Teplota bez příznaků. 5. nemoc?

klokanka31
25. bře 2024

Holky já si nevím rady. Včera k večeru měla malá zarudlou tvář, jinak nic, tak jsem si říkala že jí bylo asi jen moc teplo. Ráno byla normální, jedla, pak kolem 11 začala být unavená, bez chuti k jídlu, a usnula. Ve 13 hodin se vzbudila, tváře zarudlý, a teplota 38.2. Dala jsem jí čípek, chvilku polehávala, pak tady začala normálně hopsat, vysmátá a hraje si jako by nic. Teď jsem jí měřila a má 36.7, jedna tvář ji zesvětlala, druhou má pořád dost červenou. Když se jí zeptám jestli ji něco trápí/bolí tak prý ne. Myslíte že to může být třeba 5.nemoc?

titina12
25. bře 2024

Co zuby ?

klokanka31
autor
25. bře 2024

@titina12 Má všechny (budou jí 4 roky). Tváře teď má normální, jsem z toho jelen 🥺

palja
25. bře 2024

@klokanka31 tak může to být i nějaká jednodenní viróza. Dcera 5 let to tak už měla několikrát. Ale taky se mi to zdálo podezřelé, minule jsem jí pro jistotu vzala k dr na krev a všechno v pořádku. A tento měsíc zase, ze školky doma, červené tváře, jeden den horečka a pak nic.
Ta 5. nemoc by byly horečky pár dní a pak motýlovy exantem v obličeji (červené tváře a flek přes nos). Jenže teď jsou ty viry a bakterie zmutované a nemoci můžou vypadat i atypicky.

klokanka31
autor
25. bře 2024

@palja Naše malá takhle měla jednorázovou horečku před rokem a půl, a taky jsme nevěděli co to bylo...Každopádně jsem z toho blázen, teď nám tady už asi 15 minut lítá, skáká a tancuje jakoby nic...no uvidíme jestli se jí teplota vrátí, když jo tak ráno pofrčíme k doktorovi...

me_druhe_ja
25. bře 2024

@palja dcera měla pátou úplně bez teplot a ničeho...měla jen tu typickou vyrážku....a byla to pata, mělo to ve školce víc dětí....

Jinak já už na tyhle dětský nemoci rezignovala, moc to nezkoumám. 😀 taky už jsem párkrát zazila jednodenní horečky, kašel bez příčiny, průjem z ničeho nic....děti jsou prostě divný 😀