Bakerova cysta, máte zkušenost?

misellll
1. únor 2014

Ahoj holky není to ani dva týdny co jsem sem psala kvůli dceři 2 cm uzlině na krku....zatím všechny výsledky oki.Do toho malá nemocná a dnes jsem si všimla ohromné boule v podkolení jamce ☹ hned jsme jeli na pohotovost.Dcera už si tak půl roku občas stěžuje na bolest na onom místě.Ale nikdy tam nic neměla.I jsem o tom informovala našeho pediatra....bylo mi řečeno,že je to z růstu....že se nemám obávat.No dnes když jsme dorazili na chirurgickou ambulanci....doktor soudil,že by se mohlo jednat o bakerovu cystu....Na internetu jsem si o tom něco našla......ale moc tam toho není... ☹ takže další stres na víc.Jsme odesláni na ORT a chirurgii.V pondělí tam jedeme.Ale zase jsem vystrašená až na půdu.Už si připadam jak pitomá.Pořád něco!!!! 😠 Nemáte s touto diagnozou někdo zkušenost....či neobjevila se u někoho podobná boule v podkolení jamce???děkuju

butterfly79
23. únor 2017

Objevila jsem tuhle diskuzi, tak přidám naši zkušenost. Bakerovu cystu měl můj syn. On je hubeňour a po koupání, když jsem ho sušila, tak jsem mu v podkolení jamce objevila bouli. Také jsem z toho byla vyplašená jako vy ostatní. Zašla jsem s ním k dětskému a ten řekl, že to bude právě Bakerova cysta a at' zajdeme na ortopedii.
Tam nám to potvrdili. Říkali, že dětem se to občas dělá a nemusí to mít žádnou příčinu. Punkci nám dělali 2x . Prvně, aby věděli kolik tam té tekutiny je. Podruhé dělali za nějakou dobu, aby věděli jestli toho není víc. Po obou punkcích se nám to hned udělalo znovu. Také jsme byli jednou na rtg.
Jinak se to jen sledovalo. Pokud by ho to nějak hodně bolelo ( ale syna to nebolelo ), tak by mu to odstranili, ale moc to dělat nechtějí, protože se to vrací zpátky a byl by to zbytečný zásah pro dítě. Tak jsme docházeli co tři měsíce na kontroly a po skoro třech letech mu to ze dne na den zmizelo. Já měla hroznou radost, že se to ztratilo. Doktor na ortopedii nám říkal, že většinou v pubertě se to dětem ztratí. Nám se to ztratilo dřív - v osmi letech.
Moc doufám, že se mu to už nikdy neobjeví ani nic podobného.
Přeji všem co mají stejné problémy, aby to dopadlo jako u nás.
Jo a byli jsme u dvou ortopedů a postupy u obou stejné.

zmrzlinka
24. únor 2017

Tak u mně se to nepotvrdilo.Vypada to na roztržení sval.Blbe jsem slapla ale je to měsíc zpátky.Na chirurgii mi tvrdili že to musí být už zahojení.Na interne mě strašili trombozou a pak tou cystou.Ted v jiný nemocnici mi řekli že to bude ještě k tomu starymu úrazu.Ze jestli taham 7 kg mimino tak se to tak skoro nezahojí 😀

lucijestef
24. únor 2017

No nevim jestli uz to nemam v hlave, ale mam pocit, ze se ji to zacina zase plnit :(

zmrzlinka
25. únor 2017

@lucijestef tak mi je líto ☹

kili
12. led 2018

Prosim, nema noekto skusenost s bakerovou cystou u sportovcov?
Dnes som nasla hrcku dcerke, ma 6 rokov. Robi gymnastiku. Strasne sa bojim, ze je to bakerova cysta a bude musiet skoncit s gymnastikou :'( Je naozaj velmi talentovana, tak by to bola velka skoda. V pondelok nabehnem k dr., ale do vtedy by som sa aspon nieco dozvedela.

katka131987
9. pro 2023

@ladaa20 dobrý den mám bakerovu cystu v ohybu kolene zadní části když ji vysají na ambulanci umrtvuje se to mysto?než to doktor začne vysavat? děkuji za odpověď