Kvasinková infekce v tříslech a na přirození

janula28
23. únor 2011

Ahoj holky, zakládám toto téma, protože jsem žádné o kvasinkách jinde než v puse ještě nenašla 😉 Mám 10 měsíčního synka a už skoro měsíc ho trápí kvasinková infekce v tříslech a na přirození. Na radu doktorky mažeme Imazolem, ale kvasinky na den zmizí a potom jsou zase zpět. Nemáte nějakou jinou třeba i babskou radu, co s tím. Už jsem zoufalá. Moc děkuji.

luthien.k
23. únor 2011

@janula28, genciánovou violeť 1% na to! Natřít, nechat pořádně zaschnout na vzduchu a když se smyje, zase obnovit (myslím tak dvakrát, třikrát by mohlo stačit, ono to i celkem vysušuje, tak aby se to nepřehnalo). Jestli dáváš klasické jednorázovky (Pampers atd.), zkus je vyměnit za Alany z DM drogerie, jsou prodyšnější, na přírodní bázi. A samozřejmě co nejčastěji větrat.
Jinak mu určo posiluj i imunitu, nejlépe podáváním probiotik (Bio Gaia pro něj, jestli kojíš, tak ber i Ty, třeba Probiosan nebo Infants Dophílus plus). Nepředpokládám, že by malý jedl cukr, ale u takových infekcí se doporučuje co nejvíc omezit jednoduché cukry (včetně těch v ovoci).

janula28
autor
23. únor 2011

@luthien.k moc děkuji, to mě už také napadlo, ale bála jsem se toho, tak to zítra zkusím a poreferuji, je to holt prevít 😉