V 6tt horečky, antibiotika a špinění. Jet na pohotovost?

anarvin
10. led 2015

Ahoj holky,

sotva pár dní po pozitivním testu mě položily horečky, zánět v krku a antibiotika. Horečky jsem měla dva dny, dnes konečně ustaly avšak mám bolesti v podbříšku jako před MS a začala jsem špinit. Výtok je tmavě hnědý. Co se má stát, se stane... Bohužel, ale jelikož je víkend, nevím zda kvůli tomu jet na pohotovost, nebo počkat do pondělí a zavolat své doktorce? Jsem na začátku 6 týdne... Děkuji všem za názor předem.

v82
10. led 2015

Ahoj, jestli jet nebo ne, to si budeš muset asi rozhodnout sama, podle toho jaký z toho máš pocit. Nemá cenu se stresovat, to bych jela, ale pokud si v klidu tak zajdi v po k doktorce ať tě zkontroluje. Jinak na začátku druhého těhotenství jsem taky špinila, skoro týden. Bylo to v období kdy jsem měla dostat menzes a ze začátku to taky byl tmavě hnědý výtok, který postupně světlal. Neřešila jsem to, pak jsem to řekla doktorce a říkala, že je to normální. Tak ti držím palce ať je vše v pořádku 🙂

rybkabezvody
10. led 2015

horečka je špatná, pokud jsi ji hned na začátku nesrazila spíš bych počítala s nejhorším... držím moc pěsti!!!!
Samotné špinění nemusí nic znamenat, ja jej měla také v 6tt, dopadlo to dobře

acacia
10. led 2015

Souhlasím s @rybkabezvody ohledně horečky.

zukanak
10. led 2015

@anarvin asi bych radši na tu pohotovost jela...Radši stokrát jet než něco zanedbat

lu777
10. led 2015

no horečka a antibiotika jsou špatné...
ale pokud je něco špatně, tak se s tím takhle na začátku stejně nedá moc dělat... maximálně odpočívat a uvidíš jak to dopadne...

anarvin
autor
10. led 2015

Díky holky za názory. Jela jsem na pohotovost. Při několika hodinovém čekání jsem začala krvácet, takže už bylo jasné. Doktor na pohotovosti se na mě utrhl a vysmál se mi, co tam v 6tt dělám, že to se stejně ještě nic nepozná. V životě mě nikdo takhle neponížil, takže příště opravdu nikam radši nepojedu i přesto, že se nakonec doktor omluvil, že to nebylo adekvátní a že má velmi špatný den...
Nicméně ještě jednou děkuji moc všem, jste zlaté že jste si našly čas mi odpovědět 🙂

v82
11. led 2015

@anarvin Tak to mě mrzí.
Mám taky bohužel špatnou zkušenost. Právě, když mi doktorka říkala, že jsem potratila, tak to bylo tak strašným způsobem, že jsem se tam málem složila a potom jsem si našla jinou, protože je to pro ženu i tak šílená zpráva a ještě když se k tomu přidá neurvalé chování lékaře....
Držím moc palce, aby se to příště podařilo a byla jsi brzo šťastnou maminkou 🙂

anarvin
autor
11. led 2015

@v82 Nedá se nic dělat. Doktor měl špatný den, bohužel si myslím, že by si toto chování mohl dovolit ještě ortoped, nikoliv gynekolog, ale pořád je to jen člověk.... Již si dokážu představit trauma, které spousta žen z gynekologie má. Já mám naštěstí skvělou doktorku a ani tento zážitek mě neodradí k ní s radostí chodit, na pohotovost už ale asi nepojedu s ničím takovým 🙂
Děkuji za podporu, doufám že se znovu brzy zadaří 😉

verunka_korunka
11. led 2015

@anarvin já zas můžu napsat že mnohem lepší byl přístup na pohotovodti (můj lékař měl 14 dní dovolenou). Po zkončení jeho dovolené jsem k němu šla, hned první větou mě seřval proč jsem nepřešla dřív. Měla jsem ovulaci až 35DC, takže podle MS už jsem měla být u něho a kontrole před jeho dovolenou... ale to jsem ještě nevěděla že jsem těhotná...
Takže asi tak... ale budu ho měnit, nejen kvůli tomuto (to bych ještě přešla), ale za pooperační péči po revizi dělohy, kdy jsem u něj měla neschopenku a když jsem tam přišla že mám silné bolesti až křeče v břiše, tak mě ani neprohlédl a poslal domů, že je to normální. Břicho jsme měla jak balón, takže další den jsem jela zase do nemocnice a byly tam zbyteky, takže další čištění.... A musím říct, že v nemocnici, byli všichni strašně milí, vstřícní a chápající. 🙂

