Teploty u dvouletého dítěte

lidija1234
23. črc 2023

Dobrý večer maminky,potřebují radu. Malej má od včerejška horečky 38 a výš. Nevím z čeho to může mít jestli zuby 🤷 není divný že když mu dám čípek na teplotu tak do dvou hodin ji má znovu ? Nic nejí, vypil tak max 500ml vody/mléka a hodně pláče. Furt se budí s pláčem a teď k tomu přidal ještě takové křeče v rukou nevím jak to popsat. Vůbec nevím jestli vlastnit a volat na pohotovost nebo počkat zítra na ráno a zavolat doktorce nebo se hodit do klidu a počkat jestli teploty zítra nepřejdou tak zavolat doktorovi. Snažím se být vždy v klidu ale mam strach abych něco nepodcenila.

klokanka31
23. črc 2023

@lidija1234 Určitě minimálně zavolat na pohotovost

luuc5
23. črc 2023

@lidija1234 ja bych urcite zasla k doktorce zitra .od zubu byva pry teplota max do 38 ,ale nevim .Dcera (rok a pul)taky mela vysoke teploty .Mysleli jsme,ze to jsou zuby ..a nakonec to byl zanet mocaku .Nic jinyho ji nebylo jen teploty .

honatko092
23. črc 2023

Syn měl od zubů 39,5 stupně teploty. Ale nějak se mi nezdá, jak píšeš o těch křečích 🤔 Minimálně zavolej na pohotovost. Křeče v rukou od zubů nemá...

lidija1234
autor
23. črc 2023

Ty křeče udělal teď poprvé,spinkal a já jsem chtěla.od něho odejít a jak se vzbudil tak se zacela tak divné klepat. Chybí mu už jen 5tky tak nevím jestli to může být od zubů hlavně mě přijde divný že i po čípku má za dvě hodky teplotu nad 38🤷

lv
23. črc 2023

Srážej o stupeň, ne víc. Klidně vlažnou sprchou, chladit o tve tělo, zabal na třísla, pokud by mu teplota letěla moc nahoru. Leky davas na váhu správně?

sanyy22
23. črc 2023

@lidija1234 zkus zavolat na pohotovost, tam poradí co a jak, případně řeknou ať přijedete👍

lidija1234
autor
23. črc 2023

@lv dávám paralenove čípky takže na 11kg 1 čípek a má se dávat max po 6 hodinách

goovana
23. črc 2023

@lidija1234 zavolej na pohotovost..ty krece nejsou normální

lidija1234
autor
23. črc 2023

@goovana i když to udělal jenom jednou ? Nemohla to být třeba leknutí z probudezeni? Po chvilit.o hned přešlo a teď spinká 🤷

laxesis
23. črc 2023

@lidija1234 Pokud měl křeče, nebo se klepal, je rozhodně na místě kontrola lékařem.. buď pohotovost, nebo zítra doktor. Důvodů proč se to stalo může být víc, ale to neodhadneš ty, ani my tady.

lidija1234
autor
23. črc 2023

@laxesis teď spinaka takže jestli vše bude v klidu tak ho nechám a hned zítra zavolám doktorce

zmrzlinka
23. črc 2023

Můžeš střídat Paralen s Nurofenem.A určitě zajdi k doktorce i s moči.

palja
23. črc 2023

@lidija1234 tak záleží jestli to byla křeč nebo zimnice z horečky. To je rozdíl. Pokud má křeč / měl tak byl zavolala na pohotovost. Pokud má dítě nějako nemoc, tak je úplně normální, že po čípku teplota klesne a pak zase vyleze (každá nemoc má svůj průběh). Ale určitě bych zítra zašla k dr, může to být cokoliv, teď jsou různé virozy, angíny, bronchitidy, záněty mm, může to být cokoliv.

petramana
23. črc 2023

synovi, kdyz rychle stoupla/klesla teplota, tak se trasl...

katule1990
23. črc 2023

@lidija1234 Skubnuti rucickama muze byt urcite leknuti z probuzeni v kombinaci s tou horeckou, to je clovek pak mnohem citlivejsi, prip. i zimnice, syn ji pri horecce mel a dokonce mu promodravaly konecky prstu na rukach. Chce to v noci horecku hlidat kvuli prip. febrilnim krecim, pokud je horecka nad 38,5, srazet, pokud horecka zase vyleze, stridat po 3-4 hodinach paralen/panadol s nurofenem/panadolem. Jde i dat vlazna sprcha/vana, je to sice dost neprijemny, ale pomaha to. Horecka muze mit hodne pricin, syn mel takto ctyricitky, nic k tomu a po 3 dnech se osypal = 6. nemoc, klidne to muze byt toto. Takze urcite sledovat a v pripade zhorseni/kreci k doktorovi.

goovana
24. črc 2023

@lidija1234 no já nevím....každopádně vy jste maminka vy víte...já bych Teda určitě krece
konzultovala alespon po telefonu s mudr...

lidija1234
autor
24. črc 2023

Je normální že jdneska je úplně v pohodě ?

lidija1234
autor
24. črc 2023

Žádná teplota,normálně ji,spí hraje si jako by včerejšek nebyl 🙈

sanyy22
24. črc 2023

@lidija1234 a nekonzultovala jste to alespoň po telefonu s Dr?🤷

petramana
24. črc 2023

neosypal se?

lidija1234
autor
24. črc 2023

@petramana nee nic

lidija1234
autor
24. črc 2023

@sanyy22 rano mě to nebrala a když byl malej už v pohodě tak už jsem ji znovu nevolala