Svatba se dvěmi dětmi. Máte zkušenost?

kesinka89
8. únor 2024

Ahojte,
máte prosím někdo zkušenost s vlastní svatbou s malými dětmi? Máme 3 letou holčičku a v dubnu budeme mít druhou. Hrozně se toho děsím 🙈 Na jednu stranu si říkám, že bude lepší dokud malá bude spíš spinkat, že bychom to mohli zvládnout letos v létě. Ale zase pokud bude stejná jako starší, tak nebudu celé dny dělat nic jiného, než kojit a nosit 😏 Nebo bude lepší to odložit třeba o 2 roky? To se zas budou holky určitě nudit a mladší budu zřejmě stejně ještě kojit. Ja fakt vůbec nevím, nejradši bych na to úplně vybodla😃

Díky za rady a zkušenosti 🙂

pilzzee
8. únor 2024

@kesinka89 Meli jsme svatbu, kdyz mel maly rok, ale bylo tam plno deti a babicek a teticek, takze jsme o nem skoro nevedeli 🤣 Ano - vybodnete se na to, svatba neni povinnost a je to az moc draha sranda na to, aby si to clovek neuzil. Udelejte to, az budou holky vetsi a obe si tam poradne zaparej 🙂 A nebo vubec, manzelstvi je v dnesni dobe jenom kus papiru 😉

kristyneckaa27
8. únor 2024

@kesinka89 ahoj,my jsme měli svatbu když měla rok a 8 měsíců a malý měl 4 měsíce (nekojila sem). A bylo to super,malá si tam pobíhala se staršími dětmi,malý bud spal nebo se někdo kochal miminkem,takže můžu říct že celý den jich někdo hlídal. Bylo to super,taky jsem první přemýšlela že odlozime,ale pak jsme si řekli že není na co čekat 😊

krisstina93
8. únor 2024

My měli svatbu, když měl mladší 2 roky, dřív si to moc neumím představit, on byl hodně kontaktni na mě, od nikoho se nenechal ani pochovat, obřad by brecel, navíc sem do roka kojila, takže bych měla omezeny vyber šatů a úplně vidím, jak by mi ještě někde proteklo mliko :D já se teda taky chtěla na svatbě napít, což mi nevyslo, protože sem mezitím znova otěhotněla :D manžel chtěl navíc velkou svatbu, má velkou rodinu, tak by bylo blbe třeba po večeři odejít uspavat apod. Záleží co na te svatbě plánujete no, jestli jen obřad a někde rychlý oběd v restauraci, tak to se zvládne v každém věku no.

cherie24
8. únor 2024

@kesinka89 tak to záleží na dětech a hodně na tom, jak to máš ty na háku. 😃 My byli na podzim sestřence a ta měla roční holčičku a rodičům prostě řekla, že na její den nechce o malé vědět. Taky je kojená. Malá tam pořád chodila jak bludný holanďan od babiček k tetám, každý chvíli, chvílemi i brečela a hledala rodiče, ale sestřenka si svatbu užila i s "dítětem" 🤷 Na mě by třeba tohle nebylo, nestálo by mi to za to a nejspíš bych si to neužila, ale neodsuzuju nikoho, kdo obětuje jeden den nepohodlí dítěte ve prospěch svého. O svatbě jsme přemýšleli letos, holky 4 a 2, ale jsem si jistá, že i ta 2 letá by to tam celý prokňourala, takže se na to taky vyprdneme. 😆 Ráda bych pak měla holky za družičky a tak, ať si to všichni opravdu užijeme. 🙂

merope
8. únor 2024

@kesinka89 Myslím, že hlavní je si rozmyslet, zda tu svatbu chceš či nikoli a proč. Pokud prostě proto, protože ti to přijde hezké a jde ti třeba o to, aby děti měly stejné jméno, jako ty, může to mít smysl, než starší půjde do školy.

Majetkově ta svatba má efekt pojištění, čím jsou děti mladší:
- vdovecký důchod je dokud jsou děti nezaopatřenými dětmi
- nevím, zda tam není něco ještě navíc, dokud jsi na mateřské

Varianta "vykašlu se na svatbu a peníze, co bych dala do svatby, dám do pojištění, je taky dobrá alternativa.

