Rychlý nástup horečky u 2letého syna

valkyra222
24. srp 2017

Dobrý den chci se zeptat má někdo zkušenosti s rychlým nástupem horečky? Malý 2r 7m má od vcera horečky v jedné chvíli si hraje a během 5 min mu třeba teplota vystoupa až na 38,7 má fialové rty ruce a třese se jak ratlik leží jak placka a třese se dokud mu to aspoň trochu nesleze... Byli jsme i na pohotovosti řekli že má zarudly krk a dneska nám obvodní potvrdila anginu dala antibiotika. Od rána byl v pohodě po obědě jsme si lehli začal se zase třást z ničeho nic zase 38,9 tresavka fialový...je to normální při angine??

luckylee
24. srp 2017

A srszis?Kdyz mu vyleti rychle tak mu das prasek/cipek/sirup?Nebo nechas horecku pracovat?

terezapetrova
24. srp 2017

@valkyra222 tak to treseni je zvláštní pac tohle až tak vysoká horečka neni pokud tak jak ji píšeš nevim jestli meris v zadečku tak se odečítá půl stupně a srážet by se mělo kdyz je nad 38,5. Drzim palce ale kdyby se ti fialoveni, treseni nezdálo šla bych zas k DR

krystalka
24. srp 2017

Tak tohle mi moc normální nepřijde, zvlášť s tím fialověním, zavolala bych určitě doktorce a poradila se....jinak náš syn při angínách má taky vysoké horečky, vyleze mu to klidně na 39 a přitom si normálně hraje, nebo dělá to, co jindy, ani bych to na něm nepoznala, dokud na něj nesáhnu....ale pokud je mu jinak dobře, tak hned nesrážíme, jenom pokud je mu zle, bolí ho třeba od horečky hlava, nebo tak něco, nebo třeba na noc, ale jinak necháváme horečku pracovat, má to svůj smysl....nicméně, kdyby mi přitom takhle polehával a fialověl, tak bych se asi trochu vyděsila a radši se poradila....ale každé dítě reaguje na horečku jinak, do zítřka by měly trochu zabrat antibiotika....ale určitě bych se radši poradila.....kdyby měl třeba sklon k nějakým febrilním křečím nebo tak něco.....

ameena
24. srp 2017

Dcera (nyní již 5 let), má rychlý nástup horečky taky. Není to tedy asi do 5 minut možná 30 minut - nestopovala jsem. Začne být unavená, lehne do postele, klepe se jako ratlík, je ji u toho hrozná zima a to do té doby než horečka dosáhne vrcholu... Pak jakmile dosáhne vrcholu, tak ji začne být horko. Ale takovou horečku, když začíná mít, tak ji vylítne téměř ke 40 °C u angíny i přes 40 °C. A bolí ji pak u toho hlava. Ale fialové barvy jsem si u ní nikdy nevšimla...

michaela_2
24. srp 2017

@valkyra222 dcera i syn měli také párkrát vysoké horečky - většinou je tedy prospali. To fialovění mi ale jako normální průběh určitě nepřipadá, nechci tě strašit, ale zajela bych znovu na pohotovost aby ho prohlédli - po telefonu ti teď radit nesmí, ohledně dětí, v nemocnici.
Ale 38,7 není zase až tak nepřiměřeně vysoká teplota - nebo naše děti tedy už měli i ke 40, ale fialoví nebyli ☹

valkyra222
autor
24. srp 2017

Ano srazim pokaždé když je teplota víc jak 38,5 v zadecku už nemeřím.jen v podpaží.někde na internetu jsem četla ze ty rychle nástupy můžou způsobit fialoveni rtů když je mu zima a trepe s nim zimnice jen mi nepřijde normální že ho to chytne během pár minut :(

luckylee
24. srp 2017

@valkyra222 ja bych mu cipek necpala pokud nebreci.Mi prave vadi ze cipek teplotu srazi ale telo tu horecku treba potrebuje aby bojovalo s nemoci tak si ji pak honem vytvori a ta teplota strasne rychle vyskoci potom co cipek prestane pusobit.To mi prijde,ze je mensi trapeni nechat ditko spat s horeckou.Rychleji se pak uzdravi.Samozrejme delej jak to citis.Klidne zajed jeste jednou.

valkyra222
autor
25. srp 2017

@luckylee a nemůže se nu něco stát Když tu horečku nebudu srazet a nechám ho tak?já panikarim jen když má 38,9 natož ho nechat do čtyřicítek 😕

luckylee
25. srp 2017

@valkyra222 u malych deti je akorat riziko febrilek ale to je stejne z rychle zmeny teploty a tomu podle mne prave to srazeni lekama dost pomaha.Pokud lezi a spi nebo odpociva tak bych nesrazela.
My nesrazeli 40tky u 15m syna....lezel,spinkal a kdyz se s nim hybalo tak plakal.Ja v horeckach taky chci mit klid.Jen jsme menili rychle plinu a davali mu vodu aspon po troskach.Je treba hlidat dychani,zrychlene je normalni.Zmena barvy nebo kdyby plakal ze neco boli pripadne kdyby nepil tak to bych pak delala jine kroky.
Zkus precist tady ten clanek http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky .Dost mi pomohl.Urcite nerikam at nesrazis za kazdou cenu,hlavne kdyby ses bala.Je treba vedet proc co delas.Ale treba stridani cipku a neustale srazeni hned nad 38,5 podle mne docela nici imunitu.Drzim pesti at je co nejdrive dobre.☺