan7
17. zář 2019

Dobrý večer, moc prosím o Vaše zkušenosti se svatebním líčením - líčily jste se samy nebo jste měly vizážistu/ku? Běžně se moc nelíčím a dnes jsem byla na zkoušce a jsem z toho dost nesvá, tvrdila mi, že na fotky musí být líčení silnější, což chápu, ale necítím se v tom dobře a to mi nedělala nic moc výrazného, ale i tak. Slzí mi oči a celkově mi to přidalo tak 10 let. Ale trochu se přeci jen bojím, že když se nalíčím sama, že to tolik nevynikne. Děkuju, J.

dzogobela
18. zář 2019

@ah1234 mam pocit tehda 4 tisice, 2 tisice zkouska a 2 tisice liceni, ale je to 4 roky. Nepamatuju si presne. A navic mohla zdrazit za tu dobu 🙂

rebe
18. zář 2019

@johan7 Můj muž mi po svatbě řekl, že takhle nenalíčená jsem stejně nejkrásnější. Měla jsem za sebou hodinu líčení a na tváři vrstvičku makeupu. Pro mě důkaz, že jsem byla skvěle nalíčená 🙂

dzogobela
18. zář 2019

@ah1234 ale jako nelitovala jsem ani koruny 🙂

ah1234
18. zář 2019

@dzogobela dakujem 🥰 napisem jej, to nie je zase az tak priserna duma ak lici pekne 🙂

dzogobela
18. zář 2019

@ah1234 nadherne! A i ucesy fakt super, jestli mas fb, tak tam dava aktualni fotky 🙂

dzogobela
18. zář 2019

@johan7 aha, tak to neni taky malo no... fakt bych se podivala po nekom jinem.

johan7
autor
18. zář 2019

@rebe To je krásný 🙂

vineta
18. zář 2019

@alubif Já tedy nevím, co máš doma za make-upy a podobně, já si nedovedu představit, že bych se sama tím, co mám doma, dokázala nalíčit tak, aby mi kompletní nalíčení vydrželo naprosto bez hnutí a bez nutností jakýchkoliv úprav až do druhého dne... já tedy na svatbě tančila a potila se až do rána a nehlo se to ani o píď, takže i na fotkách z páté hodiny ranní vypadám super. To si absolutně nedovedu představit, že bych takhle zvládla sama, popřípadě bych si musela nakoupit nějaký báze a fixátory, což by se mi na jedno použití moc nevyplatilo. Ale je to asi holt i tak, že kdo to neměl, nemá s čím porovnávat 🤷🏻‍♀️

johan7
autor
18. zář 2019

@dzogobela Jdu na zkoušku v pondělí 😍 moc děkuju za tip!!!

johan7
autor
18. zář 2019

Teď jsem mluvila s vizážistkou Lucií Průžkovou a máme zkoušku v pondělí, jsem šťastná. Vše jsem jí řekla, utvrdila mě, že týdně má takových telefonů x s tím, že jsou holky z líčení nešťastné, ale že to spolu určitě doladíme. Spadl mi obrovský kámen ze srdce. Je už teď vidět obrovská profesionalita, zaslala mi na mail veškeré podklady, dotazník, chtěla vidět foto mé, šatů, no zkrátka uplně jiný přístup. Dám vám sem pak srovnání před a po, resp. původní včerejší a nové. Moc vám všem děkuju za inspiraci, tipy a zkušenosti 🙂

vineta
18. zář 2019

@johan7 Super, Lucka je skvělá. Doufám, že budeš spokojená 😉, já byla velmi.

alubif
18. zář 2019

@vineta někdy je méně více. V letech okolo svatby jsem měla pleť parádní a overene věci, protože jsem se decentně líčila denně , navíc ozkoušeno v práci kdy jsem měla 24 hodinové služby a do zrcadla se stihla podívat třeba až večer. Takže jsem přesně věděla do čeho jdu a jakou mám představu. Fotograf byl spokojený a hlavně jsem byla spokojená já.

2hanah
18. zář 2019

@johan7 tvl! To jako fakt??? 2000,-Kč jen za zkoušku líčení?!!!!! To snad ne, to je zloděj a ne vizážistka😠

dzogobela
18. zář 2019

@johan7 dej pak vedet. Verim, ze budes nadsena jako jsem byla ja 🙂

nik1
18. zář 2019

Když jsem se vdávala, měla jsem vizážistku. Mam malé oči, červenají mi tváře po dvou deci vína, jak naschvál se udělá pupínek... sama bych se prostě nenalíčila. Taky to bylo v hrozných hicech, tak jsem nechtěla, aby mi tekl obličej. Ta holka byla super. Plácala toho na mě teda dost, ale vsechno drželo. A jak uz tady nekdo psal, u očí a tvářenky začala jemněji a pak přidávala, dokud to nebylo ok. Pak mě vyfotila, takže jsem věděla jak hezké budou fotky. Měla jsem i umělé řasy, tak to byl pro mě nový pocit, ale na svatbě jsem nad tím neměla čas přemýšlet. Jo a ještě jsem si kupovala svoji rťenku a na řasy použila moji řasenku, aby mi neslzely oči. Připadala jsem si jako princezna. Takže hledej lepší.

