Jet na pohotovost?

19. říj 2021

Ahoj, potřebuji poradit. Malý(16m) má od pátku od večera horečky. Včera jsme volala doktorce, ta mi řekla ať ještě počkám a zavolám zítra jak na tom je a kdyztak by jsme přišli. Dneska malýmu konečně klesla na 37,7,tak jsem ji volala že už mu to kleslo, řekla mi že kdyby se mi něco nezdálo mám zavolat a přišli by jsme. Za chvíli měl zase 38,1, zase jsme zavolala doktorce a řekla mi že mám ještě počkat do zítra a přišli by jsme, že dneska mají plno.
Nechce moc jist, ráno si dá trochu kaše a to je vše. Včera stejně ráno si dal kaši a večer troch u polévky.
Tak teď přemýšlím jestli ho radši ne žít na pohotovost? Přece je 5 dní už je docela dlouho si myslím.
Jinak malý bere antibiotika, má streptokoka ale ten má bez příznaků, přišli jsme na to ještě před horečkou. Od včera má rýmu a kašel.

sebestka
19. říj 2021

Já bych vydržela do toho zítřka. 38,1 není tak hrozný, navíc ti i trošku jí. Na pohotovosti by stejně nejspíš řešili, že má 5 dní teplotu a ty s ním jedeš 5. den na pohotovost. Důležité je, aby pil.

krisstina93
19. říj 2021

Ta teplota neni tak hrozná, to se ještě ani nesráží. Do zítřka bych vydržela, ono na pohotovosti stejně nic moc neudělají.

87pavlina
19. říj 2021

U mimča přeci není 38 teplota, ne? Nemůžou mu růst spíš zuby?

treasurka
19. říj 2021

Já bych nejela, zkoušela bych mu dávat nějaký rehydratační roztok (jen nevím, věk od ketrého se může), po těch horečkách, uvařila vývar, v klidu, doma, v teple. Tohle, co píšeš, má teď celá republika, mi přijde...

autor
19. říj 2021

Asi máte pravdu všechny že je zbytečný jezdit. Teď se vzbudil a má 37 tak snad už bude v pohodě.🙂

lachtanice86
19. říj 2021

Na pohotovost po 5 dnech co o tom ví pediatricka, ty to s ní řešíš? Tak to je určitě ten urgentní důvod proč jezdit na pohotovost. Navic 38,1 neni žádná hrozná teplota

sebestka
19. říj 2021

Tak to je úplně nejlepší 🙂 Tak přeji, ať už se teplota nevrátí🙂

eithelwing
19. říj 2021

Snad jen viroza, doplňujte hlavně tekutiny. Syn, stejný věk, čtyři dny 39, teď už jen ryma a kasel, ale už to dojizdime. Ať je malý brzy fit. 🍀

autor
19. říj 2021

@eithelwing Sand jo🙏 děkuji

alilali
20. říj 2021

Nemůže to být spíš od zubů?

autor
20. říj 2021

@alilali netuším, na zuby netrpi6ale je pravda že mu rostou.

alilali
20. říj 2021

Jak netrpí? Je něco jiného když mu roste první jednička nebo špičáky. Někdo si růstem zubů projede v pohodě, někdo (můj syn) jedině u čeho měl 40° a byl ubreceny byly špičáky, no a jiné děti zas jsou takové celé období.

autor
21. říj 2021

@alilali všechny zuby mu zatím rostly a nevěděli jsme o nich i stoličky. Ubrečený nebyl, nic. Jen měl tu teplotu, rymu, kašel a streptokoka. Takže mě ty zuby vůbec nenapadly. Včera jsme stejně nakonec jeli na tu pohotovost a nejspíš ty zuby. Dnes už je bez teplot