2letá dcera se začala počůrávat

matyty88
25. bře 2018

Dobrý den, poslední dobou jsem nešťastná z dcery 2 roky 8 měsíců. Odplenkovana ve 22 měsících, poté sem tam nehoda, ale nic vážného. Na noc s plenou. V lednu tohoto roku 2,5 roku se začala pocuravat, časté nehody přes den, situace trvala asi týden, pak ze dne na den vše ok. V lednu jsme ji sebrali láhev s mlékem, kterou dostávala před spaním, protože jsme si řekli, že už je na to velká a navíc od té doby teprve začala spát v kuse celou noc. Do té doby se většinou 1x v noci budila, někdy vickrat. Od února 1x týdne dopoledne školka. Teď se nám pocuravani vrátilo. Nevnímáme žádnou změnu. Nic nezabírá. Snažíme se po dobrém. Jsem si vědoma, že je malá a může se to stát, ale je mi to divné, když to uměla, tolerovala bych to 1x za x dní nehoda, ale ne 4-5x za den. Na nocnik umí sama (kalhoty sundat/nandat), když chtěla na WC či potřeba venku sama si řekla včas. Nyní chodí a je pozdě. Snažila jsem se udělat i drobnou úpravu v pitném režimu. Od 16:30 dostává pouze vodu, které vypije méně. Nemáte pro mě nějakou fintu? Motivace na fintuodůvodnění? Motivace na hračku či pamlsek nezabrala. Mockrát dekuji za váš čas. Martina Pešulová

ivuska1986
25. bře 2018

@matyty88 dobry den, a nemuze mit dcera aktuálně problemy s mocovym měchýřem? Ze by byla třeba pristydla a proste cvrnkala kudy chodila, protože to proste neudrzi? Asi bych zkonzultovala s MUDr.

hanve
25. bře 2018

@matyty88
Tak máme úplně stejný problém,tak jsem zvedava,kdo poradí. My zkoušeli motivovat,za suché spodary písnička(miluje pisnicky),zatím bez úspěchu. U Dr jsme byli,poslala nás na odběry a vyšetření moče,vše ok. Prý psychosomatické a pokud to do tříleté prohlídky nepřestane,chce nás poslat k psychologovi. Jsem z toho nešťastná,už jsem na ven dala i zpátky plenkové kalhotky,v téhle zimě je pocurani tak o nastydnuti.U nás je to spojené s obdobím vzdoru a nějakou druhou fázi sourozenecké rivality (první fáze pocuravani/pokakavani je za námi v září). Snažím se,když se pocura,tak to nerozmazával,neřešit,jen říct převlékni se,když se převlékne,tak odznova,že za suché spodary pustím písničku. Zatím mě nic jiného nenapadá...

matyty88
autor
26. bře 2018

@ivuska1986 chci dnes nechat zkontrolovat moč, ale nezdá se mi, protože by jí to při močení bolelo, pálilo, dcera na svůj věk docela dost mluví, děkuji

snahnah
26. bře 2018

@matyty88 Může to být změnou, že začla chodit do školky nebo se zrovna něco učí a její mozek nedokáže pobrat více věcí najednou. Tak věc, kterou už umí dočasně vypustila, protože ji přijde nedůležitá. Nějak takhle nám to vysvětloval psycholog na přednášce ve škole. Samozřejmě vyšetření, že je vše po zdravotní stránce ok je taky důležité.

hlasimse
26. bře 2018

@matyty88 a když dobře mluví, co řekne na otázku, proč nešla na nočník / proč ti to neřekla, když musela jít?

maaaja12
26. bře 2018

Jsme na tom podobně. Normálně si říkala, že chce čůrat a teď si řekne až když už má kolečko i na kalhotách. Je stejně stará jako ta vaše a myslím si, že je to prostě období a důvod má takový, že se s tím prostě nechce zdržovat od hraní, jídla apod.Takže jí dávám vyčůrat preventivně nebo když vidím, že už přešlapuje. Četla jsem o tom něco na netu a prý nějaké učůrávání doktoři do 5 let neřeší, samozrejmě pokud nemá nachlazený močák.

matyty88
autor
26. bře 2018

K doktorce jdeme dnes ... Dám vědět ... Plenky na ven jsem zatím nevrátila, nám se to venku stalo jen jednou a raději se pohybují v blízkosti domova. Nechci ji ještě víc blbnout hlavu, někdy jo někdy ne, doma ne, venku jo a tak.

matyty88
autor
26. bře 2018

@snahnah děkuji za názor, se školkou si to moc spojovat nechci, říkal si, že by to přišlo už v únoru a ne po měsíci a půl ... Pevné doufám, že se to brzy zase vrátí to běžných kolejí ...

matyty88
autor
26. bře 2018

@hlasimse většinou rekne, že je hamba, důvod proč jsem z ní nedostala

matyty88
autor
26. bře 2018

@maaaja12 přesně, jak píšete, když už má kolečko a pak se hodně vycura ... U nás se nechce chodit preventivně, když to na ní vidim, tak mi tvrdí, že se jí nechce ... Já zase četla, že když jim to připomínáme a nutime je chodit, tak to jejich hlavička úplně vypustí a začnou s tím spoléhat jen a jen na nás ...

maaaja12
26. bře 2018

@matyty88 no to máte asi pravdu s tím preventivním chození, přijde mi, že si říká čím dál míň 😐 Třeba vám něco poradí doktorka. Taky mi mala tvrdí, že se jí nechce i když se jí chce...

maaaja12
26. bře 2018

@matyty88 Ještě jsem přišla na to, že je to mnohem horší, když o tom před ní mluvím s někým jiným. Teď zkouším z toho udělat srandu, jakože když vidím, že se jí chce čůrat, tak bežíme spolu na záchod a křičíme nahlas čůraaaat 😀 ráda běhá 😊 ale to si jako taky neříká sama, jen tam prostě jde s radostí. Pořád tak nějak spoléháme na léto, že to bude lepší, když budeme víc venku.

ivankapri
26. bře 2018

naše děti se vždy počůrávali (ještě i např. ve čtyřech letech), když byly nastydlé, nemocné, pak se to časem vytrácelo, ale některé zimy byly krušné, to mi přišlo, že se u nás počurává nonstop. pak bylo jaro léto klid a pak přišla zima a zase, s věkem to odešlo.

matyty88
autor
26. bře 2018

Na výsledky mám volat ve čtvrtek. Jojo nechci nutit a tlačit na ni. Taky se snažíme dělat z toho srandu.

hanve
26. bře 2018

@matyty88
No já mu vysvětlila,že jsou to kouzelné kalhotky,které pustí písničku,když zůstanou suché. On s nima nemá žádnou předchozí zkušenost,tak nevím,jestli si to spojí,že je to plinka.
@snahnah
Pravda,syn začíná konečně mluvit,tak třeba na tom něco bude.