anarvin
autor
11. led 2015

@verunka_korunka To je dobře, že máš příjemnou zkušenost a změnu doktora určitě proveď. Je to hrozně individuální, kde na koho člověk zrovna narazí. Gynekologové by snad měli dělat psychotesty, aby měli dostatek empatie a slušného vychování 😉

verunka_korunka
11. led 2015

@anarvin jj taky jsem si to říkala 🙂 nějaké zkoušky z psychologie by jim možná někdy pomohly 🙂

v82
11. led 2015

Nevím jaké zkoušky gynekologové mají nebo nemají, ale toto mi přijde jako základní lidská slušnost a ohleduplnost. Pokud žena přijde k lékaři s takovýmto problémem musí normální člověk počítat s tím, že je vystrašená a emočně zřejmě rozhozená a podle toho by k ní měl přistupovat. Chápu, že špatný den je špatný den, ale profesionální přístup je v tento moment nejdůležitější a ten by měl mít každý lékař bez ohledu na specializaci.

yamdena
11. led 2015

@anarvin Mrzí mě, že máš špatnou zkušenost :( ale chtěla bych Ti říct - pokud budeš mít příště pocit, že máš jet k doktorovi, tak jeď. Nenech se odradit jednou hloupou zkušeností s nějakým nevychovancem. A nemysli si, kdybys zase k žádnému doktorovi nejela, stejně by Tě někdo mohl seřvat na nejbližší návštěvě, že jsi na pohotovost jít měla. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde :( příště personálu řekni, ať se k Tobě laskavě chovají slušně nebo se nad ně povznes (mohla bych vyprávět, kupř. mě na chodbě namísto jména či oslovení pacientka titulovali "ten zamlklý" nebo se na mě šklebili, že jsem tam už podruhé! s podezřením na mimoděložní těhotenství. Atd.). Muhehe.

anarvin
autor
11. led 2015

@yamdena No tak to jsem tedy opravdu v šoku, co lidi na těchto odborných místech dokážou 😕 Vždy jsem byla zastáncem toho, co je tu už zmíněno - jet klidně zbytečně - od toho přeci doktoři jsou, aby nás vyšetřili a řekli, zda nám něco je. Nehledě na to, že přece proto studují oni medicínu a my něco jiného, aby každý mohl dělat své... Nicméně máš pravdu Yamdena, jen příště pojedu rozhodně na jinou pohotovost. To mi pak ještě doktor večer poslal sms, že i když jde s největší pravděpodobností o potrat zárodku (což vlastně na místě popřel a tvářil se, že jsem si celé těhotenství vymyslela), že by se mohlo jednat i o mimoděložní těhotenství a abych se dostavila druhý den dopoledne na krev k nim na oddělení. Poděkovala jsem za starost a více vyřeším zítra se svou doktorkou. Doufám, že tohoto mladičkého doktora potkám nejdříve za dvacet let, až bude mít zkušenosti i profesionální chování.

yamdena
11. led 2015

@anarvin dokud neklesá hcg, je v tomto stádiu stále naděje. Sama jsem v těh. špinila dva měsíce a jednou i silně krvácela. A propos - dokážu ještě porozumět tomu, že špatný den způsobí nevrlost doktora. Avšak v tomto případě se jedná i o profesní pochybení, protože Tě měl vyšetřit i s ohledem na riziko mimod. těhot. Jeho sms je toho důkazem. Tvá doktorka Ti jistě poradí nejlépe. A pokud to náhodou nedopadne, nevěš hlavu, povede se to příště (rovněž vlastní zkušenost. Vůbec mám těch zkušeností s personálem tohoto druhu až moc, ale to je na jindy). Poslouchej instinkt a nenechej se nikým odbýt. Minimálně trvej na prokazatelných testech hcg.

anarvin
autor
11. led 2015

@yamdena Děkuji moc za podporu 🙂 krvácení je opravdu velmi silné, nemyslím, že by byla ještě nějaká naděje, ale důležité je, že to jde a příště se určitě zadaří! Na testech budu určitě trvat a dál se uvidí. Je fajn, že zde člověk najde porozumění a psychickou podporu, jste skvělé holky! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru