Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

Zhoršující se vyrážka a teplota. Může to být 5. nemoc?

Školák (6-11 let)CRP testAlergie na lékyPotravinová alergieBolestLékyPediatrTeplotaChřipkaDětské nemociPátá nemocVirová onemocnění
5. říj 2019

Dobrý večer,

mám dotaz.

Dceři, 8 let, se tuto středu vyskytl červený velký flek pod branou, je bez teplot, nesvědí nic. Druhý den se osypala celá, šly jsme k doktorce, prý má alergii na potraviny a dostala Zodac jednou denně. Další den to měla více, opět jsme jely k doktoru, dostala 2 injekce, jedna kortikoidová a druhá Dithiaden, večer byla vyrážka na ústupu, to byl pátek. Dnes se vzbudila, opět celá osypaná, teplota 38 C, bolí jí klouby.

Je možné, že je to 5. nemoc? Poznala by to doktorka hned první den?

Děkuju za odpověď a popřípadě radu, co dál.

Dobrý den,
příznaky většiny onemocnění se objevují postupně a zpravidla v úvodu nemoci nelze ihned stanovit konečnou diagnozu. Horečka, bolest kloubů a vyrážka může doporovázet nejen 5. nemoc, ale též počínající běžnou virozu, chřipku, spálu, memingokokovou infekci, močovou infekci, atd. Též se může jednat o souběh počínajícího onemocnění a alergické reakce na podávaná antipyretika. Je potřeba dítě vyšetřit opakovaně, včetně základní biochemie krve, CRP, krevního obrazu, doplnit rozbor moči a výtěr krku.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová