4letá dcera váží 32 kg, kila dolů nejdou

gamoad
24. led 2014

Moje dcera (4 roky) váží 32 Kg, je i větší, než 4 leté děti neustále lítáme po doktorech, prý je zdravá, prý obezitu podědila..mé další 2 dcery jsou štíhlé. Baští 8 denně, menší dávky, sladké vůbec,
miluje maso...kila dolů nejdou, dětičky ve školce se už teď posmívají..☹

gamoad
autor
25. led 2014

@nonnni nějáké takové pobyty v lázních jsou..určitě do nudoucna plánujeme jejich návštěvu, ale momentálně jsem na mateřské s dvouletou dcerou, nemohu na 3 týdny odjet a samotnou Adí poslat ještě nechci..

amallie
25. led 2014

@gamoad přeju hodne štěstí!

gamoad
autor
25. led 2014

@amallie mockrát děkuji my Vá
m také přejeme mnoho štěstí a hlavě zdravíčko!

llluckaaa
25. led 2014

@gamoad Aha, no ono to může být např. sníženou funkcí štítné žlázy - nemá s tím třeba někdo v rodině problémy? Nechali jste měřit složení těla? Procento tuku, vody, svalů... To by vám taky mohlo něco napovědět.
Jinak k tomu jídelníčku - já jsem nutriční terapeut, takže bych se mohla podívat, jestli tam nejsou nějaké zásadní chyby, ale moc se mi to nezdá 😒 Podle toho, jak píšeš, jí jídlo docela hlídáš, takže pochybuju, že tam něco najdu ☹

pisisvori
25. led 2014

@amallie je to mimo téma, ale kde ti tohle dělali?

gamoad
autor
25. led 2014

@llluckaaa děkuji, jídelníček nám pečlivě hlídá paní doktorka. Tak by měl být v pořádku. Vyšetření štítné žlázy je v pořádku. Už máme za sebou i kardiologa, různé krevní obrazy oběry moči, nějáké vyšetření hlavičky a sono. Nikdo zatím nic nenašel, všechno v pořádku. Jen na genetice nám řekli, že stavbu těla prostě podědila a prý ji už po doktorech vláčet nemám, prý mám tomu dát pauzu. Mám strejdy vysoké 2,10 a váží kolem 110 kg druhý 130kg, prý asi bude po strýčkách. Adí má 32 kg, 120 cm obvod bříška 82 cm. Když jsem chtěla od lékařů podrobný jídelníček, bylo mi řečeno, že musí jíst všechno, že je ve vývinu. Knedlíky nevaříme, omáčky nezahuštuji.. pravidla nejáké máme. Ale ve školce mají knedlíky hrozně často.

pisisvori
25. led 2014

@gamoad nehledala bych chybu u sebe a toho jaké má aktivity a jak jí, mylsím, že tam problém určitě není. Dcera se třeba teď před spaním cpe 2 brumíky (většinou chce banán a jablko ještě v posteli, ale někdy i rohlík s máslem...), v 6 měla k večeři 2 knedlíky a rajskou (domácí, výbornou z vývaru a rajčat se smetanou ...), před tím měla kousek štrúdlu, k obědu řízek s bramborovou kaší a papriku s rajčetem jako salátek(řízky děláme často , protože maso jí jen jako řízek nebo sekanou...jinak občas jen ryby), mezitím hrozny a mandarinku a ráno jogurt bílý (tučný) s marmeládou....byla hodinu bobovat a jinak běžná činost doma (kdy se teda moc nezastaví) ...to je jsou dny kdy jí hodně (teď má žravější období)...pak jsou dny kdy jí méně a spíš od všeho jen zobne a s ní tak půlku (ale když je teplo tak jsme zase hodně venku) a má 116cm a 18kg a ruce nohy jako hůlky a lezou jí žebra.