kuliseks
18. zář 2019

@johan7 manzel me videl po zkousce liceni a rekl, ze to je hrozny 🙂 ale ja se taky nikdy moc nelicila. Na svatbe to najednou ale vypadalo uplne jinak.. vsichni nastrojeni, ja taky samozrejme a pak foceni, vecerni svetla apod.. ono to opravdu pak ve finale ten den je uplne jine.. jde o to, abys nemela treba vyraznou rudou rtenku, jestli se v tom necitis a tak.. ale makeup strasne pomaha, abys vypadala cely den stejne (ve stresu vetsina zrudne apod 🙂) nebo aspon ja si to neumim ten predstavit, ze bych tehdy nebyla profesionalne upravena. Vypadala bych brzy jak strasidlo a na fotkach tuplem

johan7
autor
18. zář 2019

@dzogobela Určitě dám, moc se těším. Děkuju!

johan7
autor
18. zář 2019

@nik1 Děkuju moc za názor. Snad to podruhé bude lepší 🙂

johan7
autor
18. zář 2019

@kuliseks Děkuju, ano, určitě to dodá nevěstě šmrnc a podtrhne to krásu, pokud se to umí 🙂

guinea
18. zář 2019

@johan7 Nečetla jsem všechno, ale vidím, že máš zkoušku s Lucií Průžkovou. Ta líčila na svatbu i mě, měla jsem s ní zkušenosti z předchozí spolupráce (reklamní focení). Takže buď v klidu, jsi v nejlepších rukou a budeš spokojená 🙂
No a než jsem v diskuzi zaregistrovala, že jsi už doluvená s Lucií, tak jsem ti chtěla napsat, že teda podle mých zkušeností se za vizážistku prohlásí snad každá druhá dealerka produktů nějaké kosmetické značky, a výsledky jsou pak tragikomické. A to doslova.
Ale jsem ráda, že u tebe to dobře dopadne 👏

lobella
18. zář 2019

@johan7 nevim, v jakem stylu mas svatbu, my meli v prirodnim, stejne jako ty se skoro nelicim, ale chlap at zajdu k vizazistce, ze je to jen jednou a uziju si to, mno vyplazla ksem pres 500 za zkousku, ze ktere jsem se vratila z brekem, zmalovana jsem byla jak furie, pusu fialovou, oboci hnedy, kdyz mam cerne, stiny slite, makeup jak pastika, strasny, ukecal me chlap na 2.zkousku,dopadlo to lepe, ale stejne bych v tom nesla ani s kosem, prestoze jsem rekla, ze chci prirozeny makeup, svatba v lese, liceni jemne, byl to opak, ze musi byt vyrazne na fotky, pak jsem byla jeste u 2 jinych vizazistek a vzdy stejny vysledek, na me pomery jsem byla zmalovana a vubec jsem se sobe nelibila, pote jsem rekla dost, koupila si kvalitni rasenku a makeup a nalicila jsem se sama, tak jak se to libilo mne, chlap me takhle znal, nema rad silny makeup, byla jsem maximalne spokojena, jen dodnes lituju tech 2 tis co jsem utratila na zkouskach

dzogobela
18. zář 2019

@lobella myslim, zes byla u spatnych vizaziztek. Ono, jak uz tady nekdo psal... dneska se za vizazistku povazuje kazda druha 🙂 a 500,- za zkousku je nizka cena

johan7
autor
18. zář 2019

@guinea Moc děkuju, ježiši, mě se tak ulevilo, jak tohle čtu 🙂 po včerejšku jsem byla fakt zoufalá.

lachtanice86
18. zář 2019

Líčila jsem se sama a fotografka mi to pochválila.

guinea
18. zář 2019

@johan7 Fakt se neboj 🙂 Jsi domluvená s Lucií i na účes? Doufám, že ano 🙂 Ideální je, když si vezmeš sebou třeba v mobilu příklady účesů i líčení, co se ti líbí. Pod pojmem "přirozené líčení" si může každý představovat něco jiného, takže mně se spíš než slovní popis osvědčilo ukazovat obrázky.

johan7
autor
18. zář 2019

@guinea Ano, na účes také. Psala mi i v tom dotazníku, abych poslala představu a fotky pro inspiraci, co by se mi líbilo, takže si k tomu chci teď sednout a postahovat si obrázky. Na druhou stranu mám díky té včerejší zkušenosti i představu jak ne 🙂

lobella
18. zář 2019

@dzogobela mela jsem nejvyhlasenejsi vizazistku ze strediceskeho kraje, pote makeup artistku z Prahy co lici modelky, zadna z rychlokurzu

eithelwing
18. zář 2019

Měla jsem vizážistku, která to má jako "vedlejšák". Líčí s kosmetikou MK, což tedy není má oblíbená kosmetika, od většiny vizážistek mi naprosto neseděla.
Ovšem tady jsem si s paní sedla po všech stránkách, vyšla mi vstříc v mých názorech, něco doporučila. Špatně jsem snášela rtěnku, takže jsme daly jen lesk, který jsem si aplikovala sama před focením. Make-up byl super, zakryl všechny mé hrůzy na pleti. Líčení bylo podle mého gusta, ne jako coura, ale hezky zvýrazněné oči. 🙂 Opravdu jsem byla spokojená. Do toho mě zásobila takovými ubrousky, abych se v průběhu dne nezačala lesknout. Líčení vydrželo až do pozdních hodin, neroztekla jsem se, prostě pohoda.
Podle mě nejde jen o tom, co ta dotyčná má vystudovaného, co má za kurzy, ale jaký má přístup ke klientce a že se snaží naplnit její přání.

vitezove
18. zář 2019

Vyzkoušej jinou vizážistku. Proto se ty zkoušky dělají. Sama bych se nelíčila, je to na fotkách hodně poznat - a to já se nalíčit fakt umím, ale ten rozdíl je dost velký. Zkus jinou vizážistku a lépe jí popiš co by sis představovala.

dzogobela
18. zář 2019

@lobella tak to v tom pripade nechapu.