Jinak bude podle mě vždycky důvod, proč tu svatbu nedělat, pokud ti jde o to, abys měla co nejvíc v klidu nějaké organizování s dětmi. Resp. teda s dvouleťákem si to umím představit míň než s miminem a 3,5 leťákem. Je třeba počítat, že cca 3 měsíce s miminem můžeš být fyzicky úplně vyřízená. Já bych to směřovala nějak na konec srpna / září - to je ještě docela hezké počasí, dítě nepoleze a můžeš si to užít.

krisstina93
8. únor 2024

@merope finančně je ta svatba fajn co nejdřív, pak má chlap nárok na slevu na dani na manželku, to není mala částka a má na ni nárok jen dokud je manželka na rodicaku s dítětem do 3 let, takže třeba tam se to vyplatí vzít se co nejdřív :D

merope
8. únor 2024

@krisstina93 Vidíš, to mě nenapadlo, já od půl roku jedno dopoledne v týdnu pracovala a navíc jsem na začátku roku pracovala, tak by nám to nevyšlo. Ale i tohle je argument pro "hned" 🙂

kesinka89
autor
8. únor 2024

Jo, já jsem se vždycky chtěla vdávat, být prostě ofiko rodina se vším všudy, přítel to chtěl taky, ještě před dětmi, ale vyslovil se teprve loni🙄😃svatbu bychom chtěli nějakou malou, jen rodina jako rodiče, babičky, sourozenci, ale zároveň bych si to chtěla trochu užít a neřešit jen kojení, přebalování, uspávání a mami já už chci domů 😃 mám trochu strach, že když bude větší, třeba těch 4-6 měsíců, nebude tolik spát a babičky ji tutově budou posazovat a tahat za ruce atd🙈proto bych to nejradši udělala dokud fakt spí nebo pak když to všechno už umí 🤣 ale to se tam zase budou nudit, jiné děti v rodině nemáme. O peníze jako úlevu na dani na manželku nejde, na to jsem se ho snažila nalákat už po narození starší 🤣

rnika
8. únor 2024

Měli jsme svatbu se 4 detmi, v té době měly 1,3,6 a 7 let... a bylo to úplně super. Prarodiče se hodně zapojili a veškerá zábava byla přizpůsobena dětem...

martt
8. únor 2024

@kesinka89 Moje kamarádka měla svatbu když holčičce byli dva roky a malýmu 3 měsíce. Měla zařízenou svoji známou , která ji dítka hlídala a věnovala se jenom jim. Na kojení si kamarádka vždycky "odskočila" , ale jinak si svatbu užila.

martt
8. únor 2024

@krisstina93 Neni od letošního roku sleva na dani na manželku zrušena?

krisstina93
8. únor 2024

@martt není, jen je tam ta podmínka, ze musí byt doma s dítětem do 3 let.

lis6
8. únor 2024

Já také plánuju svatbu s dvěma dětmi, přemýšlela jsem i o odložení svatby, ale napsala jsem si na papír, proč svatbu chci a co to pro mě znamená, užít si to a zapařit rozhodně nemám na prvním místě.

alianan
8. únor 2024

@merope Vdovský důchod a dědění, jasně, že to chce ošetřit právně, ale po přítelivi budou pouze děti a není uplně lehké s takovým majetkem nakládat. PO maželovi se s dětma rozdělíme.

Já se teda vdávala pouze pro peníze, jinak bych se na to vykašlala. KDyby se manželovi něco stalo, měla bych to jednoduší jako dětná vdova než samoživitelka.

@kesinka89 Na svatbě bude tolik příbuzných, že děti pravděpodobně ani neuvidíš, budou kolovat po babičkách a tetičkách.😉
Já kvuli tomu ráda chodím na rodinné akce, děti vypustím do prostoru a jen občas zkontroluji, u koho se zrovna nachází a jestli jim nějaký bodrý strýček nedává cucat pěnu z piva. 😅

kesinka89
autor
8. únor 2024

@alianan hele to vůbec není jisté, dcerka je dost kontaktní a když bude víc lidí, spíš z toho bude nesvá a bude se držet u mě 😃a mimčo by buď spinkalo, nebo se pravděpodobně kojilo a možná by se na chvíli pochovat nechalo😃 malá nebyla ještě ani na hlídání a určitě ji nechci odstrkovat a odhánět k příbuzným jen proto, abych já měla klid na svatbě.

drep
8. únor 2024

Vdávala jsem se když dceři ještě nebyly dva roky. Miniobřad, oběd jen se svědky (dcera šla spát s babičkou), druhý den oběd s rodinou, to jsme se v bavení střídali všichni. Ale u nás teda svatba byla na přání manžela, já o ni nijak zvlášť nestála, moje vlastní rozhodnutí být s ním v dobrém i zlém je nezávislé na prstýnku a papíru a s novým příjmením jsou jen trable.