gamoad
autor
25. led 2014

@pisisvori ježíši, teda já normálně slintám..s omezením Adí se držíme všichni. . Je pravda, že tam bude zdřejmě
Nejáká zdravotní chyba, protože jinak jsme všichni 4 štíhlí. Ale v rodině máme i oplácanejší členy. To, že by postavu podědila, se mi moc nezdá.

llluckaaa
25. led 2014

@gamoad Já teda nevím, s jakými lékaři jsi jídelníček řešila, ale odborně by se k němu vyjádřil nejlíp dietolog nebo nutricionista 😉 No k tomu jídelníčku a že se má jíst všechno - ano, ale záleží na tom, kolik čeho v jakém množství, kdy a v jaké kompinaci. Než knedlíky bývá problém spíš ve smaženém, tučných sýrech, pribiňáčcích ap. Ale očividně stravu hlídáš, tak tam problém snad nebude.
Fakt vypadá, že už jste zkoušeli leccos. Snad se to brzy zlepší, třeba je to jen takové období, ze kterého vyroste. Držím palce, ať se to spraví 🙂

gamoad
autor
25. led 2014

Jídelníček jsme řešili s endokrinologem a s obvodni lékařkou, děkuji za radu, pokusím se ještě vyhledat nutričního poradce. Mockát Děkuji 😉 opravdu si vážím každé rady.

baris
25. led 2014

@gamoad je mi moooc líto, že Adélka ve školce tak trpí. Děti jsou hold někdy "hnusné" ☹

A pro všechny ostatní maminky - myslíte si, že @gamoad chce slyšet jaké má Adélka držet diety či cvičit???? Není blbá a nesvéprávná, zvlášť, když píše, že chodí s jídelníčkem k dr. A 4-leté dítě doma tajně nemslá, ani si nekupuje v obchodě sladkosti!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

U mě taky nepřišli na to, proč vážím kolik vážím, i když jím méně než moje 40kg sestra. Asi je to genetika. A nezbyde nic jiného, než jí doma povzbuzovat (což děláte) a věřit, že na škole nebudou tak "zlé" děti. Může ještě z toho vyrůst.

A neboj - i já se vdala, můj muž váží míň než já a prozatím moje děti aspirují na podviživené dítě roku (a to jí 😀 ). Jo a moje 40-ti kg sestra má mnohem horší výsledky cholesterolu, tlak mám mrtvoly ... 😀 😀 😀 😀

Jo a genetika je sviňa - dědí se 5 generací dozadu. A nemyslím si, že by si někdo pamatoval, jak vypadalo jeh praprapraprababiča či prapraprapradědeček.

tajemna30
25. led 2014

Hezký večer, úvodem bych Vás - TEbe i malou moc chtěla podpořit, at vše zvládnete, a at to má malá ve školce snažší, bohužel děti, a nejen ty dokáží být zlé.

Co mě hodně zarazilo, psala jsi že poslední 2 roky přibírá po 2 kg za rok, tzn. že ve 2 letech měla 28 kg?
Pokud přibírá po 2 kg za rok, což mi příjde akorát, tak ty první roky musela přibírat extrémně ... a ten problém musel být hlavně ty první 2 roky ...

Genetika dle mého hraje svou roli, to samozřejmě, já mám sestru hubenou - štíhlou, už od dětství, já naopak byla od dětství oplácaná. Ale pořád dle mého genetika nemůže za to, že 2leté dítě váží 28 kg.

Co radit? Myslím že už hodně poradily - zkusila bych znovu jiné doktory, a malou nechat vyšetřit, předtím bych však zašla k dětskému psychologovi - přece jen pokud se jí všichni posmívají, je mi jí hodně líto, a aby to u ní nezanechalo následky.

Podle toho co píšeš aspon dle mého má pohybu dost, jídlo si myslím že až 8x denně je dost, ale záleží jaká je skladba stravy - ale to jistě máš daleko více zkušeností než já.

Držte se, a at malé příjdou brzy čím to je ... a řeší to.

pisisvori
25. led 2014

@llluckaaa promiň, ale4 letému dítěti bych rozhodně nedávala netučné jogurty a netučné sýry, kde je tuk nahrazen samejma sajratama, když to napíšu slušně 🙂.

pisisvori
25. led 2014

@tajemna30 jojo to stím, že ve 2 letech měla tolik a teď už pribírá normálně mě taky napadlo.

pisisvori
25. led 2014

@gamoad tak ten dnešek je fakt její hodně žravý den...někdy je to tak, že má ráno pár lžiček jogurtu, svačina ve školce, oběd školka, svačina školka, doma nějaké ovoce nebo zelenina, večer talíř polívky a v posteli ještě jablíčko (bohužel se mi zatím to jídlo do postele nedaří odbourat, ale to ovoce převažuje, takže to moc neřeším).

tajemna30
25. led 2014

@pisisvori právě, víš, jako ted už přibírá "normálně", ale ty první 2 roky mně to příjde opravdu extrémně moc, když to je kolikrát skoro 2,5 násobek, dle nás skoro 3 násobek váhy dětí ve 2 letech .... takže tam musel být někde nějaký zdravotní problém ale to už musí vědět maminka, jak to řešila dr. ty první 2 roky ...

llluckaaa
25. led 2014

@pisisvori Promiň, ale kde přesně píšu, že má někdo dávat dětem odtučněné jogurty a sýry narvané sajratama? 😕
Psala jsem, kde bývá nejčastěji zakopán pes - spíš než konzumace sladkého, tak konzumace tučného. Ale dál jsem dodávala, že je vidět, že maminka stravu řeší, takže pochybuju, že v jídelníčku nějaké chyby budou.
Takže buď tak laskavá a neútoč na mě 😝

tajemna30
25. led 2014

@llluckaaa Luci já si také myslím, že to ve stravě nebude ... a to ty tomu rozumíš daleko více než já. Mně nejvíce zaráží váha 28 kg ve 2 letech, tam musel být zdravotní problém první 2 roky, a ted na něj přijít .... aby se to extrémní skokové nabírání neopakovalo ...

pisisvori
25. led 2014

@llluckaaa "Než knedlíky bývá problém spíš ve smaženém, tučných sýrech, pribiňáčcích ap". Asi špatně chápu, ale já bych to brala jako doporučení, že knedlík může, ale jogurt a sýr má mít nízkotučný🙂. Rostoucí dítě tuk potřebuje, protože je to základní stavední látka každé buňky. A jestlis to brala jako útok, tak promiň, jen jsme si dovolila vyjádřit svůj názor.

kay
25. led 2014

@gamoad ahoj, mám dvě dcery- starší má necelých 5let, od malička má prostě bříško, nemohla jsme jí an ikupovat kalhoty, protože je po mě malá.. a to se narodila s 2330g.. teď má cca 19kg a 102cm. mladší dcera se narodila s cca 3800g a momentálně má 13kg a 98cm ve 3 letech.. Není to sice jako Tvoje dcerka, ale moc dobře vím, jaké to je, když té starší každý začal říkat, jaké má bříško, jaký má pupík, manžel dokonce asi ze strachu aby nebyla tlustá jí začal říkat, ať nejí to a ono... no děs.. tohle jsme naštěstí utnula.. Ale ze zkušenosti je podle mě nejdůležitější než řešit učitelky a doktory, když tvrdí, že je v pořádku, podporovat soustavně dceru.. nesutále jí vsvĚtlovat, že každý člověk je jiný, že je důležité jak se chová a jakou má povahu, než jestli má pár kil navíc atd.. možná Ti to přijde pro takhle malé dítě moc složité, ale myslím, že to je pro ně nejdůležitější.. aby si vážily samy sebe a tím se naučí vlastně i bránit ostatním... znám to i od sebe 😉 taky nejsem žádný štíhlík od malička.. držte se.

pisisvori
25. led 2014

@tajemna30 jojo, já co jsme byla teď s dcerou v postýlce tak jsem o tom taky přemýšlela🙂🙂. Dcera třeba měla ve 3 letech 15 kg a teď má 18-18,5, ve 2 měla 13, v roce 10,20kg Takže je to okolo 3kg za rok (jen v půl roce měla 9,40 plně kojená🙂 při porodní váze 3950g). Takže přesně jak říkáš divné jsou ty první 2 roky.

llluckaaa
25. led 2014

@tajemna30 Já si to taky myslím, ale aby se to dalo říct jistě, tak by prostě bylo potřeba jídelníček vidět a probrat do detailu. Takto po internetu se radí těžko ☹
Mě taky napadl hned zdravotní problém, ale když vycházejí všechny testy negativně, tak netuším, v čem by to mohlo být.

llluckaaa
25. led 2014

@pisisvori Kdybych to myslela jako doporoučení, tak napíšu, že doporučuji, aby to jedla nebo nejedla, ne? Nemám chuť se tu dohadovat a slovíčkařit, prostě jsem psala svůj názor, po čem se nejčastěji přibírá.

zuzik24
25. led 2014

@gamoad Ahojky, já mám doma něco podobného, mám doma skoro pětiletou dcerku a váží 29kg, měří tedy 123cm, vypadá jak školačka, problémy s oblečením jako jsou rifle jsou strašný. Sladké nejí, jí malé porce a přesto přibírá. Každý mi říkal, že to podědila, ale mě to prostě nepřišlo normální, navíc má od narození jakoby pneumatiku kolem krku, nevím, jak to popsat lépe. Protože já trpímna štítnou žlázu, nechala jsem jí vzít krev a samozřejmě, že hormony ŠŽ má totálně rozhozené. Teď jsme byli na endokrinologii, sonu ŠŽ a výsledek byl, že na ŠŽ má cystu a ŠŽ téměř neprodukuje hormony, to bohužel podědila po mně, produkuje jí velké množství protilátek a to je prý důvod, proč tak přibírá. V budoucnu se to bude léčit hormonama, ale je na ně prý ještě malá, takže teď budeme chodit na kontroní krevní testy a uvidíme, co bude dál. Co je pozitivní, je, že váha odpovídá výšce, ale tloušťka podkožního tuku už je v pásmu obezity. Je to nespravedlivé, pohybu má víc než dost, chodí na zumbu, tanečky, prochajdy, kolo, běhá mi tu od rána do večera, nejí sladké (abych nekecala, tak třeba jednou za měsíc má kinder vejce) a přesto nehubne, spíš naopak. 🙄 Ve školce to tedy ještě děti neřeší, mají tam holčičku, která je na tom s váhou podobně, ale je o hlavu menší než Verunka, takže jsou na ni zvyklí, chodí tam o rok déle než Veru. Jiné kamarádky běžně dávají dětem sladkosti a jsou jak tintítka a Veru se na sladké jen koukne a přibere ☹

gamoad
autor
25. led 2014

@zuzik24 nám paní doktorka řekla, že bych měla Adí udržet na této váze alespoň 3 roky..mě se to moc nezdá, když roste. Zatím se nám nepodařilo shodit vůbec nic. Nožičky má spíš svalnaté. BMI naposledy bylo 24,45
moc nechápu co to to BMI je..každopádně pořád narůstá.
Je moc dobře, že u Vás ve školce se dětičky neposmívají. Nejvíc mě mrzela paní učitelka z tanečků, Adí tak ráda chodila na tanečky..pyšně mi pak doma předváděla nové kroky.
Když jsme přišli z tanečků byla zaražená, nesmála se jako vždycky. .Tahala jsem z Adí co se na tanečkách stalo, ale nechtěla mi nic říct. K večeru mi volala kamarádka, její dcera také chodí na taneční a její dcera se jí svěřila, že paní učitelka řekla Adí ať nepapá bonbonky, že má velké bříško, že jí může prasknout srdíčko atd. Adí mi všechno nakonec sama pověděla. Paní učitelka mi všechno popřela. Ale velmi pochybuji, že by si holky jen tak něco takového vymysleli. Přitom paní učitelka celý život pracuje s dětmi, je jí cca 55 let a také není zrovna hubená. Clověk by si myslel, že kantor bude mít rozum a nebude shazovat 4 letou holčičku před kamarádkami.
Je zlá doba.

gamoad
autor
25. led 2014

@kay Ahojky, děkuji za podporu🙂
To já se furt hádám s mojí babi. Bydlí kousek od nás tak jsme se navštěvolali docela často. Kdykoli tam přijedeme, posloucháme jak Adí zase přibrala. Kdykoli Adí zapínala bundu, nebo ji pomáhala cokoli obléci, držkovala že je tlustá. Jednou jsme tam přijeli, babi napekla buchty s tvarohem. Něco jsme slavili, byla tam celá rodina, babi dala buchty na stůl, dětičky se seběhli na buchty a Adí stála a koukala. Ví že by takový věci neměla, doma ani nepeču. Nakonec se odhodlala a na buchtu natáhla ruku. Tak jsem jí nechala, chudák ani neví jak taková buchta chutná. Naše babi začala na Adí ječet, ať to než..e ať se na sebe podívá jak je tlustá.
s babi jsem se samozdrejmě pohádala a už tam nejezdíme.
Naposled když minulý týden volala holkám tak se Adí ptala, co jedla.

gamoad
autor
25. led 2014

@tajemna30 zkusíme teď ještě vyšetření na hormony.. pokud budou opět negativní, chtěla bych navštívit úplně nejákého jiného doktora. Třeba i z jiného kraje. Tady v západních Čechách je dětský endokrinolog jen jeden. Před rokem mě odeslal na ty hormony. Nedokázala jsem ale od Adí nazbírat celodenní moč. To je tak, nedávno jsme Adí cpali, ať už nechodí na nočník, teď když jsem po ní chtěla, aby se mi na nočník vyčůrala, řekla mi že není mimino a plakala. Po přemlouvání se mi tam 2krát vyčůrala a na konec na mě volala z toalety ..ha ha stejně doktorovi čůranky nedám. Tak jsme se domluvili s paní doktorkou, že odběry odložíme. Tak zkusíme co nejdříve

gamoad
autor
25. led 2014

@baris Děkuji za podporu, také si myslím, že si Adí svojí lásku najde.. je krásná, hodná, milá, společenská a má velký smysl pro humor. Znám spoustu nádherných žen, které svoje kila umí nosit. Bojím se hlavně puberty. Màm strach, že třeba selžu jako matka, že třeba něco přehlédnu..nebo že mi nebude natolik věřit, aby za mnou s problémem přišla.
Nevím, jestli je lepší ji chodit do školky bránit, nebo ji jen doma podporovat a nechat ji ať si to s dětmi vyreší sama?
Chci jí být oporou, moc mě bolí, že se trápí ale jak by jste podporovali Vy? Není lepší příprava do života, když ji jen poradím, jak se bránit?
Mám stach, že se třeba časem za mě začne shovávat, chtěla bych, aby se naučila nad hloupými lidmi mávnout rukou.

atinkaa
25. led 2014

@gamoad ahojki ..v prvom rade dcerke posielam obe srdiecka co mam....specialne pre nu....verim, ze damy co mi ich poslali by suhlasili 😉 takze dakujem za predanie mamine 🙂 adi pozdravujem za nas tri a prajem krasne dni:-*

urcite super ze ako mamka sa staras - riesite jedalnicek, chodite k lekarom....cvicite, spolu v kruzkoch...myslim ze su to vsetko veci na pochvalu a najma podporu,...predpokladam,ze najma kvoli nej clovek vyjde z anonymity a chce najst take obycajne bezne ludske...tak snad ti to tu bude poskytnute...modrykonik vie byt niekedy zradny...ale zas to ber ako zrkadlo spolocnosti...rovnako ako tie deti, co sa posmievaju v skolke, iba zrkadlia to co vidia od dospelych.....deti nie su zle...len aktualne situacia u nas je taka aka je a vizaz je vec ktora sa riesi furt a vsade
ci ma zmysel chodit do skolky a rozmlouvat ucitelka....detom...neviem
snad teraz v skolke aj ano....to musis ty ako mamina citit....najma ci tam je priestor v danej skolke ako s tym ucitelky s detmi mozu pracovat.....lebo to sa urcite da, teda za seba by som na skolku osobne apelovala len ak tam tu ochotu citim....ak nie tak s nimi nehnes a tym padom je tej energie skoda a venuj ju radsej detickam

ak by ochota v skolke bola tak pani ucitelka ma moznost rovnako ako vy vyuzit pedagogickopsychologicku poradnu http://www.msmt.cz/vzdelavani/socialni-programy...

pre dievcatko psycholog...neviem....mozno rodinny psycholog pre vas pre vsetkych...pretoze ono sa to asi v rodine nejak mele...nejak triedi..kazdy ma okolo toho nejake prezivanie....za seba si myslim ze dievcatko ma uz asi tej bielej plastikovej zataze kus plne zuby a chcela by mat trosku kludu....ale neviem, pises ze je chytra, mila....isto z toho co si napisala je citit laskyplny vztah a otvorenost,...tak pravidelne sonduj....pytaj sa davaj priestor....aby vedela ze iba tak ju ako mamina mozes chranit, ked sa nebude bat a hanbit sa ti zdoverit s tym co sa v skolke alebo inde deje. k tomu ako celu vec ako dospelak predychavat...ako adekvatne reagovat....co robit a comu sa vyvarovat tak to by isto v rodinnej poradni mal s vami kto prebrat - jednorazovo ty- alebo i celorodinne alebo manzel a ty....ale aj babi (ta by to teda potrebovala za tu buchtu!)....alebo ktokolvek dalsi z clenov rodiny vratane deti.....ide o rodinne poradne takze vedia s rodinou pracovat, najdes tu: http://www.amrp.cz/joomla/index.php?option=com_...
fakt skuste najprv vy...pretoze dievcatko je zjavne obvykle co sa tyka nalad a prezivania ako pises stastne, vesele pohodove, kamaratske...teda problem ma skor okolie a vy v Tom....ako to zvladat...ako na poznamky z okolia reagovat ci nereagovat...atd. a za teba ako dieta na vsetko to mozne zle okolo pripravit

za seba ako maminu a vobec ako cloveka ti mozem napisat....cely zivot som bola skor tintitko a naraz hopsup a je to kus inak, som dospela a tiez mi nie je prijemne ked sa veci ako moje ruky ci brusko riesia tak nejak kamaratsky verejne
takze dcerku isto ochranuj....na druhu stranu do tejto spolocnosti najma buduj sebavedomie, ktore stoji i na inych veciach ako je vaha v pocte kg
je to o tom aka je uzasna v x veciach ktore spolu robite, ktore si i tu napisala
kym od detskych kamaratov nejake poznamky tazko mozes korigovat tu sa da skor dcerku vyzbrojit a umoznit rozhovory
tak u dospelakov cosi vyzadovat mozes.....v rodine a vobec v okruhu znamych by som ja za seba tipla akekolvek komenty vhodne,nevhodne na vizaz, stravu ci explicitne vahu...to sa jednoducho detom ktore rastu nerobi
to sa tyka i kruzku na ktory chodila rada, ak ho vedie ucitelka pod nejakou organizaciou tak by som si jednoducho omluvu pre dcerku vyziadala....je to nefer, je to nekorektne a je to s ohladom na vek dievcatka velmi sproste a i pani ucitelka by mala vediet povedat pardon
ju a rozhodne jeden kruzok nie je koniec sveta......hladajte ini este superskejsi...este lepsi
dievcatko rado tancuje...tak fajn...robte si doma diskoteky aj s tatim....pripravujte teste sa na to....najdite kamaratov s ktorymi sa da tancovat...su i detske diskoteky....x dalsich kruzkov kam by mohla chodit

ju a k tej strave....ja som teda uplny laik ale ako mamina....dieta nizkotucne a podobne veci by bastit nemalo
dietatu ktore sa vyvija a ktore jednoducho jest potrebuje by som za seba jedalnicek skonzultovala s lekarom ktoremu verim.....a denne by som stravu neriesila....v zmysle poruchy prijmu potravy sa maju sancu vyvinut prave tam, kde je jedlo tema dna....stale sa chudne, stale sa riesia Kalorie...stale sa cosi udrzuje dodrzuje
zas popytaj porad sa skor nez x testov pre vlastne dieta je pre mna dolezity moj svetonazor...pohlad na danu vec...teda ak za vas mas pocit ze jedalnicek mate okejkovy dokonca s ohladom na ine rodiny ukazkovy co asi mate a vyzeras ze si mamina co si na to dava pozor...tak to nerieste uz dalej denne, ak sa da...a chapem ze to moze ist z tuha, informacie by som nezbierala u kohokolvek, cim sa nechcem nikoho dotknut ale nutricny terapeut ok pre mna, ak chcem po 2porodoch cosi dat dokopy....ale u dievcatka tak maleho, kde sa nesmie zanedbat x veci, by som riesila vec tu:
http://www.obesitas.cz/?pg=obezitologicka_praco...
myslim, ze za opytanie v Ambulance dětské endokrinologie, diabetologie a obezitologie VFN Praha nic nedas a aspon vas nasmeruju, budes mat istotu ze v jedalnicku to neviazne

a este skusenost z rodiny....mam bratranca a bol to v predskolskom a skolskom veku mocny chlapcek asi nad tabulkami a statistikami....lebo sa to v rodine riesilo a viem ze sam spomina kolko sa nahladoval, natrapil....teda sam to vnima ze mal hlad ....ze tie davky prenho boli nedostacujuce....vyrastol z neho krasny mlady muz, dnes 30tnik
detto sesternica jej syn....taktiez to riesili....tiez x veci nejedol a dnes je to fesak 20tnik
teda co ak dievcatko bude len vysoke? najma ak u vas v primarnej rodine - ty, manzel dalsie dieta nik nie je mimo tabulky.....tak by som si preverila aj danu moznost....ved predsa deti rastu v skokoch.....standardne teda najrpv kg rapidne nahor do sirky aby sa mohli vytiahnut....co ak je to pripad vasej adi?
to by som na danej detskej obezitologii a endokrinologii prebrala

velmi drzim palec aby dievcatko bolo nadalej take stastne spokojne a vesele ako pises.....nech sa ti ako mamine dari pre to budovat zazemie🙂
a najma nech sa vam krasne tancuje aj v tomto roku 2014 kocky🙂)

zuzik24
26. led 2014

@gamoad No tak to je síla, co si to ti kantoři dovolují 😠 😠 😠 To bych na ni naběhla, nikdo neví, co je za obezitou, všichni hned říkají, že moc papá, ať ji nepřecpávám, že to musí být ze sladkého a nikdo si to nenechá vymluvit. Sama vím, že já se taky můžu rozkrájet a prostě hubnu blbějš než ostatní, je to nespravedlivé. A udržet váhu stejnou 3 roky??? To je jako krásná představa, ale při našem tempu váhových přírůstků je to trošku sci-fi, bohužel.... ☹