oveckaluky
8. únor 2024

My jsme se báli, když dvojčatům bylo půl roku, a v pohodě. Oba šli z ruky do ruky, takže jsem je jen nakrmila a jinak jsme o nich v podstatě nevěděli. 😀 A nastrojená miminka vypadají krásně, máme krásné fotky. 🙂 Byli jsme s nimi ještě na dalších svatbach, na jedné jim byl rok, na druhé rok a půl, a užili si všechny tři.

miryp
8. únor 2024

Dceři byly 2 roky a bez pár dnů 9 měsíců, synovi bylo čerstvých 9 měsíců a malý byl celkem neodložitelný, protože ho trápily potravinové alergie. Děti to zvládly skvěle a skvělí byli i příbuzní, kteří se o ně starali, abych si mohla ten den taky užít. Zpětně mě ale mrzí, že jsme si ten den neužili všichni společně, že to nebyl víc náš společný den...

oveckaluky
Autor odpověď smazal
Zobraz
oveckaluky
8. únor 2024

@krisstina93 Sleva na nepracujici manželku už není, ne?

cherie24
8. únor 2024

@alianan my třeba tohle máme vyřešené i bez svatby. Dům a auto by připadlo mě, pozemky a jiné majetky dětem. Na to se nemusí člověk vdávat. A v nemocnici se taky všude udává, kdo je hlavní kontakt. Tím výhody manželství padají. A vdávat se jen kvůli dani mi nepřijde moc romantika teda. 🤔

oveckaluky
8. únor 2024

@merope Vdovský důchod platí, i když má děti dospělé a mají svoje rodiny.

alianan
8. únor 2024

@cherie24 Však já se také nevdávala kvuli romantice, původní plán byl podepsat papíry během kolečka týdenních nákupů.😅
Všem říkám, že jsem se vdávala ze zcela zištných důvodů a pro peníze.😅

Svatba je nejjednodušší způsob jak vše právně ošetřit, to je fakt.
ALe já jsem se také dlouho odhodlávala, vdávala jsem se až po dvaceti letech společného soužití a třech dětech.
@oveckaluky Platí, ale u mladé vdovy s dospělými dětmi je to jenom pár let.

oveckaluky
8. únor 2024

@alianan Aha, to jsem nevěděla, já to brala tak, že mamka ho má déle, ale ona splňuje další podmínky, jak na to koukám. Děkuju.

stazinka2018
8. únor 2024

@kesinka89 já si myslím, že do půl roku je to v pohodě, bude jenom lezet, babičky ho budou nosit a určitě budou vědět z dřívějších návštěv, co s ním dělat a co nedělat. A z jednoho dne by se mi stejně nic nestalo, I kdyby ho posazovaly. Jen to chce saty vhodné na kojení. Přijde mi to lepší než pak muset běhat za batoletem a ještě řešit jídlo pro něj. Naopak mi přijde svatba s treba(pujcenym krásným bílým kocarkem) hezčí a i více v klidu. Pak už jediné svatba za 3 roky, aby už bylo dite samostatnejsi a snad si i něco málo pamatovalo.

pilzzee
9. únor 2024

@stazinka2018 Hele ja jsem treba zadny specialni kojici saty nemela, toto jsem pri vyberu vubec nezohlednovala 😀 Kojila jsem ten den jednou nebo dvakrat normalne v tech satech na zachode a bylo to vpohode 😀 Ale to mel malej uz 13 mesicu, takze s nami jedl normalne i obed atd.

angelchild
9. únor 2024

My meli svatbu s 3 letou a se 4 mesicni a vubec jsme si ji neuzili. Bylo to hrozne heltickte a ja hrozne unavena, ale chteli jsme se jmenovat stejne, tak jsme to udelali takhle jinak bych asi pockala a uzila si to az za dyl.

merope
9. únor 2024

@oveckaluky To by musela být nějaká změna - vdovský důchod se vyplácí tuším 2 roky nebo nějaký podobně krátký čas a výjimka je u seniorů nebo u žen s nezaopatřenými dětmi.

oveckaluky
9. únor 2024

@merope Jj, už jsem to našla, děkuju. To jsem fakt netušila, u nás ho má jen mamka seniorka, tak mě nenapadlo, že u mladších je to jinak.

me_druhe_ja
9. únor 2024

@cherie24 Přítel taky uzavřel nějakou "pojistku" nebo co, že v případě jeho smrti se všechen jeho majetek a peníze dělí 50% já a 50% mezi děti (každý 10%).